Kraniálna remodelačná ortéza hlavy

lucy35
6. jún 2015

Ahojte.

Prosím Vás, hľadám mamičky s detickami, ktoré nosia remodelacnu ortezu na modelovanie hlavičky dieťaťa. Rada by som sa zoznámila s mamičkami a vymenila informácie.
Najlepšie ak sú z Košíc, ale samozrejme aj z celého Slovenska.
Budem sa tešiť.
S pozdravom, Lucia

ingusz
9. jún 2015

Ahoj ja som.z kosic mozem ti dat info
.. mame tu ortezu od minuleho tyzdna uz na hlave

lucy35
autor
10. jún 2015

Ahoj. Tiež nosíme už tretí týždeň. Som rada, že nie sme sami. Môj drobec má tiež jednu stranu hlavky skosenu a mal od narodenia skrátený sval na krku tzv. Torticollis. Môj to znáša vcelku dobre len cez tieto horúčavy je to nepríjemné, lebo sa potí. Keď mu dáme dolu prilbu, skrabe sa, cela hlava doskriabana.
Môj drobec má 10 mesiacov.
Tiež ste boli v blave na scan hlavičky a do popradu na prevzatie? Tiež ste sa ťažko dopracovali k tejto prilbe? A ako si sa o nej dozvedela? Na prechádzky chodíte?
ďakujem za odpovede a pekný horúci deň?

lenik15
2. júl 2015

Ahojte no nam ju dodaju do 2 tyzdnov. Tak sa obavam tych horucav. A aky pripravok pouzivate na cistenie?

lucy35
autor
2. júl 2015

Lieh. Kúpila som veľké balenie v lekárni 850 ml a veru rýchlo sa to míňa. Nám sa hlavička už pekne napravila. Ešte 2-3 týždne a skončíme. Teraz na obed mu helmu skladam lebo je veľmi teplo. Nechcem aby sa v tom paril.

lenik15
2. júl 2015

@lucy35 Kolko ju nosite? Ked ste isli pre ortezu tiez ste boli 3hodiny tam? Ako to prebiehalo? On je z dvojiciek tak neviem ci mame ist vsetci alebo druheho nechat doma 🙂 dakujem

lucy35
autor
5. júl 2015

Nosime ju už vyše mesiaca. Áno,strávili sme tam 3 hodiny, lebo musia upraviť helmu na mieste kde sú uši a čelo. Všetko prebiehalo v príjemnej atmosfére, protetik je fajn chalan. Aj kávu a vodu nám ponúkli. Ponúkli nám miestnosť kde bola tv, rozprestreli sme tam drobcovi deku aby sa mohol vyvalovat. Išlo to celkom rýchlo.

satyoblek
5. júl 2015

Ahoj,aj my nosime,uz skoro mesiac...maly ma 11mes.Dali sme to bohuzial dost neskoro,lebo nas kazdy odhovaral,a v hodine dvanastej sme sa sami rozhodli,ze to skusime...Vybavit to bol problem,pokial sme nechceli platit...neurologicka povedala,ze jej to pride neeticke,na ortopedii,ze im to primar zakazal potvrdzovat a ini zas ze sa to sedenim napravi,,a bol aj nazor,ze nenapravi..kazdy mudry...nas len stve,ze sme pocuvali nazory inych a nedali mu to uz skor,ked mal maksiu hlaviku a mohlo sa to rychlejsie upravit a tieto horucavy...ale musim povedat,ze maly prilbu absolutne nevnima,prve styri dni sa velmi potil,teray celkom ok..ked mu ju dam dole,uz vie ze sa ide suchat hlavicka plienkou,tak uz zacne sam 🙂 zmenu zatial po skoro mesiaci nevidim,ale on to teda ani nemal viditelne,clovek sa musel upriamit na to..nam ju robili v BA, zamerali asi za 20min,poslali nam ju postou do ziliny a tu nam ju upravili za dalsich 30min. Vraj za dva mesiace bude viditelne zmena...tak sme skoro v polke..cistim tiez liehom a na sterilu gazu..a boky a cielko mu obliepam leukoplastom omnifix elastiv,taky latkovy,jednak nech sa menej poti a menej to otlaca a tiez sa menej spini prilba,pravidelne mu to vymienam,ked je to spinave,lebo to ani tym liehom neslo dole...jednoducho sa spotil a prilba "spinava",tak menime leukoplasty...tento nam poradili oni...tak drzim palce 🙂

chmurkaxy
5. júl 2015

@lucy35 kamoska v Amerike mala dvojičky a urobila z toho malému doplnok, nalepila mu tam bager v štýle stavbarskej helmy a bolo to super! Ak nájdem fotku,pridám 🙂

chmurkaxy
5. júl 2015

@lucy35 ona mu ich asi menila,resp.,keď vyrástol,kúpila inú s inými nálepkami. Zakryla som mu tváričku jahodkami, aby ma nezabila, že sirim foto jej dieťaťa 🙂

senta_sofia
5. júl 2015

Pozeram na foto, chodite aj na rehabilitacie? Nema tvoje dietatko aj skrateny sval?

satyoblek
6. júl 2015

My sme si mohli vybrať motív,máme sovickovu ;) a ešte...to spojenie pot+polystyren...nerobí najlepšiu aromu ;) 🙂

javi37
6. júl 2015

Aj my sme nosili a neľutujem!!! Treba do toho ísť, deti to zvládajú v pohode, rodičia horšie 🙂. Nás tiež všetci odhovárali, počnúč neurologičkou, detskou a ortopédom a keď videli výsledky, zrazu si pýtali do ambulancie prospekty.

lucy35
autor
7. júl 2015

Je to prospešná vec. Netreba sa báť. Lekári to nepoznajú, tak sa obávajú predpisovat. My sme našli správnych lekárov. Mladí sú otvorení novým veciam.

lenik15
7. júl 2015

Ja som to videla u kamarkynej malej. Ortoped povedal ze ako bude rast ze mu to mozog vyrovna 😒 tak som si to vyziadala u neurologicky a v pohode asi by mi to sama nenavrhla. Ja som sa zatial stretla ze naco mu to davam a chudacik bude chodit v prilbe.
@satyoblek aj ja som dala sovickovu nie je tam moc ruzovej? Predsa chlapec 😀

satyoblek
7. júl 2015

lenik15 áno sú tam také viac dievčenské farby,ale tento motív mali na ukážkovej helmicke a tak som ani iné nepozerala,ta sa mi páčila. Teraz 1.deň helmicku nemá,lebo ma horúčky vysoké a zápal uška,tak uvidím dokedy a ako nabehneme zas na režim

mijo53
7. júl 2015

rehabilitáciou sa skrátený sval natiahne a umožní dieťatku polohovať hlavičku, ktorá sa pekne vyrovná aj bez prilby

lucy35
autor
7. júl 2015

Môj drobcek mal torticollis teda skrátený sval, chodili sme 9 mesiacov rehabilitovať. 3x denne som s ním cvicila 2 cviky. Chodili sme aj plávať. Helma sa práve rieši keď má dieťa tento torticollis ale aj iné deformity hlavy, ktoré sa nikdy, bez pomoci, úplne samé nevyrovnaju. Treba mať však šťastie na lekárov. Nie každý to chce predpísať. Ale ono sa to postupne dostane do povedomia, lebo výsledky u deticiek sú krásne viditeľné a hlava sa krásne vymodeluje. Len teraz v týchto 30 stupňových horúčavách to môj drobec nenosí. To by bolo utrpenie.

lenik15
8. júl 2015

@satyoblek no ja som ju tam tiez videla lebo vzorkovnik co mi dala sa mi nepacili. Dnes nam volali tak o tyzden si ideme pre nu som zvedava dufam ze uz nebudu take vysoke teploty. Osetrujete aj hlvicku nejakym kremom, ci radsej nekremovat? Sa rychlo uzdravte 😉

satyoblek
9. júl 2015

Žiadnym krémom,to by sa ešte viac potil..len umývanie celú hlavku pred spaním a nekremujem. Teraz ma horúčky,tak 3.fén ju nemá

lenik15
23. júl 2015

Tak uz ju mame doma len este mu ju v tychto horucavach nedavm na tych 23 hodin lebo az mu tecie z hlavky. ale po tyzdni nosenia su vidiet zmeny je to uzasna vec.

lucy35
autor
24. júl 2015

Tiež neľutujem. Len škoda že sú tieto trooopy. Teraz ju bohuzial nenosí. To sa nedá.

petraa82
24. júl 2015

Ahojte, este som do fora nepisala ale chcem vas potesit moj syn nosil kranialnu otrezu dokonca 2 po sebe. Od prveho mesiaca ked sa mi narodil som pozerala na to ako sa mu smika hlavicka do boku. Preferoval len jednu stranu polohovanie, specialne vankuse rehabilitacia cvicenie proste nic nepomahalo. Ked som to zacala riesit mal 2 mesiace. Neurolog , ortoped, pediatricka vseci namna pozerali ze ci som v poriadku co od nich chcem aby mi predpisali. Behala som s brozurkou v ruke na kranialnu ortezu a vysvetlovala co chcem pre syna. Nakonec som zaplatila ortopedovi 20 e aby mi to predpisal ked som odchadzala z ordinacie este povedal manzelovi ze musi to mat somnou tazke.... Kazdy ma presviedcal ze to sa napravi samo ked bude sediet vseci sa mi smiali a dokona aj manzel to bral tak ze tyram syna. Ked sme uz konecne sedeli v ordinaci a skenovali malemu hlavicku dostali sme vysledok tazka deformacia PLAGIOCEFALIE. Ortezku sme nosili od 4- 13 m aj cez leto na kúpanie sme to dávali dole. Ked vyrasol jedenu vybavila som dalsiu. Manzel sa bal ze bude zaostavat ze ho to bude brzdit ... ako 9 mesacni uz behal. Takze ak teraz zacinate tak trpezlivost da sa to vydrzat... drzte sa

lenik15
29. júl 2015

To co mate za lekarov? Ja som sa na to informovala u neurologicky poslala ma na rehabylitacie a tam pani doktorka dala recept a uz aj som objednávala do BA. V pondelok som bola u nej na kontrole kvoli cviceniu a ma chvalila ze som mu to dala spravit ze ona ma skor problem u rodicov ze to odmietaju. Tak som jej vravela ze ste tu pisali ze niektori Dr. s tým robia problem.

lenik15
29. júl 2015

@lucy35 ved to tieklo mu s nej strasne no teraz sa ochladilo tak uz mame na tych 23 hod. ale ako mu ju dam dole rano tak je uz badat rozdiel. Sak to nejako dotiahneme do uspesneho konca 🙂 🙂 🙂

majka341
12. apr 2016

Ahojte,

začali sme nosiť kraniálnu ortézu a vytvoril sa malému na hlavičke červený fľiačik, dosť sa pod ňou potí, ako a čím mu to mám ošetriť? Máte s tým skúsenosť? Treba používať aj špeciálny šampón na hlavičku? Po každom sňatí ortézy treba umyť hlavičku alebo stačí ju len osušiť?

lucy35
autor
12. apr 2016

S tym fliacikom sa poradte tam kde chodite S ortezou na kontrolu. Hlavicku traba len utriet plienkou a vecer umyt v ramci kupania. Ja som pouzivala harmancekovy sampon zn. Weleda. Potit sa bude menej a menej. Prve 4 dni sa moj zlatik potil, lialo z neho ale po 4 dnoch, pohodicka. Ani nevnimal, ze nosi prilbu a aspon mal ochranu, kedze sa ucil chodit.

ingusz
17. apr 2016

Umyt hlavicku lebo je spotena a to svrbi nevravim o tom ze zapacha a samotnemu dietatu to vadi . Nosili sme dost dlho a takto som riesila cez noc mal na hlave vecer sa kupalo dala som dole alebo rano ked muz siel do prace sme ho okupali a citil sa lepsie

majka341
17. apr 2016

@ingusz A používali ste nejaký špeciálny šampon?

ingusz
18. apr 2016

@majka341 viete co ja som dezinfikovala helmu pred kazdym nasadenim Incidinom a nesmrdela helma uz vobec a vyfenovala .. maleho okupala Niveou sampon pre deti teraz pouzivame aj biodermu atoderm zioa baby sampon striedam maximalna spokojnd

majka341
20. apr 2016

@ingusz Vyskytli sa vam na helmičke také žlté fľaky hoci ste ju dezifinkovali?