Kraniálna ortéza - prístupný ortopéd v Bratislave

zivika
11. nov 2013

Ahojte kocky 🙂 dufam, ze sa tu najde nejaka z vas, ktora riesila podobny problem. Mame takmer polrocneho chlapca, ktory ma uz od narodenia splostenu hlavicku...kedze mal stuhnuty sijovy sval, chodime na rehabilitacie, svalik sa napravil, ale hlavicka ostala zalezana, tak nam dr v rahabilitacnom centre odporucila kranialnu ortezu...velmi som sa tomu potesila, lebo sama som si uz predtym co-to pozistovala...lenze na zhotovenie protezky potrbujeme predpis od ortopeda a tu vznika problem...viem o tom, ze vela doktorov o tej orteze ani nevie a ked vedia, tak nie su moc pristupni...ortoped, ku ktoremu spadovo patrime ma dlhe cakacie doby a pocula aj citala som na neho nie prave pozitivne ohlasy 😖 viete mi odporucit nejakeho dobreho a ludskeho ortopeda, ktory ma skusenosti s podobnymi pripadmi, resp. vam predpisal takuto ortezu? Dakujem 🙂

mates11
30. dec 2015

Ahojte,
veľmi pekne tu píšete o kraniálke pre bábätka. Mňa by zaujímalo, či nemá niekto skúsenosť s ortézou aj u dospelého človeka. Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
M

ingusz
8. jan 2016

@zivika skuste viacero ortopedov . Nemusite mat ani kartu u ziadneho a nemusite cakat na vysetrenie nieje to potrebne s dietatom chodit je to formalita ale rychlo to robte lebo na ortezu budete dlho cakat a po 8 mesiacoch sa spomaluje ucinok kr.ortezy

ingusz
8. jan 2016

@mates11 je to remodelacna orteza sluzi na modelovanie lebky pocas vyvinu po 15 mesiacoch uz nieje lebka taka makka . A pk 3 rokoch uz to nema zmysel davat tvrde kosti nema to ucinok

mates11
8. jan 2016

@ingusz

ahoj, dakujem za odpoved.

zivika
autor
9. jan 2016

@ingusz dakujem za odpoved, ale my uz mame ortezku za sebou, malemu velmi pomohla 🙂

8domcatko888
29. jan 2016

ahojte babule. viete mi poradit nam ortezu odporucila neurologicka, mam od nej spravu a to potrebujem aj spravu alebo nejake odporucenie od ortopeda? alebo sa tam mozem objednat aj bez toho?? dakujem pekne

zuza14
29. jan 2016

ahoj, my sme potreboval správu od ortopéda a aj od neurológa, ale skús zavolať do tej firmy, isto ti budú vedieť poradiť ako máš postupovať
www.protea.sk

misiacka7
20. feb 2016

ahojte.Chcem sa opýtať,začíname s ortezkou a malá má po niekoľkých hodinách nosenia na čele červené fľaky, ktoré jej dlho pretrvavaju-ako mechanicky drazdena koža.neviem,či jej mám aj ďalej dávať prilbu.je víkend, tak do protetický sa nedá zavolať...
Ďakujem za rady.

lovelly26
27. feb 2016

@zuza14 ahoj, chcela by som sa spytat platili ste nieco za ortezu? Mame ist v pondelok do Protea a zabudla som sa spytat ci tam je doplatok ked mas poukaz od ortopeda 🙂 Dakujem

8domcatko888
27. feb 2016

@lovelly26 ahoj ak nevadi, odpoviem ja. mame ju od stredy a doplaca sa 0,17€ 🙂

ingusz
29. feb 2016

Ja som bola v Protei a recepcna mi povedala 17 centov a nakoniec nic sme neplatili.

lovelly26
1. mar 2016

@8domcatko888
@ingusz

Ahojte, ďakujem Vám 😉 Včera sme tam boli tiež hovorila 0,17E 🙂 to je v pohode len som niekde čítala že pre VZP nechceli preplácať istý čas tak aby som tam nedošla bez peňazí 🙂 dúfam že to malá zvládne nosiť

ingusz
1. mar 2016

@lovelly26 zvladne len riadit sa tym co Vam povedia .. najprv si musi zvyknut a vsetko sa da pomaly si vy to prestanete vsimat a mala skor so zvykne ..

ingusz
1. mar 2016

My smw s velmi tazkej deformity vonku ;)

lovelly26
1. mar 2016

@ingusz diiiky ona je velka pohodacka a ja tiez v takychto veciach tak snad to bude rychle este ze ma pekny motiv na orteze bude sranda aspon 😉

lovelly26
1. mar 2016

@ingusz super gratulujem, dcerka nema velku tak snad dva mesiace a bude po vsetkom 🙂

ingusz
1. mar 2016

Moj mal sovy 😀 podla mna bude krasna ;)

lovelly26
1. mar 2016

aj nasa bude mat sovy 🙂

ingusz
1. mar 2016

A uz ju mate ? My sme cestovali s Ke do Protei az o 3 tyzdne sme si prisli pre nu potom sme kazde 2 tyzdne chodili brusit do Popradu 🙂 mal to 4-5 mesiace v lete malo lebo kolaboval z tepla tak som mu to nedavaala len sem tam ale rozdiel po 2 tyzdnoch bolo vidiet nedam dopustit na ortezu

ingusz
1. mar 2016

V albume mam fotku s nim

lovelly26
1. mar 2016

@ingusz este nie az o dva tyzdne len objednane su sovicky, no tak to pekne zvladol 😉

ingusz
1. mar 2016

🙂 no tak o chvilku budete mat doma pilotku 🙂

adulik333
2. jún 2016

baby, nemate skusenost s tym, ze by sa hlavicka znovu zdeformovala? My sme mali tazku deformaciu, ale kedze sme zacali skoro riesit prilbicku, za 2 tyzdne sa to upravilo a dalsie 4 tyzdne sme nosili prilbicku, aby sa to nezdeformovalo znovu. Potom nam povedali, ze nech to syn ponosi este tyzden-dva a vystavili nam zaverecnu spravu. Tak som mu prilbicku davala este tyzden, ale uz bolo vidiet, ze prilbicka je len tak-tak, proste mala a potom ju cez vikend nemal 6 hodin vkuse a bol problem mu ju napasovat, tak sme to uz nechali tak, ze ved ok. Po 2 dnovh mal zasa zdeformovanu hlavicku, a pritom pocas bdenia je stale na brusku alebo na rukach a pocas spanku sa pretaca uz z boka na bok. Najskor som si myslela, ze sa mi to len zda, ale ked sa ma na stvrty den po zlozeni prilbicky pytala rehabilitacna sestra prekvapene, ze ci uz prilbicku nenosime a ak sa mi nieco nezda, aby som zavolala do Protei, tak ma to zarazilo.

8domcatko888
2. jún 2016

@adulik333 ahoj a nemoze to byt kraniosynostoza?

adulik333
2. jún 2016

netusim, s kym to mam konzultovat, mam zavolat len do Protei alebo ist k nejakemu lekarovi?

8domcatko888
2. jún 2016

@adulik333 napis mi.spravu seka.mi to tady cez mobil

rudkocam
15. jún 2016

Ahojte. Spomína sa tu len mudr. kusin. Máte prosim ešte iné mená? A pozerala som, že kusin je súkromný. Koľko sa platí za vyšetrenie?

zuza14
15. jún 2016

@rudkocam Mudr Blazena Brozmanova, Kramare a ma aj sukromnu ordinaciue

zivika
autor
15. jún 2016

@rudkocam u kusina sa plati 20eur...ale urcite uz budu spolupracovat aj na kramaroch...

plzandrej
27. jan 2017

@mates11
Zdravičko ortéza u dospelého nemá význam z hľadiska remodelacie lebky, kranilanu ortezu môžeme aplikovať len u dôvodu ochrany lebky pred vonkajšími vplyvmi po operáciách mozgu alebo ťažkých úrazoch hlavy.