Bicykel alebo odrážadlo pre 3 ročné dieťa

adka12
10. feb 2012

Poraďte prosím, odrážadlo je asi pre menšie deti a bicykla sa ešte bojím. dcéra bude mať 3 roky a tak rozmýšľam, čo kúpiť na leto....

sisaha
10. feb 2012

@adka12 ja som este minuly rok kupila first bike, ale zatial na nom nevie ist, tak cakam kedy sa otepli a skusime opäť...Dufam, že sa na nom rozbehne, lebo bol drahy ako fras.. 🙂 Tiez bude mat v lete 3 roky.

traktor
10. feb 2012

ja teraz objednavam pre Maťka first bike, nech sa na nom nauci udrzat rovnovahu, ..on sa celkovo rad odraza, vozi..takze urcite ho vyuzijeme a potom prejdeme uz rovno na bicykel, doma ich mame kopu, snad vsetky velkosti 😀 😉

kaja73
10. feb 2012

my mame bicyklove odrazadlo strider -nieco ako first bike-a maly na nom fici od 18m,teraz ma 25m a spusta sa už aj na kopcoch a korculiarskych rampach 🙂

andreaka11
10. feb 2012

pri odrazadle (2kolesovom) sa uci udrziavat rovnovahu. na trojkolke sa uci bicyklovat. myslim si, ze na obidve je pripravena. ja mam 2 rocne deti a ked bude jar, tak im kupim odrazadlo 😉

adka12
autor
10. feb 2012

takže odporúčate ten firs bike?

sisaha
10. feb 2012

@adka12 su aj lacnejsie verzie, ale nieco na ten spôsob 😉

kaja73
10. feb 2012

@adka12 Znacka je uz na tebe 😉 .
Na vyber je mnoho druhov a znaciek bicyklovych odrazadiel.
Ja osobne nedam dopustit na znacku Strider.

iinuska
10. feb 2012

@adka12 ja urcte odporucam first bike. Mladsi syn bude mat v maji 3 roky, a uz od minuleho leta na nom ficime

janulabj
10. feb 2012

@andreaka11 a ake planuješ? lebo aj ja už premyšlam čo mu kupit.......bicykel ale nie, len odražadlo, ked ich tak vela je....myslela som že ybike, no neviem. či ie radšej nejake kovove jak plastove.....

lenka311
10. feb 2012

@adka12 My máme teraz 2roky, kúpila som jej odrážadlo... Uvidíme. Kamoška má voľný bicyklík s pomocnými koliečkami, takže bude aj ten..
Moja sestra na to hovorí, že pre už 3ročné dieťa je lepší bicykel, kvôli tomu aby sa naučilo ťahať na pedáloch, čo sa na odrážadle nenaučí..
Ja som ho kúpila tu na modrom koníku. A riešila by som radšej kov ako plast...

andreaka11
10. feb 2012

ja pozeram na puky. da sa na nom nastavit sedadlo, takze ho mozu pouzivat dlhsie. maju jedno s malymi kolesami, to je od 2 rokov a druhe s vacsimi (to sa mi viac paci) od 2,5). ale musime vyskusat, aby dociahli s celym chodidlom na zem.

k_a_j_k_a
10. feb 2012

@adka12 ahoj. Ja som za bicykel. Nasa starsia mala v decembri tri. Minule leto sme jej kupili bicykel. Trvalo jej dva krat po pol hodine aby prisla na to ako sa pedaluje. Brzdenie bolo uz o niecom inom 😀 Brzdenie rucnou brzdou zvladla na stvrty krat a brzdenie nohami sme riesili takmer cele leto (nehovorim o polozeni noh z pedalov na zem, ale o brzdeni pedalmi dozadu).To sme riesili takmer cele leto. Tento rok chceme skusit bez pomocnych koliecok. A uz mame nachystanu trojkolku pre mladsiu. Skusali sme aj odrazadlo, ale na to nejako starsia nevedela cely rok co sme ho mali prist.

kaja73
11. feb 2012

@adka12 Tu ma maly presne 2 roky-je to pred 2 mesiacmi-december 2011.
Jazdi na nom od 18m-odvtedy ma aj rovnovahu v malicku 😎
Toto odrazadlo je ozaj suprove 😉 🙂

andika10
11. feb 2012

moji jazdia na odrážadle puky od 2 a pol roka a stále ho používame, tento rok plánujeme kúpiť biykel ale až na vianoce

m.i.r.i
11. feb 2012

nas ma 2 roky a mame trojkolku a v lete chodil na odrazadle tom stabilnejsom PUKY este..teraz ideme kupit dvojkolesove PUKY tiez, hned ako sa otepli...ja nie som velmi za pomocne kolieska na bicykel, ale radsej nech sa nauci pedalovat na trojkolke a rovnovahu na odrazadle...potom bude moct prejst rovno na velky bicykel bez pomocnych...
@kaja73 super..to cakam, ze bude aj u nas od jari...nas odrazadla miluje..🙂

kaja73
11. feb 2012

@m.i.r.i ja som tiež zvazoval ci puky alebo strider-ale nakoniec vyhral strider-je lahsi ,da sa na to dokupovat aj pre 6 rocne dieta-kolesa silnejsie,vysia sedlovka,nozna brzda.Oba maju priestsor na vylozenie noh.
Dokonca v USA na tom jazdia aj pubisi-ak mas tie ine kolesa.
My teraz budeme dokupovat tu vysiu sedlovku a asi aj tu noznu brzdu.
Ako vidim na malom, on aj ked už bude bicyklovat,striderovat bude aj vtedy-je to maniak 😎

majuska85
11. feb 2012

@kaja73 ak narazíte na obrubník alebo na niečo iné nemá odražadlo potom osmičku??? toho sa bojim najviac pri takom type kolies ako na strider ☹ viete mi poradiť??

m.i.r.i
11. feb 2012

@kaja73 ja sa tiez prave toho aj bojim, ze je taky lahky...lebo puky je sice tazke, mame to mensie teraz, ale tym je uzasne stabilne, neotaca sa volant, drobec len tak lahko nespadne a neprevrati sa...a viacmenej ja ho vela v rukach nenosim, tak mi nevadi, ze je tazke..ale pre maleho stabilnejsie..mam take obavy ci ta vyhoda strideru alebo aj firstbiku, ze su lahke nie je aj nevyhodou..

kaja73
11. feb 2012

@majuska85 Kolesa su pevne a kvalitne. A maly aj tak vzdy zastavi-nenaraza ani ked leti ako sakal-proste sa postavi a vystupi na obrubnik. Je to take lahucke,ze aj do strmeho kopca vyslapal v 18m. Obrubnik tiež hned zvladol-ma to len 3,1 kg-ozaj to dieta -aj malinke -udvihne.
A je stabilne-ani raz este nespadol za ten pol rok co na nom jazdi.

Miri-nizka vaha je super vyhoda-aj na mieste sa hned vedel otocit-len nadvihol kormidlo a bol otoceny-pukyho tak lahko nezvidhne.

marianca
11. feb 2012

Súhlasím s first bike. Môj malý na ňom jazdí od 2 rokov a ide ako šarkan a super drží rovnováhu🙂 Na začiatku leta ho nechám jazdiť ešte na ňom a potom skúsim rovno bicyklík bez koliesok. V lete bude mať 3,5 roka

majuska85
11. feb 2012

@kaja73 malý nám má 3roky je to vhodné ešte aj pre neho??? do akej výšky je to asi?? Bicykel nemá veľmi v láske 😒

kaja73
11. feb 2012

@majuska85 neviem ako je tvoj maly vysoky-moj ma 100cm a ta nizsie sedlovka mu bude tak este do 105-110cm,ale ja chcem kupit tu vyssiu a ta uz vydrzi dlho-najdem linky a dam ti ich sem 😉
http://www.superodrazadlo.sk/video/

traktor
11. feb 2012

strider ma polyuretanove kolesa , nie?..lebo co citam pri firstbiku, tak tam pisu, ze tie su vhodne do materskych skôl a hernych kutov ..potom su este cross s hrubsim vzorom a nafukovacie ako ma horsky bicykel...tak ako to je?

kaja73
11. feb 2012

@traktor No, ja len viem ze tieto co mame su dobre-maly beha aj cez sklo-to je už ozaj vsade- a aspon nema defekt.
A ked bude vacsi mozem dokupit nafukovacie kolesa-vtedy ma strider vyssiu nosnost.
Ale aj s tymito kolesami super peruje a maleho dusu to nevytrase- a to teda beha na nom po riadnom terene.
Ja skor vidim vyhodu v tychto bezudrzbovych kolesach-vzdy su "nafuknute" spravne a nemusim stresovat kadial na nom lieta. 😉

mat_ka
14. feb 2012

kaja uplne s tebou suhlasim, nasi maly tiez na tom behaju vsade a ziaden problem. kamoskin maly bol uz v 3 rokoch strasne vysoky a mali tu vyzsiu sedanku, koncom leta mu kupili detsky bicykel a behom 10 min vedel bicyklovat. ja mam rada celkom facebook stranku http://www.facebook.com/pages/Odrazadlo-Strider...

traktor: urcite ti budu vediet poradit aj z vyskou dietata sedanky a pod. my sme kupovali priamo od zastupcu strideru, odrazadlo sme si vyskusali, poradili nam a este aj vselijake reflexne darceky a zvonceky a ine srandy sme dostali. odporucam ! martin@stridersports.com

katy1979
14. feb 2012

suhlasim ze odrazadlo. my sme mali aj mame puky to stredne za dva dni na nom jazdil bez problemov v dvoch rokoch a to je strachopud. mladsiemu musim kupit ine kedze je nizsi a nebude dociahnut na zem. zatial rozmyslam nad striderom. ale to ma cas do leta

janka5861
14. mar 2012

Moj syn sa nechce za svet bicyklovat ... mame doma odrazadlo .. to je jeho zivot ale zacina mu byt male ma 4 a pol roka ....je aj take vacsie odrazadlo ako 12" ? dakujem nasla som kettler ... to je ake ?

katka008
18. mar 2012

Ahojte, nás maly jazdi na firstbike uz rok a super, ale teraz bude mat tri roky a chceme prejsť na normálny bicykel, len neviem aký je najvhodnejši po FB? Nejaké skúsenosti? Dik

pucitko
18. mar 2012

Ahojte, zvazujeme kupu strider-u, no chceli by sme ho najprv s malym vyskusat, ci sa mu bude vobec pozdavat. Neviete ci sa da vidiet aj v nejakej obchodnej sieti? A mozte mi este povedat za ako dlho sa naucili vasi drobci na tomto odrazadle behat? Nas maly nemal predtym ziadnu kolobezku, tak mam obavyci mu to pojde, ked pri jazde musi drzat rovnovahu. Dakujem, za vsetky postrehy 🙂

bacula
18. mar 2012

ahojte
my sme napriklad odrazadlo ani nemali... miska mala pred tretimi narodeninami a dostala vtedy bicykel, 12", a po par dnoch letela na nom ako sarkan 🙂
takze to asi zalezi od dietata ako sa mu chce 😎