Kraniálna remodelačná ortéza

baarborag
9. júl 2018

Prosím mamičky (oteckovia) poraďte, kde na Slovensku okrem BA vedia spraviť "prilbičku" na našu preležanú hlavu. Stredné príp. východné Slovensko. Poprípade môžte napísať aj svoje skúsenosti s týmito ortézami. Ďakujem

drobcek26l
9. júl 2018

@baarborag v Martine je super Ortocentrum mojej dcere robili prilbičku tam, este tam chodíme. Odporúčam všetkými desiatimi s lepším prístupom som sa este nikde nestretla. Myslím ze v rámci Slovenska sa ortézy robia iba v BA a MT
Kľudne sa pýtaj co ta zaujíma

baarborag
autor
10. júl 2018

@drobcek26l dakujem za info. A babatko ako to znasa? Dlho trva kym si zvykne

drobcek26l
10. júl 2018

@baarborag malička ani nevedela ze ma niečo na hlavičke. Je to ľahučké, myslím ze si zvykla hneď. Bala som sa ako bude v noci spinkať ale úplne bez problémov spala celé noci ako predtým.

baarborag
autor
13. júl 2018

@drobcek26l dakujem pekne. O 2 tyzdne nas objednali. Tak snad aj my to budeme dobre znasat. A hlavicka sa nespari pod prilbou? Vlasky nevypadali?

drobcek26l
13. júl 2018

@baarborag hlavička jasne hlavne prvé dni úplne mokrá, hlavne v noci normálne mokrá perina ale po dvoch týždňoch sa to zlepšilo, zvykla si. Vlasky jej nevypadali.
Ale priznám sa mi sme ju nenosili tých 23 hodin ako sa ma. Mala ju len ked sme boli doma a v noci ked spinkala. Von som jej ju nikdy nedávala a aj tak nám to už za tých prvých 5 týždňov krásne pomohlo

julinka688
18. okt 2018

Ahojte. Moj syn ma ortezu uz 9 den. Ked mu ju zlozim strasne sa skrabe je neevozny a niekedy place. Mali ste aj vy nieco take? Ak ano ako dlho? Je to strasne prosim poradte.

drobcek26l
18. okt 2018

@julinka688 a čím prilbu čistiš? Nemôže mu napríklad vadiť ten prostriedok?
Potí sa este v nej?

ivetatalarova
25. okt 2019

@drobcek26l ahoj, prosím tá ktorý lekár nám môže dať výmenný lístok ? Alebo aký je postup? Dakujem

drobcek26l
25. okt 2019

@ivetatalarova Ajoj nám dala neurologička. Potom som len zavolala do MT a tam nám dali hneď termín.

ivetatalarova
25. okt 2019

@drobcek26l dakujem, a kde presne mám do MT volať? Ako sa vola to centrum? Mame bližšie MT tak pôjdeme tam

drobcek26l
26. okt 2019

@ivetatalarova Je to súkromné ortocentrum. Myslím že doktor Andrej Plž.Je to oproti fakultnej nemocnici. Posielam odkaz :
http://www.ortoprotetika.sk/kontakt/#obsah