Operácia - Retentio testis. Poradíte urológa?

kakatka1
11. apr 2008

Maminy ktore maju chlapcov s podobnym problemom napiste vase skusenosti s lekarmi,pripadne poradte urologa a popiste vas problem a riesenie. Dakujem 😉

itmama15
8. feb 2018

@teddynko Prosím Vás a kto Vás operoval? Kam chodíte? Náš malý bol operovaný na oba semeníky keď mal 11 mesiacov, jeden sa podarilo stiahnuť nižšie jeden je v hornej časti prišitý (vraj mal kratšiu žlavu či čo, že sa to nevedelo viac stiahnuť). Pri každej návšteve po operácií ich skontrolujú a to je všetko. Trvá to asi 5 min, ale stále nevedia povedať či sa vývíjajú, ževraj nato je ešte malý a pod. Chodím do BA na Kramáre a som už dosť znechutená z toho, ako ma odbijú 5 minútovým vyšetrením. Chodíme na kontrolu každý rok. Naposledy bol ako 2,5 ročný, teraz sme boli u pediatra na kontrole (ako 3-ročný) a ten tam to jedno ani nenahmatal, aj keď je pravda, že sa veľmi vystieral a plakal. Viete nejaké odborníka lepšieho poradiť v okoli BA a TT, ktorý by ma neodbil tým, že je ešte skoro vidieť ako sa vyvíjajú semeníky? Prípadne by povedal, či je možné ešte raz ich operovať? Vy ste mali dosť "šnúrky", keď mal k tomu ešte pluh. Stiahli ich oba na správne miesta? Kedy ste si všimli že sa začali vyvíjať?

itmama15
8. feb 2018

@keesa.. Dobrý deň. Maly bol prosím Vás operovaný na oba semeníky? Už vie lekár povedať, či sa semeníky vyvíjaj a či sú v poriadku? či náhodou nie sú zdeformované alebo odumreté? Náš malý bol operovaný na oba semeníky (keď mal 11m), jeden sa podarilo stiahnuť nižšie jeden je v hornej časti prišitý. Pri každej návšteve ich skontrolujú a to je všetko. Trvá to asi 5 min, ale stále nevedia povedať či sa vývíjajú že nato je ešte malý a pod. Chodím do BA na Kramáre a som už dosť znechutená z toho, ako ma odbijú 5 minútovým vyšetrením. Chodíme na kontrolu každý rok. Naposledy bol ako 2,5 ročný, teraz sme boli u pediatra (ako 3ročný) na kontrole a ten tam to jedno ani nenahmatal, aj keď je pravda, že sa veľmi vystieral a plakal. Viete nejaké odborníka lepšieho poradiť v okoli BA a TT, ktorý by ma neodbil tým, že je ešte skoro vidieť ako sa vyvíjajú semeníky?

katkaajurko
13. feb 2018

@itmama15 aj nas tak kontroluju, ale ja si myslim,ze tam su odbornici . Inak keby semennik odumrel-dieta by malo velku bolest a musi sa hned vybrat nie? (to sa deje,iba ked je priskrteny ). Ja sa spytam nabuduce tiez,ideme na kontrolu o mesiac.
ci su zdeformovane je vidno na uzv -ak mali dobry tvar a velkost - tak su v poriadku nie?

chymenitta33
9. mar 2018

Ahojte nechystá sa niekto v máji s chlapčekom na Kramáre?
Je objednaný na 03.05. hospitalizácia.
......
Dočítala som sa tu rozne kombinácie;-

meredithe
22. mar 2018

My sme sa konečne odplienkovali a objednali sme sa nakoniec na kontrolu do Martina,lekár ho pozrie a objedná nás na operáciu,bol tu niekto operovany v Martine ?neviete či to robia na jednodnovke ?alebo tam musíme ležať ?

fajama
20. apr 2018

Ahojte, chcem sa spytat ci mate niekto skusenosti s operaciou nezostupeneho semennika v Banskej Bystrici a ci ste boli spokojni? Dakujem

fajama
20. apr 2018

@chymenitta33 ahoj, my sme mali ist na operaciu 25.4. na kramare. Ale maly 19.4. dostal sopliky a tak to musime prelozit. Termin nam dali na 22.6. a to uz budeme prestahovani vo zvolene tak mozno aj operaciu presunieme do bb. Zatial som si nechala termin aj na kramaroch a uvidime. Hlavne si daj pozor aby ste neochoreli ako my. Ani na ihrisko som s nim nechodila... skoda, mohli sme to uz mat za sebou a mala by si odo mna aktualne info 🙂

bruneta8
14. máj 2018

Ahojte, nas o tyzden caka tato operacia v BB, syncek bude mat 13 mesiacov. Teraz laparoskopia na uvolnenie a o pol roka sa robi druha cast na uchytenie.. takto mi to vysvetlili.. sama som zvedava ako to drobec zvladne, aj zmena prostredia, anestezia, zakrok.. vsetko.. dufala som ze sa to vsetko vybavi jednym zakrokom, za pol roka uz mame prirastok..

itmama15
14. máj 2018

@bruneta8 Fíha takto na dvakrát Vám to spravili? Teda postup, čo Vám navrhli sa mi zdá lepší, ako to robia na Kramároch. Môj malý bol operovaný ako 11 mesačný, ale rovno mu to aj "upevnili", ale podľa mňa sú aj tak neni tam kde mali byť. Vajíčka hmatám, ale nie v mieškoch ako tvrdili po operácií. Stále píšu, že ich má prišite jedno o spodnú časť miešku a druhú o vrchnú časť miešku, ale mne sa zdajú ešte stále vysoko. Aj som teraz bola zase na kramároch a doslova mi povedali, že čo zase chcem, že mám zdravého chlapca a vajká na sono vidia. že sú len trochu vyššie. Neviem čo robiť, či hladať niekoho iného alebo čo vlastne s tým. Keby mu to najskôr uvolnili a nechali mu to klesnúť a "dorásť" uzdičku čo to drží, možno by to bolo lepšie...

blcha_bb
15. máj 2018

@itmama15 dobry den mame podobny problem sice s jedny ale mame. Malemu ho davali dole po operacii ho mal pekne v miesku a asi mesiac po som ho uz nevidela. Doktor vravel ze mu trochu vybehlo ale ze je to dostacujuce. Ako nechapem ako to uchytili ked to dokazalo vybehnut. A druhe vajko mu beja hore dole. Vacsinou ho nevidiet ale ze to je dobre. Uz to je rok po operacii uvidim asi co bude ked bude vacsi.

itmama15
16. máj 2018

@blcha_bb my sme tiet uz skoro 2 roky po operácii neviem najradšej by som munich tam prisila poriadne nech držia... vobec sa mi nepaci ze ich tam nema a tvrdia ze to je vlastne ok po operácii 😡

meredithe
18. máj 2018

Nás čakať operácia vajicka 10.9 a začali sme máte najnovšie problemi už aj s pruhom ..je tu niekto kto mal tento zákrok naraz ? Oboch veci?alebo to robia zvlast

blcha_bb
19. máj 2018

@itmama15 presne tak nam povedali ze je to dostacujuce. Ale ja chcem aby to bolo dobre a nie dostacujuce. Len nepovedali na co to bude stacit. No uvidime asi ako sa to bude dalej vyvijat. 😕

ebi88
23. máj 2018

Baby, ak je tu este niekto aktivny, v akom veku boli na operaciu drobci? Maly ma 14 mes. Jeden nezostupil, ale neviem ci je v kanaliku ci v bruchu ale dost aa bojim aby sa neznehodnotil. :/ na kontrolu mane ist v roku a pol ale ja by son urgovala zakrok asi skor :/

bruneta8
23. máj 2018

@ebi88 ahoj, moj drobec ma 13 mesiacov a dnes v BB podstupil prvu cast operacie.. uvolnenie laparoskopicky a cca o pol roka, malo by to za ten cas dozriet, by mu to mali aj uchytit.. nerobili tvojmu sono? Ze kde je? Nie je ani hmatne? Ale inak nemyslim ze by to mal byt problem aj neskor robit, asi na to doktor ma nejaky dovod, bezne to robia aj starsim, len pre to dietatko je to asi lepsie skor.. lepsie to asi vsetko znasaju..

ebi88
23. máj 2018

@bruneta8 ved prave sono nerobil len hmatal, nepovedal dokopz nic len ze v rok a pol na kontrolu a ked nebude dole tak operacia, ale ak by bolo v bruchu asi by bolo lepsie cin skor, neviem teraz conrobit :/ ja by som dala cin skor nech je dole

blcha_bb
23. máj 2018

@ebi88 mi sme boli na operacii az v troch rokoch. Detska nas poslala az vtedy na urologiu. A tiez jeden urolog nam ho nevedel ani nahmatat a ani na sone nevidel. Poslal nas ku skusenejsiemu a ten ho nahmatal rukou. Ani sono nerobil. Ak je v bruchu cim skor tym lepsie operovat. Ale to ti musi povedat urolog ci a kde ho hmata. Tiez je pravda ze mensie deti to lepsie znasaju. Naseho syna to po operacii dost bolelo 4 dni ani nechodil ale ze su deti co behaju hned ako sa da a nic ich neboli. Drzim palce aby sa vam to upravilo samo 😉.

ebi88
23. máj 2018

@blcha_bb tak nas irolog ani poriadne nehmatal, nehovorim, maly sa metal ako ryba, ani sa nedalo, ale nic, len chytil ze miesok prazdny, preto mam taky blby pocit, ze nevieme ani ci je vysoko ci ako.
Ja to budem riesit asi skor. Mne sa to vidi riziko tam nechavat semenik v bruchu kdesi. :/

blcha_bb
24. máj 2018

@ebi88 myslim ze to treba riesit cim skor. Mi sme riesili ine zdrav. Problemy a toto nam detska vravela ze ich tam ma oba. Ale mame to teraz tak ze yen co mu operovali mu aj tak vybehol neni tam kam so stiahli a zevraj to je dostacujuce a druhy mu migruje😊 tak to nazvali ale ze to nevadi. Tak uvidim co bude do buducna.

bruneta8
25. máj 2018

Tak to som rada ze mojmu to stihli urobit takemu malemu, uz poobede v ten den ako ho operovali behal, bol len taky nesvoj po tej anestezii, ale od bolesti mu nieco dali, podla mna bol len hladny, lebo bol len na polievockach, ale na druhy den rano, ked sa normalne napapal, tak akoby mu ani nic nerobili.. len dufam ze za toho polroka mu to dozrie, aby mu potom nemigrovalo..
A ebi88 to by mal minimalne ten urolog poriadne pozriet! Nasmu syncekovi aj obvodna doktorka na preventivkach skusala nahmatat a urologicka urcite! Jasne ze sa bude branit, vsak to nie je pre neho prirodzene, ked mu stale niekto saha na vajka a kde asi su, ja sa to aj malemu snazim vzdy vysvetlit (v ramci moznosti) ze mu to pani doktorka pozrie aby mu mohli pomoct a niekedy sa trochu brani a niekedy drzi.. ale zatial mu to vzdy poriadne pozreli.. mam ale pocit ze asi kazdy doktor alebo zdravotnicke zariadenie povazuje za vhodne to riesit v inom veku, napr. uz z porodnici ma posielali na uro ze mame ist, ale tam nas objednali az v polroku (navela navela), aby nam aj tak povedali ze az v roku najskor sa to bude riesit (mohlo by zostupit) a v BB to bezne robia uz rocnym chlapcekom..

ebi88
26. sep 2018

Baby neviem ci je ti este niekto aktivni ale som zufala, maly je po operacii jeden semennik mal nezpstupeny ale bol az v bruchu, stiahla ho dole, po operacii tam bol, aj ked trochu vyssie a teraz sme dba tyzdne po a semennik je hore, sice nahmatam ale nienje v miesku ;( myslite ze aa to este moze upravit ci dalsia operacia ;(

itmama15
26. sep 2018

@ebi88 Aj my sme boli pred 3 týždňami na operácií už druhej. Pri prvej mal oba semeníky hore, potom ich stiahli jeden akože dole k miešku, druhý hore, ale ten som nikdy poriadne nehmatala v miešku a stále tvrdili, že to je ok, až keď som išla k inému urológovi a ten ma poslal s novou správou znovu na kramáre ale už priamo k prednostovi a primárke, tak že aha áno no nie je to tam kde má byť☹ dva roky to trvalo, stále som v sebe cítila, že to nie je ono, ale ja som nejak po operácií (prvej)ani nevedela ako ich hmatať, potom ma stále presviedčali že je tam... takže sme boli na druhej operácií a teraz ich má v miešku, síce oba vyššie (v hornej polovici mieška) pri koreni penisu, ale už ich tam cítim... operovaný sme 2x mali ten lavý semenník... kontrolujte a určite to rýchlo poriešte... nenechajte sa odbiť...

ebi88
26. sep 2018

@itmama15 :( sli sme k fakt dobrej pani doktorke vychvalenej, tak ja uz lepsie neviem pre syna urobit, ale semennik v miesku proste nie je, nahmatat sa sa ale hore, miesok prazdny, tak ja nevien ci sa to esye moze upravit alebo dalsia operacia :/ zacinam mat uz aj zlost. Dieta bidne dorezane a semennik hore. >:-/

itmama15
26. sep 2018

@ebi88 To isté som cítila aj ja, nahmatala som ho hore nie v miešku a vo februári mi doktor povedal, že čo chcem na sone ho vidí... potom som išla k doktorke a ona ma poslala k prednostovi na kramáre a primárke to sú ti najvyšši na SR, za kým môžete ísť, už som nič lepšie na SR nemohla pre neho urobiť. Na druhú operáciu som si zazmluvnila už pani primárku a hádam už je to poriadne spravené. Už som ozaj nemala koho lepšie na výber operanta. tri týždne po operácií a citim ho tam, hádam sa tam udrží a hádam sa bude dobre vyvíjať, lebo už viackrát operovaný semenník je väčšie riziko, že nemusí byť v dospelosti v poriadku, alebo môže odumrieť.

monitta23
11. jún 2019

@meredithe Ahoj, môžem sa opýtať, ako ste dopadli v tom Martine? My máme ísť znova o tri týždne do Žiliny a neviem čo mám urobiť... Volala som aj do MT a tam maju už termíny na november/december....

meredithe
11. jún 2019

@monitta23 neboli sme,mali sme ísť v septembri a maly dostal sople,skrz sople mi ho vziať nechceli,objednali ho na február,schválne som ho od nového roka nedavala do škôlky aby neochorel a na operáciu konečne išiel,lenže dostal opäť sople aj doma a opäť mi ho vziať nechceli a tak nám núkali termín presne na 15jula,ale ja som v lete ísť nechcela a tak nám dali termín opäť september a modlim sa,že sople nedostane,nedám ho radšej ani tie prvé dva tt do škôlky až to mame konečne za sebou ...ale inak termíny otras,dlho sa tam čaká,ale isto by som nemenila, dokonca mame ísť na jednodnovku,ten deň predtým na obed na anesteziologiu tam,spravia si všetko potrebné,dajú pokyny a ideme domov a rano na lacno prísť tam, z operuju ho a do večera nás pustia pokial nebudú komplikácie ..zisdne ležanie tam čo som rada

monitta23
12. jún 2019

@meredithe No držím teda palce nech už vám to vyjde... Pôjdem s ním asi do tej Žiliny nakoniec. Nastupuje v septembri do prvej triedy, tak nech už to má na poriadku. A ak by bol v tom decembri chorý, zase by sa to posunulo pomaly o pol roka... Čakacia doba na termíny je úplne strašná všade...

meredithe
12. jún 2019

@monitta23 áno tá cakacia doba je strašná ale ...mne volali z Martina 3tt dozadu a uvolnil sa im termín o 3 dni ho chceli operovať,ale nedali sme ho,lebo boli sme v kontakte s kiahnami a bála som sa že ich dostane a aj keď som im to povedala,tak mi radšej povedali že nie..a nedostal ich..no čo už..držím palce v tej Žiline ..dajte vedieť ako ste to zvládli ..držím palce 🙏🙏

monitta23
14. jún 2019

@meredithe Ďakujem, dúfam, že teraz to už bude dobré a budeme mať s tým už pokoj... Potom napíšem

lulu282
26. aug 2019

Ahojte moj syn ma 8 rokov a na operaciu ideme zajtra do Michaloviec. Migraciu doktorka len pozorovala doteraz. Raz je dole raz je hore. Takze nam drzte palce