Koľko sa platí pediatrovi za návštevu doma?

terkaa
20. dec 2010

ahoj mate niekto skusenost s navstevou pediatra u vas doma? kolko treba zaplatit? maly ma asi kiahne, takze mi nedovolila navstevu u nej v ambulancii. vyrazky sa totiz nechovaju ako kiahne, tak teraz nevieme na com sme. a aj ked mu to zmizne, tak skadial budem vediet, ze prekonal kiahne??? 😠

latvia
20. dec 2010

@terkaa 😕 nedovolila ti prist do ambulancie?? nuz ked ti nedovolila, tak nech pride k vam domov a zadarmo 😝 to som este nepocula aby dr. nedovolila prist dietatu do ambulancie lebo ma vyrazky 😅

martinka17
20. dec 2010

@terkaa pridávam sa k Latvii, ja by som okamžite menila lekára 😝

anjelicek26
20. dec 2010

No ide o to, ci tvoj lekar ma alebo nema infekcnu miestnost a specialny vchod. Alebo teda vyhradene hodiny pre infekcnych pacientov - a potom dezinfikuje cakaren. Tretia moznost je navsteva u pacienta doma. Moze si lekar vybrat, ale odmietnut ta nemoze a platit za to nemas nic.

latvia
20. dec 2010

@anjelicek26 myslim ze na slovensku je specialny vchod alebo infekcna miestnost utopia 😅 okrem toho, takmer 90 percent ludi co vojdu do cakarne su infekcni 😉 ja nepoznam pediatra (a to ich poznam dost) ktory by vykazal niekoho z cakarne kvoli podozreniu na kiahne 😕

strapco13
20. dec 2010

@anjelicek26 infekcna miestnost? dezinfikovanie cakarne?...nic v zlom..ale skoro kazda detska choroba je infekcna..aj nadcha, zapal pluc, aj hnacky, aj grckacie choroby...to by museli pacienti chodit do cakarne po jednom a po kazdom dezinfikovat..ved to sa neda 😅
a k teme..tiez som nepocula o tom, ze by pediater nedovoli prist do ambul. s vyrazkami..ak to nechce, tak potom ma prist domov a zadara..teda pokial mas poistovnu s ktorou ma uzavretu zmluvu

alana1111
20. dec 2010

my ich máme teraz a náš doktor našťastie má izolačku.ale keď sme tam išli tak mal len teplotu a jednu vyrážku tak som nevedela že sú to kiahne ☹ ale nič nám nepovedal ani nenadával veď som nemohla vedieť že mu začínajú.tak za povedal aby sme prišli za týždeň na izolačku a bolo.ešte ich máme ale už sú malé našťastie 🙂

anjelicek26
20. dec 2010

@latvia - no ja viem, ze v Petrzalke moja doky mavala infekcnu miestnost uz odkedy som ja bola mala, je ale aj pravda, ze sa tam chodilo normalne cez cakaren. A teraz su presne stanovene hodiny pre infekcne deti, teda poradne a podobne veci su od 8-10-tej a vtedy tam chore deti nie su... vecer sa umyva a snad aj dezinfikuje.

babulina
20. dec 2010

nasa lekarka ma infekcnu miestnost, ked sme mali podozrenie na kiahne, tak sme sa dohodli s lekarkou kedy mame prijst, dcera cakala s mamou pred vchodom a ja som isla klasika cez cakaren pre kluce od izolacky, lekarka prisla nasledne za nami, vysetrila a zhodnotila ze to kiahne nie su
ale zase spomina izolacna miestnost ma aj druhe vyuzitie - pouziva sa aj ako toaleta pre navstevnikov len si treba vypytat kluce od lekara, takze aky to ma cele zmysel to fakt netusim 🙄

jabadaba
20. dec 2010

no to cumim aj ja. Ked nahodou moje dieta bude mat kiahne, alebo ja budem mat podozrenie na kiahne tak ma poslu odo dveri? To som este nepocula. Ved s cim sa chodi k lekarovi? Predpokladam, ze v case klasika ordinacnych hodin tam je kazdy druhy cimsi infekcny. Nasa ma napr. ine ord. hodiny pre poradne s miminami a vtedy choreho vykaze, ze tam nema co hladat. Kazdy jej pacient ma na jej vizitke ordinacne hodiny, kde je jasne napisane kedy tam chodia zdrave babata. Cize, ak tam niekto pride aj tak, jeho problem. Toto je pochopitelne. Ale to co popisujes ty sa mi nejako nezda.

latvia
20. dec 2010

@anjelicek26 hej, casy pre poradne a infekcne deti su uz skoro pravidlom, nastastie 🙂 moja dr mala miestnost pre mamicky s malymi detmi, tam mohli cakat ked len nieco potrebovali, pripadne poradna. umyvat by sa kazdy den malo, pravidlo to nie je, kedze to robia najcastejsie sestricky po sichte, dezinfekcia by bola tiez na mieste, ale neverim ze sa to robi....nie je na to cas , ani chut 😀 a obcas ani prostriedky 🙂 ja len nechapem ako ta dr pracuje, ked nikomu s vyrazkami nedovoli prist, a to ani netusi ci su kiahne 😕 ved kolko deti rocne musi u nej mat kiahne? podla mna dost. a to ich nevysetri? ci ku kazdemu chodi domov? 😅

ani3012
20. dec 2010

@terkaa si jej nemala ani volať...ja som volala našej lekárke,že Patrik má kiahne,či môžme prísť-to bolo presne pred rokom a ona že nie,aby ho neofúklo a pokiaľ sa budú zlievať,alebo vysoká teplota ,ktorá nepôjde zraziť alebo čokoľvek by sa mi nezdalo tak mám prísť okamžite ale inak o 10 dní na kontrolu už normálne do čakárne.
Nato dostala kiahne aj malá ,tak som potom išla s jedným a potom s druhým.
Na ten 10 deň ona bude vedieť či to boli kiahne-len už nebudú infekčné. 😉

murinka
20. dec 2010

sj podla mna je to zvlastne... 😕 mne raz svokra povedala ze v susednej dedine kde ma dcerka lekara ze je zltacka a kazala mi volat doktorovi ci ordinuje 😅 prave v ten den sme mali ist na poradnu.spociatku som nechcela ale manzel ma doslova prinutil volat aby sme neisli zbytocne tam...a lekar mi povedal ze aj keby zltacka bola tak on ordinuje a ze mame prist normalne,ze jednoducho sa takymto veciam neda zabranit 😉
@terkaa podla mna je to uplna hlupost a netaktonost co ti povedala lekarka 😕 vsak nie je jasnovidka aby dokonale vedela ze tvoj maly ma kiahne...na tvojom mieste beriem kartu a odchadzam prec

jabadaba
20. dec 2010

@babulina toaleta?! 😒 To infekcne chore deti prezera lekarka na zachode pre ostatnych pacientov? No mam dost.

ani3012
20. dec 2010

@latvia práve naša lekárka bola proti tomu,aby sme niekam išli,aby neprechladol alebo tam niečo nechytil naviac-by mohli nastať komplikácie.Tiež má infekčnú miestnosť veľkú ako asi klasický záchod,ktoré predeľuje od sestričky len zhrňovacie dvere. A čakáš podľa časenky...som tak Evičkou bola,keď mala kiahne,lebo sa mi to nepáčilo,ale našťastie všetko OK !

babulina
20. dec 2010

@jabadaba - to su dve miestnosti 😀 v ramci izolacky je aj WC, som to asi blbo napisala 😅

jabadaba
20. dec 2010

@babulina ach no tak to je potom ine, ma tu pot oblial, ze ako vysetruje. 😀

latvia
20. dec 2010

@ani3012 😀 tu iestnost ako hajzel je nieco take ako ked cakas v kabinke na rengen? 😅 bo inac si to fakt neviem predstavit 😅

ani3012
20. dec 2010

@latvia presne 😀 s malou som tam čakala skoro hodinu 😝

latvia
20. dec 2010

@ani3012 no uzasne...a potom vas skontrolovala v tom hajzli? 😅

ani3012
20. dec 2010

@latvia no...prišla tam pozrela,povedala,že je to ok,že už sa to začína sušiť-sem tam sa to zlialo,ale nebolo to veľké a išla som domov.A že ak niečo,tak rovno na Kramáre,lebo bola rizikový pacient.

ani3012
20. dec 2010

@terkaa a každý pediater má svoj cenník,čo sa týka návštevy doma...ti poviem,že to nie je lacná záležitosť a čo viem,tak moja poisťovňa to neprepláca(ani si nepamätám,že by niečo naviac preplácala ) 😒

latvia
20. dec 2010

ja neviem, nie je lepsie zavolat a dohodnut sa kedy pride, hned zaklopat a kuknut ci su to kiahne? zas sa to nesiri ako ebola...

ani3012
20. dec 2010

@terkaa a ešte by som možno aj na truc spravila,že si sa asi pomýlila,že to kiahne nie sú a že nech sa na neho pozrie a dá ti prípadne aj lístok ku kožnej

latvia
20. dec 2010

@terkaa ozaj, a tvoja dr ma snahu prist k vam domov? 😕 lebo z tvojho prispevku sa mi zda ze nepride ani ona, ani vy nemate chodit 😅

kisska
20. dec 2010

Hmmmm, no prave rozmyslam. Union preplaca jednu navstevu pediatra na domacej navsteve. Len som si neni ista, ci sa to tyka len novorodenca, alebo aj starsieho dietata, ked u nas ako u novorodencov nebola. Inak, keby islo len o maleho, tak by som prisla na priatelsku navstevu 😉 . Len mala sa mi zda este malicka na kiahne, tak snad na buducu sezonu 😉

danielik79
20. dec 2010

ahoj terkaa naši ked mali kiahne tak som zavolala k doktorke či by prišla k nám sa na nich pozrieť a zhodnoťiť stav choroby .Jednalo sa totiž aj o to že malá my prekonala kiahne už ako 3 mesačné bábo /ked neveríš klikni môj fotoalbum/Prišla síce až po pracovnéj dobe ale prišla .Je to jej povinnosť .

katola
21. dec 2010

moja pediatrička chodí ku kojencom do jedného roka, ak to vyžaduje ochorenie, aj domov a to zadarmo, po roku - za poplatok.
Keď mali synovia kiahne, stačilo jej poslať mail, že ich majú, nebolo nutné prísť do ambulancie, prišli sme akurát na kontrolu. Starostlivo mi však všetko vysvetlila, hlavne ohľadom možných komplikácií a vtedy okamžitého kontaktovania lekára.
Podmienkou, že ide o kiahne je to, že vyrážky sa nachádzajú aj vo vlasovej časti hlavy.

maznacik007
21. dec 2010

nasa lekarka ma izolacnu miestnost.. a vypisane ze dieta s vyrazkami patri do izolacky.. a tak to funguje cele roky... este za nasho detstva to tak bolo u nas lekarka nechodi domov k pacientom...

a kiahne v podstate netreba ani ist k lekarovi.... pokial nie je vysyp aj na slizniciach... staci podavat fenistil, a este bolo dobre voda a soda bikarbona... a namocit dieta... je neutierat... a nechodit von...

terkaa
autor
27. dec 2010

moze sa stat, ze kiahna vobec neprepukla, stale je iba ako stipanec, uz desiaty den. vsetky vyrazky co ma, tak sa stali chrastami iba ak si ich rozskriabal 😒 😒 mozu to byt kiahne, alebo nie???