Aké kolieskové korčule pre 3 ročné dieťa?

lili777
6. mar 2012

Chcela by som kúpiť malému k tretím narodeninám korčule. Má nohu číslo 27. Nechcem nejaké prehnane drahé, ale zas ani nejaké nekvalitné lacné. Nejaká zlatá stredná cesta. Mám kúpiť roťahovacie? Ja osobne síce korčulujem, mám Rolerblade korčule už desať rokov, ale nevyznám sa v tom. Máte tipy?

tea333
6. mar 2012

najlepsie je skocit do inline shopu, tam su vacsinou zamestnani sikovni mladi ludia, ktori presne poradia. ja som si ich teda vyberala tak, ze som vysvetlila na co ich chcem, kolko a kde chcem korculovat.

mirka285
6. mar 2012

@lili777 teraz su uz aj tie roztahovacie celkom kvalitne,urcite by som kupila take,to je trojcislie....neviem odkial si,ale my sme kupovali v Auparku,oproti Nike obchodu je taky sportovy obchod a spokojnost 😉 mame znacku rochces,neviem ci som to dobre napisala

lili777
autor
6. mar 2012

@mirka285 a čo asi stáli? Sme v podstate z BA, takže nie je problém.

mirka285
6. mar 2012

@lili777 my sme ich kupovali pred 5 timi rokmi,ma zabijes nepamatam si 😒

lili777
autor
6. mar 2012

@mirka285 Aha, no nevadí, nezabijem🙂 Ja len tak približne som myslela. Volakedy ale boli o dosť drahšie. Ja by som sa rada zmestila tak do tých 80eur, tak uvidíme.

janka_pn
6. mar 2012

ja si neviem predstavit, ze by som moju 3 rocnu postavila na inline korcule 😕 😅 a to je teda vela a pohybovo celkom zdatna. zaciname lyzovat, fici na odrazadle, bicykluje.... ale jednoradove korcule asi este nie 😅

lili777
autor
6. mar 2012

@janka_pn No môj malý je tiež pohybovo zdatný. Ale on na tri roky nevypadá, má 104 cm, 18 kg - miery 4-ročného dieťaťa. Korčule obdivoval už minulé leto, ale to bol fakt malý. Neviem, môžno mu to nepôjde. Ja som sa nedávno čudovala kamarátke, keď mi povedala, že malú chce budúci rok v zime /bude mať 2 roky/ učiť na ľade. Neviem, možno niekto napíše, kedy deti učili.

katy1979
6. mar 2012

@lili777 my ideme tiez kupovat kolieskove korcule v lete. myslim ze do tych 80eur sa zmestis aspon co som pozerala ceny na nete. skus ten aupark tam su bud rocesy a detskych maju vzdy dost ci aj oproti v exisporte maju vyber.
starsi chodi teraz na lad a veru su tam aj dvojrocne deti ale vacsinou su to deti krasokorculiarov. My sme maleho zatial postavili na kacenky a na buduci rok veru aj on skonci na lade. Viem ze lekari korcule neodporucaju v takom veku. ale v podstate to je len zoznamenie sa s korculami korculovat sa urcite nenauci. len aby si to postupne vyskusal poznal ich a dokazal na nich stat.

lili777
autor
6. mar 2012

@katy1979 a v akom veku sa vlatne odporúčajú? Ja som toto nejako neriešila. Prejavil o ne záujem, tak som si povedala, že skúsim. Je to veľký chlapec, tri roky mu nikto netipuje. Budem len rada, keď bude mať záujem o pohyb.

katy1979
6. mar 2012

@lili777 od 3-4 rokov. kvoli klbom hlavne. Tam nejde ani o vysku ani o vahu dietata. tak vy uz mate tri takze pomalicky mozete vyskusat. mozno si to obuje a zaroven vyzuje a rok sa na ne bude prasit kym si ich obuje znova.

ludka77
6. mar 2012

@lili777 ja tiež rozmýšľam nad korčulami, dosť vecí objednávam z tadeto: http://www.sportsdirect.com/skate/kids-roller-s... a tie korčule sa mi tam zdajú za super ceny, len rozmýšľam či zobrať tie 3kolieskové, alebo radšej normálne, neviem si predstaviť ako sa na takých 3 kolieskových korčuluje :/ hmmm

lili777
autor
6. mar 2012

@katy1979 No tak to spĺňame, chcem ich k tretím narodeninám. Príde mi to lepší darček ako milión piata hračka🙂 Alebo čo také zaujíma ešte takéto dieťa?

katy1979
6. mar 2012

@ludka77 trojkolieskove urcite nie ked tak uz klasicke inline a so styrmi kolieskami za sebou.
a popravde korcule za dvacku to asi nebude najlepsie riesenie

lili777
autor
6. mar 2012

@ludka77 Ja som ich dávnejšie pozerala. Ale neviem si predstaviť ani kvalitu a ani ako sa na nich jazdí. Možno niekto napíše. Ja tiež zbieram skúsenosti

katy1979
6. mar 2012

@lili777 my tiez kupujeme taketo pohybove hracky. typu kolobezka odrazadlo bicykel ak hracky tak stavebnice ci logicke hry.

ludka77
6. mar 2012

@katy1979 tiež som besný korčuliar a korčulovať sa mi nedalo poriadne ani na tých dvojradových tak si to neviem predstaviť ani na takýchto 3kolieskových, preto píšem, že niekto ich možno doma má 🙂))

@lili777 neviem ako korčule ale oblečenie čo sme zatiaľ z tade objednávali (a nebolo ho málo 🙂 ) bolo super, kvalita na 1 🙂 myslím detské a dámske, pánskych som z tade brala minimum 🙂) tak si myslím že aj korčule by mali byť ok 🙂 hádam sa niekto ozve, kto z tade také niečo bral 🙂

deny3
6. mar 2012

@ludka77 to nie sú trojkolieskové korčule, ale štvorkolieskové, s piatym kolieskom vpredu. Podľa mňa sú tieto lepšie ako klasické inline korčule pre tak malé dieťa.

ludka77
6. mar 2012

@deny3 nie myslím tie čo majú vpredu 1 koliesko a vzadu 2 🙂 kukni ten odkaz tam sú, neviem či sa na takých dá dobre odrážať, ale zas drží lepšie na nich stabilitu 🙂 hmmmm

katy1979
6. mar 2012

@ludka77 no vidis tak ked to neslo tebe akoby to mohlo ist krpcovi. da sa na tom naucit stat hybat sa ako tak dopredu ale klasicke korculovanie na tom nedosiahnes. je to nejaky medzikus ktory vyuzijes na chvilku a budes kupovat druhe. na lad tiez detom predsa kupujeme klasicke korcule a nie kacenky pre mimina. podla mna zbytocne vyhadzovanie penazi. ak tak kupit rovno inline vydrzia par rokov

lili777
autor
6. mar 2012

@katy1979 no odrážadlo má také "bicyklové", na ňom lietal celé minulé leto. Naučil sa aj bicyklovať, ale bicykel mu bol veľký, tak používal traktor s vlečkou, kolobežku máme. už len tie korčule nám chýbajú🙂 Tak snáď to zvládneme. A aké logické hry sú najlepšie? Zatiaľ chápe akurát tak pexeso, ale tak tri bude mať až v máji🙂 Snáď sa naučíme aj ďalšie. Len neviem na čo sa zamerať

jania023
6. mar 2012

Podla mna ziadne kolieskove korcule 😀 skor bicykel

jaaty
6. mar 2012

@lili777, my sme kupovali Hanke korčule v Auparku, značku roces a stáli tuším 79,- eur.
Uprednostila som kvalintú značku pred značkami tipu disney, barbie a pod....

ludka77
6. mar 2012

my už tiež máme všetko, trojkolku, bicykel, odrážadlo motorkové, odrážadlo bicyklové, dokonca aj také na baterky - kravina akurát kolobežka a korčule ešte niesú, a rozmýšľam čo jej kúpiť na 3 narodky (niečo rozumné) a napadajú mi len korčule 🙂

lili777
autor
6. mar 2012

@jaaty NO tak isto chcem aj ja, nejakú normálnu značku. A sú rozťahovacie či nie?

katy1979
6. mar 2012

@lili777 http://www.ihrysko.sk/hry-pre-deti/hry-od-3-rok...
my sme zacinali zamockymi schodami a zamockym hradom velmi vydarena hra.
http://www.kids-world.sk/index.php?page=product...
ci mame tuto kolobezku doma. nie su to hrkalky z dracika a zataca naklananim. super sa da na nej jazdit.
dvojkolesove odrazadlo vam urcite riok este vydrzi a vacsinou je to u deti prave to najoblubenejsie

deny3
6. mar 2012

@ludka77 jaj 😀 ale mne prídu aj tie lepšie ako klasické, predsa len, tie dve kolieska vzadu podľa mňa pomôžu lepšie udržať stabilitu. Aj ked ja by som zvolila tie štvorkolieskové, niečo také som mala ked som bola malá a na tú zábavu z korčulovania boli super. 🙂

jaaty
6. mar 2012

áno, sú rozťahovacie, ale vôbec sa toho nemusíš báť. Hanka ich má od jari minulého roka, korčuluje veľmi dobre. Ešte sme ich nerozťahovali, uvidíme túto jar.
... a aj lyžiarky sme kupovali rozťahovacie a nemáme s nimi žiadne problémy.

gretka2
6. mar 2012

Syn ma Rollerblade Micro 6 , nastavitelne c.29-34. Maju 3 koliecka , ale za sebou. Su to inline, akurat ze do tych detskych sa zmestia koliecka 3 🙂)) Su super, su kvalitne, a stali tusim cca 80 EUR. Dostal ich tusim na 5 narodeniny.
Tie s 3 kolieckami do " trojuholnika" mi manzel "zatrhol" 🙂), a aj v inline obchode mi povedali, ze su dobre akurat tak na zakopavanie, a ziska tym nespravny navyk a ze s inline korculovanim to nema nic spolocne.
Ja by som este mozno vydrzala rok. Ale ty si mama, ty vies najlepsie, ci je uz na to zrely.
Dcera bude mat v maji 3 roky, je to strasne sidlo, je velmi pohybovo nadana, ale na korcule to este nevidim. Ale ona je dost drobna.
A uznavam sportove darceky, len keby sme to mali kam odkladat 🙂))

lili777
autor
6. mar 2012

@katy1979 tá kolobežka vyzerá super🙂 Odrážadlo miluje. A popozeráme aj nejaké tie spoločenské hry. Teraz veľmi chce také tie rybičky čo sa chytajú s udičkami. Len my sme kúpili niekde za dve eurá takú maličkú verziu a to sa hneď rozpadlo. Odvtedy za tým plače a chce druhé. Videla som dávnejšie aj takú väčšiu verziu, pobehala som asi tri dráčiky a nikdy nič☹ a stále to pýta.

lili777
autor
6. mar 2012

@gretka2 No možno nad tým pouvažujem, že to nechať až na ďalší rok. Mám doma aj také menej kvalitné korčule, čo by už obul - ala hypermarket. Tak možno skúsim ho na ne aspoň postaviť, čo na to povie🙂
A je obrovská pravda, že to zaberá neskutočne veľa miesta. My sme našťastie v dome, ale minulý rok sme dostavovali prístrešok pre vozový park🙂 Lebo bicykel, odrážadlo, motorka, traktor s vlečkou, trojkolka / ešte pre malú/, elektrická policajná motorka aj štovrkolka /to máme požičané od susedov, nech nevyzeráme, že čo sme to nakupili všetko/ - no to už zaberá svoje miesto🙂