Maminky z Holandska, pridajte sa

eli77
12. dec 2007

Ahojky, je tu nejaka mamicka z Holandska? 😵

ervenka
16. júl 2019

@strakulanikula ospravedlnujem sa. prva veta veta je pre teba a tak vseobecne, zvysok je pre @jamanka19.

strakulanikula
16. júl 2019

@ervenka halo,citajte poriadne. Mna sa toto netyka pytala sa ina pani a mimochodom na porodne by mal mat kazdy slocak narok bez ohladu nato kde zije ak raz privediem slovaka na svet tak by mal mat narok na peniaze. Moj nazor. Ja tu zijem 11 rokov a o tej pokute viem lebo ja som prvy rok co som tu bola tak bola poistena na sk a dakto nas bonzol a bola pokuta na svete.

ervenka
16. júl 2019

@strakulanikula halo aj ty citaj poriadne. V dalsom prispevku som pisala, ze prva veta bola pre teba, zvysok pre jamanka19. Snap je of moet ik dat tekenen?

strakulanikula
17. júl 2019

@ervenka top

strakulanikula
17. júl 2019

@ervenka tento komentar mi vcera neukazalo,tak sorry.

jamanka19
17. júl 2019

@strakulanikula
Ďakujem ti veľmi pekne za všetky informácie. Chcela som sa informovať, aby sme vedeli aké všetky možnosti máme a čo by bolo pre nás najlepšie. Čítala som už kade čo,no najviac mi pomohla tvoja odpoveď. Takže ešte raz ďakujem.

jamanka19
17. júl 2019

@ervenka.Ďakujem za inf. Ja som si len zisťovala informácie ako to funguje. Napísala som,že uvažujeme nad tým,takže určite by sme sa nesťahovali len tak.

eva8
23. júl 2019

Dobry den! Mamicky, prosim, pomozte. Zhanam surne ubytovanie v Groningene pre studenku minimalne na 1 sk. rok. Prinajhorsom aspon na 1 emester. Vedel by mi niekto poradit, alebo pomoct? Ponuky cez internet su obsadene, alebo prijmu krajanku, ci niekoho s podobnym studijnym oborom. Dakujem vam. Prosim, ozvite sa 🙂

ervenka
23. júl 2019

@eva8 kamernet.nl ?

eva8
25. júl 2019

@ervenka ďakujem, je tam zaregistrovaná, no neodpisujú na ponuky.

eva8
25. júl 2019

Mamičky, prosím vás,bývate niektorá blízko Groningenu, alebo tam máte niekoho známeho? Nerada otravujem, ale hľadám pomoc ohľadom ubytovania aj takouto cestou. Ďakujem za akýkoľvek koment

adkahelena
29. júl 2019

@eva8
Ahoj. Manžel je v Hoogeveene a ideme za nim onedlho. Tak z našej skúsenosti viem ze jesa dosť zdĺhavé hladat ubytovanie v meste kde su školy/univerzity. Študenti zaberu veľkú časť volneho ubytovania. Manžel hľadal 4mesiace tam cez ľudí a známych. Ja na SR cez internet. Možno sa namti podarilo konečne tak držím palce.

adkahelena
6. aug 2019

Milé mamičky. Mám takú otazku. Ideme do NL z detmi. Syn ma 4roky dcéra 3mesiace. Na SR sme absolvovali prve očkovanie do noziciek. Viete mi poradit ako to previeha v NL? Odcestujeme az po očkovaní nemám prehlad v tomto smere ako to funguje. Aké máte skúsenosti mamicky v NL? Ako to tam funguje z ockovaniami deti. Ďakujem za kazdu odpoveď

katarinaksu
6. aug 2019

@adkahelena no my hned ako sme sa zaregistrovali ze tu sme aj s malou tak mi chodili na malej meno a nasu adresu listy s vyzvami ba ockovanie. Oni tieto prehliadky a ockovanie tu robia v GGD - to je taka zdrav.organizacia. ockovaci program je velmi podobny tomu nasmu na svk

katarinaksu
6. aug 2019

@adkahelena kludne mi napis spravu ak mas nejake otazky 🙂

dudanucka
10. sep 2019

Zdravím ahojte.... mám strašne vela otázok ohľadom porodu a celkovej starotlivosti počas tehotenstva v Holandsku. Som v 25 TT , všetky doterajšie vyšetrenia som absolvovala na Slovensku, no už som a presťahovala sem do Holandska. Je tu niekto ochotný zodpovedať na moje otázky? ....budem vám veľmi vďačná. Je to moje prvé tehotenstvo takže nemám skusenossti ani na Sk nie ešte v NL

strakulanikula
10. sep 2019

@dudanucka ked budem vediet ti odpoviem.ale napis radsej spravu.

dudanucka
10. sep 2019

@strakulanikula správu som odoslala len si niesom istá či prišla

nata1
17. sep 2019

Zdravím všetkých. Chcem vás poprosiť je tu niekto koho dieťa študuje na vysokej škole v Holandsku?

eva8
17. sep 2019

@nata1 ahoj, môžme popísať v IP

nerya
23. sep 2019

Ahojte dievčatá, chcela by som sa vás opýtať a pekne vás poprosiť, viete mi napísať čo vlastne sa v NL deje potom čo žena otehotnie? Koľko kontrol u doktora? Midwife? Kedy a koľko ultrazvukov? Nejaké info o pôrodoch, možnosti tlmenia bolesti? Ak bude niektorá z vás ochotná mi napísať, prípadne nasmerovať na nejaký zdroj, budem veľmi vďačná 😉

ervenka
23. sep 2019

@nerya ked som otehotnela, isla som ku huisartsovi, tam mi dali kontakt na verloskundige, a tam mi povedali/ dali brozurky s info. co a ako. Pokial nemas zdrav. problem, s gynekologom sa nestretnes. sono- ja som mala 8tt, 12tt, 20tt, 34tt, 36tt,40tt. Tak vela preto, lebo pri prvom som mala malo vody, pri druhom pre istotu... Kamaratka mala 8tt, 12tt,20tt, 36tt. Rodit mozes aj doma. Info okolo porodu ti daju priamo verloskundige. V nemocnici kde som rodila, bol aj den otvorenych dveri= pozreli sme si porodne boxy a tak. Verloskundige=midwife.

nerya
23. sep 2019

@ervenka čiže zhruba podobne ako v UK 🙂 ďakujem

strakulanikula
23. sep 2019

@nerya kludne cez spravy

ervenka
24. sep 2019

@nerya vlastne ano. Velky rozdiel medzi uk a nl systemom nevidim 😉

sundew
1. okt 2019

@dudanucka aj ja som tu nedavno rodila 🙂 co by si chcelq vediet?

adkahelena
29. okt 2019

Ahojte mamičky krajanky. Idem po radu. registrovali ste sa tu niekto na stranka huurwonungen.nl ?
Registrovala som sa tam najskor bolo vsetko zadarmo a teraz mi chodia maily už 3 mesiac že mám do 15 dní zaplatit 24,95€ inak mam pokutu 40€ stretli ste sa s tym niekto? Už som z toho na úrasky lebo som sa snazila odtial odhlasit a nedari sa mi to

strakulanikula
29. okt 2019

@adkahelena nie a ani neviem co to je.

eva8
29. okt 2019

@adkahelena to je stránka kde sa hľadá ubytovanie? Akurát včera sa jedna osoba zahlásila na jednu stránku (meno neviem) zaplatila 30 eur vraj na rok. Predtým bola na kamernet.nl , tam sa platí 20eur na mesiac, ale aj po odhláení ti to automaticky sťahuje z účtu. Je to také divné s tými inrernetovými stránkami. Dá sa zistiť aj adresa spravovateľa a zájsť tam osobne, aj keď všetko sa len elektronicky spracováva, ale aspoň sa poinformovať čo a ako. Holanďania na ubytovaní zarábajú hodne.

sundew
29. okt 2019

@adkahelena si na FB?