Problémy s "R" - logopéd v Liptovskom Mikuláši a okolí

drobuliatko
14. apr 2014

Ahojte. Chcela by som poradit ohladom vyslovnosti pismenka "r" Vasich 5-6 rocnych deticiek. Kedy sa naucili a ako? My sme zacali chodit n logo cca pred rokom kvoli pismenam L a R. L sa naucil v podstate rychlo, ale R sa mu nechce ☹ Navyse ma hneva, ze syna objednava raz za mesiac, prip. raz za 5 tyz. O com to je? Uplne o nicom. Viem,ze maju toho vela, ale nepaci sa mi este, ze z tych 45 - tich minut co sme tam sa vyslovnosti R venuje cca 10 min. Inak ho skusa ine veci. A co ma dorazilo, ze rozprava cez nos. Co vobec nie je pravda. Riesila som to s viacerymi lekarmi. Cez nos rozprava akurat tak Terezka z Panelaku 😀.
Viete mi poradit nejaku dobru logopedicku v okoli Mikulasa?

jaja1979
14. apr 2014

@drobuliatko Ja som zacala chodit s mojim synom, ked mal 5 rokov prave kvoli L a R. Aj my sme chodili len raz za mesiac, ale uplne to stacilo, lebo doma sme dennodenne trenovali vsetky basnicky a jazykolamy. Podla mna je dolezity prave ten trening. Logoped ti ukaze, co mate ako cvicit a vidi, ci niektore hlasky vyslovuje nespravne a podla toho koriguje. Mne vzdy vysvetlila, kam sa ma dat spravne jazyk, ako dychat a ja som ho potom kazdy den podla toho ucila. Denne sme trenovali aj polhodinu. Pravdupovediac, po par mesiacoch uz sme boli z toho obidvaja riadne otraveni, ale domaci trening pomohol a po pol roku vedel pekne rozpravat.

drobuliatko
autor
14. apr 2014

Ved prave trenujeme aj doma. Podla rad logopedicky. Casto nasilu, neobsedi. Nebavi ho to. Aj si citame. Tak uz neviem potom ☹
Stastie, ze este nejde do skoly.

monicm
14. apr 2014

takmer každý logoped ťa objedná raz za mesiac,aj my chodíme,aj kamarátky a všetci chodia raz za mesiac.po prvé preto,aby sa dieťa malo čas naučiť niečo aj doma,po druhé poisťovne proste nepustia a hotovo..............takže.................a čo sa týka toho,že sa venuje aj iným veciam..............skús sa jej opýtať,či by ste nemali zamerať len na problém,naša logo sa zameriava na problém,ktorý práve riešime,samozrejme ale na "odreagovanie" skúša aj iné,ale to tak cca 10 minút.ak ti nik neporadí inú logo,skús len tak pozisťovať,aké máte u vás v meste,cez google určite nájdeš,napr. u nás v meste sú 3 hned v nemocnici.a ked ho to nebaví,musíš ty vymyslieť,ako ho zaujať,aby ste trénovali,skús formu odmien,napr. ak bude spolupracovať,tak každý deň 10 minút rozprávky naviac,cukrík naviac,či budete dávať za každý dobrý deň body a za 5,či 10 bodov nejaká odmena,malá hračka,sladkosť,ktorú bežne nemá,výlet...................fantázii a podplácaniu sa medze nekladú.ty si poznáš dieťa najlepšie,tak prídeš na to,čo na neho zaberá.

drobuliatko
autor
14. apr 2014

Dakujem Vam. Budeme teda skusat dalej. Snad sa nam to coskoro podari.

susan007
19. máj 2014

@monicm ahoj a kam chodievate v ktorom meste? platite nieco za kazde sedenie?lebo ja som dnes bola s dcerkou prvykrat - v bratislave a dost ma prekvapilo ze za kazde sedenie desat eur..tak neviem ci je to bezna taxa alebo ako...vdaka 🙂

zuzole
19. máj 2014

@susan007 Ak logoped nema dostatocny limit od poistovne a nechcete cakat na vysetrenie a osetrenie kazde 2 mesiace - co je strata casu, tak si musia rodicia doplacat. Vsetko zavisi od poistovne a od zmluvy aku ma uzatvorenu s danym logopedom. Su aj logopedi, u ktory sa nemusi doplacat nic, maju velky limit od poistovne, ale tam maju cakacie doby aj 4 mesiace. Vsetko je len na Vasom zvazeni, ci chcete daneho logopeda navstevovat alebo nie, mate na vyber.

susan007
20. máj 2014

@zuzole dakujem za info, ale nemala by som potom platit za kazde druhe sedenie? preco za kazdu navstevu?nechce sa mi verit ze by s najvacsou poistovnou nemal logoped zmluvu...ved prave ze na vyber velmi nie je, kedze logopedi vseobecne su dost v dnesnej dobe vytazeni a tam kam sme chceli chodit nas nevzali...

zuzole
20. máj 2014

Urcite nie platit len za kazdu druhu navstevu. Zmluvu logoped moze mat so vsetkymi poistovnami, dolezity je limit, ktory mu poistovna da. Ak mu da nizky limit, na to, aby mohol zaplatiti celu reziju a ako tak fungovat, musia klienti doplacat. Existuju logopedi - zdravotnicke zariadenia, s ktorymi vobec logoped nema podpisanu zmluvu ani so vseobecnou, lebo jednoducho vseobecna nema zaujem dalej podpisovat s inymi logopedmi. Tam si rodicia hradia komplet cele vysetrenie a ovela viac ako 10 eur. Lenze poistovne su alibisticke, povedia ludom, vsak logoped ma s nami zmluvu, tak mate vsetko hradene. to nie je pravda. ak logoped so zmluvou, ma v zmluve, ze moze osetrit za mesiac 10 ludi a on ich urobi 40 -tak robi zadarmo. nevie si urcit, koho este zoberie a koho nie, lebo by to bolo diskriminujuce voci ostatnym. nie je to chyba lekarov, ze sa musi doplacat, ale treba hladat riesenie niekde inde.

vieruna
20. máj 2014

Ja som tiez chodila so synom k logopedicke kvoli rotacizmu. A bolo to na prd 😒 Objednavala nas raz za 5-6 tyzdnov. Dala nam materialy, co mame cvicit a hotovo. Ja som sa snazila doma poctivo s nim cvicit, motivovat ho vselijak, vymyslala som milion vselijakych somarin a nic z toho. Za chvilu ho to omrzelo a bol to len boj. Neviem, co s tym. Nepaci sa mi to renganie, ale zas mi to nestoji za dennodenne hadky ☹