Kraniálna ortéza - prístupný ortopéd v Bratislave

zivika
11. nov 2013

Ahojte kocky 🙂 dufam, ze sa tu najde nejaka z vas, ktora riesila podobny problem. Mame takmer polrocneho chlapca, ktory ma uz od narodenia splostenu hlavicku...kedze mal stuhnuty sijovy sval, chodime na rehabilitacie, svalik sa napravil, ale hlavicka ostala zalezana, tak nam dr v rahabilitacnom centre odporucila kranialnu ortezu...velmi som sa tomu potesila, lebo sama som si uz predtym co-to pozistovala...lenze na zhotovenie protezky potrbujeme predpis od ortopeda a tu vznika problem...viem o tom, ze vela doktorov o tej orteze ani nevie a ked vedia, tak nie su moc pristupni...ortoped, ku ktoremu spadovo patrime ma dlhe cakacie doby a pocula aj citala som na neho nie prave pozitivne ohlasy 😖 viete mi odporucit nejakeho dobreho a ludskeho ortopeda, ktory ma skusenosti s podobnymi pripadmi, resp. vam predpisal takuto ortezu? Dakujem 🙂

gaguska1
18. apr 2017

Dobry den. Prosim Vas boli ste niektora s dietatom na vysetreni aj na Kramaroch? Dnes som volala Dr. Kusinovi a sestricka ma odkazala na Kramare, ze Dr. Kusin robi len klbiky. Na Dr. Kusina som dostala odporucanie, tak nerozumiem preco nas nechceli objednat. Mozno preto, ze nie sme z BA, ale pri sukromnej praxi by v tom problem nemal byt. Dakujem za kazdu info.

lovelly26
20. apr 2017

Ahoj my sme neboli na Kramaroch ale len k Dr. Kusinovi - robi len klby noh nie hlavu asi to bol omyl my sme tiez mimo ba tak s tym to neni

bubu62
14. máj 2017

@ingusz ahoj potrebovali ste nieco do tej Ba?

gaguska1
14. máj 2017

@bubu62
Ano, doporucenie od pediatra a spravu od neurologa. Vysetrovala nas Dr. Fristakova. Vysledok super. Ortezu nepotrebujeme 😉

jankajas
31. júl 2017

@gaguska1 Dr. Kusin je detský ortopéd. Momentálne má už len súkromnú prax a vyšetruje len kĺbiky nič iné! Na Kramároch na oddelení chirurgie je Antropometria. Kde sedí Mgr. Schlanková. Tá meria rôzne rozmery hlavičky a dľa jej doporučenia sa buď vybavuje ďalej kraniálna ortéza alebo v horších stavoch detičky konzultuje s MUDr Hornom. My sme tiež sledovaný na danej antropometrii...🙂

zuzka102
21. aug 2017

Prosim vas mate niekto skusenost, ze sa pri noseni kran. ortezy spalila pokozka na tvaricke, konkretne na licku medzi ockom a uskom? Dcerka ju nosi uz skoro 2 mes., dnes sme boli na dalsej kontrole a uprave ortezy, a potom ako jej ju upravili/odrezali na niektorych miestach, jej po 2 h nosenia spravilo velke cervene na licku, od obeda vobec nemizne, ortezu som jej uz nedala samozrejme, vyzera to ako popalenina. Z coho to moze byt a co robit? :((

jankajas
22. aug 2017

@zuzka102 Môže to byt iba odrate. Skuste sudocrem.

mnemka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka102
16. júl 2018

@mnemka My sme zacali skoro, dcerka zacala nosit prilbu v 4-5 mes., ale ja byt na tvojom mieste, urcite by som to riesila (a co najskor), napriek tomu, ze syncek ma 9 mes. Ono vo vacsine pripadov ide "iba" o kozmeticky problem.. Aj na neurologii na mna kukali, ze naco chcem chuda dieta trapil s prilbou v 35-kach horucavach v lete iba kvoli kozmetickej veci, lenze nakoniec pri meraniach v tej zdrav.firme, ktora riesi tieto kranialne ortezy zistili, ze je to medzi strednou a tazkou deformitou, takze uz som viac nevahala, ci prilbu ano alebo nie. Dcerka si na nu zvykla v pohode (mam dojem, ze rodicia to znasaju tazsie nez deti), sice sa jej pod nou hlavicka strasne potila, ale to sa dalo zvladnut. A nenosila ju ani 23h denne ako sa odporuca, kedze boli take horucavy, ale nejakych 18-20h, aj to je vraj OK. No a hlavicka sa jej kraaasne upravila, uz ziadna splostenina vzadu, ale krasna okruhla. Takze za mna urcite ano. Minimalne chodte na to meranie, a ked zistia, ze ta deformita je naozaj mala, tak oni sami ti odporucia, ze by bolo zbytocne nosit prilbu. A ked zistia opak, tak proste das. Tot moj nazor. 🙂

nikusiak9
3. sep 2020

Kde v ba ste nasli ortopeda ci neurologa co mal skory termin?

annabjalonova
19. jan 2021

Ahojte, prosim vas obvolala som v BA uz vsetkych ortopedov a neurologov, ale nikto nevydava lekarsky poukaz na tu ortezku... poproaim nejake kontakty k pristupnym ortopedom, neurologom ktory vedia co odo mna furt chcu v tej Protetike! Dakujem

nikusiak9
19. jan 2021

@annabjalonova zavolajte do protei a oni vam poradia ortopeda ci neurologa

mirkocs
3. aug 2021

Dobrý večer volám sa Jozefina,mam 4 mesačného synčeka a ma nosiť ortezu na hlavicku.Viete mi povedať koľko stojí a ci ju prepláca poisťovňa,za odpoveď vopred ďakujem

annabjalonova
3. aug 2021

@mirkocs ak vam povie ortoped resp. musi vam vystavit specialny poukaz na ortezu, vtedy 100% vam to preplati poistivna (my sme dovera, doplacali sme 0,17 centov). Ortezu si len tak sama nekupite lebo klasicka stoji 700 eur a specialna taka s prieduchmi stoji 1000 eur a pri tejto treba doplatit 200-300 eur (my sme mali klasicku).

mirkocs
3. aug 2021

@annabjalonova a to odporúča ortopéd akú potrebuje.A to ju bude mať 24 hodín aj keď bude ísť spinkat

nikusiak9
3. aug 2021

@mirkocs ano iba hodina denne nie vacsinou par mesiacov

mirkocs
3. aug 2021

@nikusiak9 ďakujem za pomoc

zuzka102
3. aug 2021

@mirkocs moja ju nenosila 23h denne, to bolo nereálne (ani neodporúčané) v 35kach horúčavách, tak cca 15-18h denne nosila od 4,5 mes. veku, a veľmi to pomohlo, hlavička sa krásne zagulatila.

annabjalonova
4. aug 2021

@mirkocs ano odporuci ortoped ze dieta musi nosit ortezu, mne vsak povedal ze to az take zle nie je, ze je to zle ale nie strasne .. ja som sa bala aby mu taka hlavicka neostala, tak som ho poprosila ze jeho to nic nestoji, tak nech mi vypise ten poukaz... nosi sa to 23 hodin, ta jedna hodina je na cistenie a vyschnutie ako aj ortezy tak aj hlavicky, priznam sa ze mi sme to na noc nenosili a preto sa nam liecenie predlzilo na 5 mesiacov, ti co to poctivo nosia tak ju maju do 2-3 mesiacov dole... ortezu vam predpise ortoped, ale aku chcete ci lacnejsiu alebo tu drahsiu, to si vy vyberiete

lubica9414
23. feb 2022

@andrejka1978 dobrý deň, prosím vás vy keď ste riešili tu protézu v BA, museli ste ísť k nejakým iným lekárom, aby vám to odporučili, alebo ste išli rovno do toho centra, kde protézu zhotovia? Ďakujem

andrejka1978
25. feb 2022

@lubica9414 dobry den. Najprv som bola u pediatricky po papier k ortopedovi a odtial sme isli do tej vyrobne ortopedickych pomocok v ruzinove.

ruahine
21. sep 2022

Ahoj maminky, prosím nemáte niektorá aktuálne info, ktorý ortopéd v Bratislave nemá problém vystaviť ten poukaz na helmičku? A či k ortopédovi potrebujem len výmenný lístok od pediatričky alebo aj odporúčanie od neurológa? Syn má 5 mesiacov, boli sme v Protea, odporučili nám helmu, ale termín u neurológa máme až na konci novembra a to je neskoro ☹