Kde urobia CT vyšetrenie trojročnému dieťaťu bez anestézy?

lucuku
18. máj 2020

Ahojte,
hľadám pracovisko v okolí BA, kde robia CT vyšetrenie 3 ročnej dcéry bez úplnej anestézy, namiesto toho nejaký sirup na uspávanie. Alebo s anestézou, ale aby sme nemuseli ostať na noc.

Ďakujem

lucuku
autor
18. máj 2020

?

nika82
18. máj 2020

@lucuku asi jedine vsetko obvolat a popytat sa

samrolka2019
18. máj 2020

@lucuku moj syn zvladol ako 3.5 rocny CT pluc niekolko krat na Kramaroch. Po dohode s lekarkou sme si dohodli ambulantne CT.

Totiz to prvy krat od prepustenia mal mat CT pod narkozou. No ale dopadlo to tak ze sme tam boli zbytocne hospitalizovani 3 dni, pani na CT syna ukecala ze to zvladne ;) aj tak bolo. A od vtedy kazdy 3 mesiace bez anestezie.

Treba ale dieta pripravit, na ten hluk - ako start lietadla, dolezite je ostat bez pohybu. Pretoze kazdy 1 mm pohybu zkresli- rozmaze CT.

lucuku
autor
20. máj 2020

@samrolka2019 dakujem za info, máš šikovného synčeka 🙂 A mohli si byt so synom celu dobu?

samrolka2019
20. máj 2020

@lucuku v miestnosti kde robia CT som s nim bola kym ho pripravovali, ked uz lezal a isli robit samotny vykon musela som za dvere. Predsa len je to ziarenie. Tam su aj 3 tety za oknom. Vidia ho, mozu na neho rozpravat. Netrva to dlho, do 2 minutiek. Najhorsie pre dieta je ten hrozny zvuk (ako motor lietadla) a to ze sa fakt nesmu pohnut. Mozno by bolo fajn dieta doma formou hry na to natrenovat 🙂
Dakujeme za pochvalu 😁

basska_b
20. máj 2020

@lucuku Presne, tam ide o to, aby sa nepohlo dieťa ani o milimeter. Neviem, či to viete zaručiť... a či by sirup stačil. Dospelý to dokáže, za dieťa sa dá ťažko zaručiť, hlavne tie zvuky čudné a strach z neznámeho... keďže zopakovať CT nie je sranda pre dieťa, je to 3D rengen, kde dostane veľkú dávku ožiarenia.

zdenka7887
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika82
9. júl 2020

@zdenka7887 naco to davas pod kazdy prispevok ohladne Ct

zdenka7887
10. júl 2020

Magnetickou rezonanciou sa dá vyšetriť celé telo okrem pľúc. Ak sa vyšetruje Magnetickou môžeme byť celý čas pri dieťati a ak je potrebné môžu ho aj uspať. CT vyšetrenie by som zvažila nakoľko žiarenie môže vyvolať rakovinu a mutácie génov nakoľko dieťa je ešte vo vývoji... hoci sú už nové ct maximálne 2 ročné pracoviská ,ktore majú nižšiu radiačnú záťaž určite by som to neriskovala... mne naša pani Dr.povedala,že CT vyšetrenie by sa malo robiť životu ohrozujucich pripadoch ,nie preventívne. Trvala by som na MR.

nika82
10. júl 2020

@zdenka7887 nevnucuj nikomu svoj nazor

zdenka7887
10. júl 2020

@nika82 neviem kto ste ,ale viem o čom píšem

nika82
10. júl 2020

@zdenka7887 ved dobre , ale dr snad vie co treba nebude sa riadit dakym starym clankom a nejakou Zdenkou co to vnucuje

zdenka7887
10. júl 2020

Je pravda ,že dnešná doba mamičkám umožňuje nájsť na nete články,ako článok:
Ct vyšetrenia ako na páse:ale čo riziká?
Treba veľa čítať a potom sa rozhodnúť.
Tak sa dozviete pravdu ,lebo lekári rizika neriešia a nepovedia Vám o ich. Nie kazdy lekár je ľudský v dnešnej dobe.

zdenka7887
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zdenka7887
23. aug 2020

Nechápem prečo deti posielajú na CT
http://www.hpi.sk/2013/07/caste-pouzivanie-ct-u...