Kedy ísť s dieťaťom k logopedičke prvýkrát?

majka508
12. jan 2011

Moja 3,5 ročná slečna sa snaží rozprávať pekne,ale neviem prečo aj chce myšlienku povedať veľmi rýchlo.Samozrejme,že písmeno R nám robí problém,hlavne v strede slova.Viete mi povedať,či už môžem ísť kľudne k logopedičke,alebo mám ešte čakať?V škôlke mi hovoria,že sú od mojej slečny aj detičky podstatne s horšou výslovnosťou a nikto to nerieši.

mamutka
13. jan 2011

my sme sli ked mal maly 2 roky a mesiac, ale on velmi malo slov povie, s takym R ma asi viac deticiek problem, ono sa to mozno urobi samo a mozno nie. Ja by som ti radila dohodnut si jednu konzultaciu a porozpravas sa s odbornickou. Neviem presne co myslis - rychlo povedat myslienku, ci to je problem, ze sa nevie sustredit, je zbrkla, lebo toto ja mam cely zivot, ze mi to rychlejsie hovori ako mysli 😀 niekedy to je na houby 😝
chod a budes pokojnejsia, ak ma malicka dajaky problem, zacnete ho riesit, lepsie teraz ako o 3 roky....
a skus si najst nejake referencie na log. najskor, aby to nebola nejaka teta, co kukne do tabulky co ma take dieta vediet a bude ho nutit povedat to, aj keby dieta take daco fyzicky nemohlo dokazat koli objektivnemu problemu, ktory ona ma objavit...

syslica
13. jan 2011

Majka, k logopédovi choď, pre pokoj tvojej duše. Ja si myslím, že určitá unáhlenosť v reči je pre deti v tomto veku normálna, ale diagnóza cez net sa ťažko stanovuje 🙂 Teda, svoju dcérku rozhodne neporovnávaj, lebo každé dieťa je individuálne a pozhovárajte sa s dr. log. Hlavne aby sa dcérka porozprávala 😀 , lebo bez akej-takej spolupráce dieťatka je vyšetrenie nanič...