Darček pre 6 ročnú - Nintendo 3 ds, PS3 verzus Xbox

nikoleta15
21. sep 2013

Kočky poraďte mi, prosím. Chcela by som malej k vianociam kúpiť nejakú konzolu, ale doma máme iba 1000 ročné PS1 a absolútne sa na aktuálnom trhu neorientujem. V diskusiách som čítala niečo o xbox, ako sa tam dá hrať telom, ale nemám páru o čom sa to točí 😀, cítim sa ako 100 rokov za opicami, keď o tom všetkom čítam 😀 , absolútne nemám šajn, čo by to malo byť a či je na to už dosť stará (sem tam si na počítači zahrá nejaké detské hry, aj na tom starom PS rada hráva Crash bandicoot) Chcela by som niečo praktické, primerané jej veku, čo by využila aj o rok-dva, ale fakt netuším, čo by to malo byť... 😖 ☹ 🙂

azbestica
21. sep 2013

podla mna je na to este mala....odporucam napr bicykel a tieto konzoly az ked si ich sama bude ziadat 😉

irriss
21. sep 2013

Nintendo DSi s prislusenstvim 😉 - to je s fotakem, uzasna vecicka..muze si sama tvorit a netvorit fotky...v perfektnim provedeni 😉
a nebo DS lite "normalni", protoze muzes pouzit i hry z Game Boy - usetris za hry...jsou na Ebay za par Eur 😉 v krasnem provedeni...
do Nintendo DSi hry z GameBoy nejdou... 😉
3DS je narocne na koupi her a boli z neho oci 😉
p.s. vyhoda na cesty ci do "cekaren"...😉

hoogy
21. sep 2013

my mame Xbox a zahrame sa s tym vsetci, teda okrem rocnej dcerky 😀 😝 je to vlastne konzola ktora snima kamerou tvoje pohyby a tak sa ovlada ta hra. ziadny iny dalsi ovladac, takze ked ma postavicka v hre vyskocit musis aj ty vyskocit. je to super lebo musis sa pri hrach realne hybat a nie iba sediet s ovladacom v ruke 😉 PS3 ma tiez nieco podobne,ale tam musis drzat v ruke ovladac takze neni to az take pohybove. samozrejme aj na Xbox su hry,ktore sa daju hrat po sediacky . 😉 my sme to riesili vlani a sme velmi spokojny,ze sme si vybrali nakoniec Xbox

sissy27
21. sep 2013

@nikoleta15 primerané jej veku sú klasické spoločenské stolové hry, len to samozrejme vyžaduje aj spoluprácu rodičov či súrodencov, ktorí sú na takéto veci bohužiaľ leniví alebo zaneprázdnení a teda nie je nič lepšie, ako strčiť decku do ruky hernú konzolu 😝 okrem toho, o rok-dva budú na trhu zase iné novinky a to čo kúpiš dnes, bude v tej dobe zastaralé... ešte sa pred počítačom nasedí toľko, že kľudne investuj do niečoho iného... napríklad aj do toho bicykla ako spomínala @azbestica, alebo korčulí, lyží, tanečných topánok, tenisovej rakety...

hoogy
21. sep 2013

@sissy27 mna zarazaju taketo nazory niekedy, my sa so synom zabavame pri tejto konzole vsetci 3 a naramne sa bavime a vyskaceme. taktiez spolu pravidelne hravame spolocenske hry, chodime sa bicyklovat. ked nevies napisat k veci nepis od veci. pytala sa pomoc vyberu a nie na to ako sa ma so svojim dietatom hrat

irriss
21. sep 2013

@sissy27
@azbestica
@nikoleta15

Ja nejsem zastancem elektronickych hracek, ale nesmime zapominat, ze zijeme v technologicke dobe... 😉
Moje babicka by doporucila hadrovou panenku,
moje mama domino
ja doporucuju k pekne a naucne knizce prihodit nejakou paradu, Barbie a trebas "Nintendo".. 😀 😀 😀 😝 😉
AT zije POKROK ..(perestrojka)...deti se diky nasim uvaham casto citi "pozadu" mezi svymi vrstevniky.....jsme obcas zodpovedni za jejich spolecenske zarazeni..
Vim, ze nemusi mit vsechno, ale zazraky se deji a prani se plni..😉 s mirou samozrejme...😉

sissy27
21. sep 2013

@hoogy mňa tiež všeličo zaráža... prečo napr. ľudia skáču doma pred telkou pri hernej konzole a nie vonku na čerstvom vzduchu? obzvlášť v paneláku musí byť priam darom mať takých susedov rovno nad hlavou... a na verejnom fóre sa budem vyjadrovať ako uznám za vhodné... btw. keď už priama odpoveď na danú otázku, tak potom - ani jedna (hracia konzola)...

mata128
21. sep 2013

@nikoleta15 jednoznacne x-box😉

irriss
21. sep 2013

@sissy27 😀 😀 😀 😀
Sissy!!! Ty ses dnes pohadala s televizi, ze?? 😀 😉

sissy27
21. sep 2013

@irriss a vieš, že moja 10ročná najviac zo všetkého chcela k narodeninán práve handrovú bábiku? 🙂 ale podmienka bola, že musí byť poctivo handmade by mama alebo babka, nie z ebay ani amazon 😀 áno, žijeme v pretechnizovanom svete, a aj u nás doma máme takéto vychytávky, ale pritom, koľko času trávime v práci / v škole pri počítači, na tréningoch, a pri iných povinnostiach, sa pohyb na čerstvom vzduchu stáva priam "nedostatkovým tovarom" a preto mi príde škoda zabíjať aj to málo ďalšou elektronikou...
a nepohádala, nebol čas na telku, užili sme si dámsku jazdu vonku, pred hodinkou sme prišli domov 🙂

hoogy
21. sep 2013

@sissy27 pretoze niekedy je vonku aj take pocasie ked sa vonku neda byt a skakat tam..... myslim,ze susedia to raz za cas na hodinku preziju....

zuzla2
21. sep 2013

@nikoleta15 ked tak jednoznacne x box s kinectom....nech pri tom len nesedi,ale sa aj hybe 😎

sissy27
21. sep 2013

@hoogy s tým počasím je to také subjektívne... niekto je z cukru a pri tretej dažďovej kvapke sa rozpúšťa a niekto aj rád skáče cez kaluže 😉

hoogy
21. sep 2013

@sissy27 ja s detmi nechodim von ked vonku prsi zo zasady neni to podla mna zdrave a nerozpustam sa rozhodne pri tretej kvapke..... a ked je -15 tiez nie sme vonku....

irriss
21. sep 2013

@sissy27
Jasne, vsak ano, podstata je OK..ale moje deti maji Nintendo DS, DSi a Nintendo Wii (na TV pro celou rodinu)- super vecicka... 😉
Na vzduchu jsme kazdy den, nesiju hadrove panenky, ale napr. siju rucne hadrove tasky/kabelky s panenkou na nich 😉
Tv moc nemusime...k PC si sedne jen ta starsi kvuli ukolum, ktere pozaduji ve skole z internetu(!) 😠
Nintendo maji v cekarne v nemocnici a na delsi cesty... 😉 super pomnucka prave kdyz neni mozna prochazka a nebo se neda v aute (1.100km-3.000km)hrat clovece nezlob se 😀 😉

Nechci NIKOHO elektronickou hrou a mym presvedcenim "Znasilnovat"..ale vzrusuje i nas, starsi, ovladat "pohadku" a dostavat postavicky tam, kam chceme my.. 😉Byt reziserem hry, je jako byt reziserem fantazie.. 😉

sissy27
21. sep 2013

@hoogy čo je nezdravé na daždi? to počujem prvýkrát 😕 a -15 tiež nie je koniec sveta... chudáci angláni, tí by asi nemali potom asi väčšinu roku ani nos z domu vystrčiť a takí kanaďania napr. v okoli Nunavut už vôbec nie 😅

sissy27
21. sep 2013

@irriss ako hovorím, viem, že dnes to bez toho už v podstate ani nejde, ale ozaj pre 6 ročné deti sa mi to zdá zbytočne skoro... je to fajn na cesty a tak, ale dnes mám pocit, že deti ani nič iné nezaujíma 😖 preto ja osobne využívam tieto veci ako poslednú možnosť... ale to už vieme, že ja som z inej planéty 😉

nikoleta15
autor
21. sep 2013

@sissy27
No my máme pohybu na čerstvom vzduchu dosť, keďže máme rodinný dom s veľkým pozemkom. Taktiež u nás frčia stolové hry a všetko o čom píšeš. Malá by si však chcela zahrať aj niečo čo majú jej spolužiaci, takže prečo by som jej to v rozumnej miere nedopriala? 🙂

hoogy
21. sep 2013

@sissy27to je jedno ,tato diskusia je o niecom inom a myslim,ze tvoj prispevok bol od veci.....

hoogy
21. sep 2013

@nikoleta15 este zavisi ci to chces na doma alebo aj na cesty. my na cesty vyuzivame tablet takze my sme vyberali konzolu na doma. 😉

nikoleta15
autor
21. sep 2013

@azbestica
No veď už si žiada 😀

nikoleta15
autor
21. sep 2013

@hoogy
My nejako moc necestujeme, takže asi by stačilo aj na doma. Zase na druhej strane raz za mesiac ideme k našim -cca 100 km, tak možno by sa aj niečo zišlo... Ja fakt neviem 😀 Mne sa celkom tá myšlienka pohybovať sa pri hre páči, vyzerá to ako dobrá zábava naozaj pre všetkých a ešte keď sa na tom dá hrať aj posediačky. Nikdy som nič z tých vecí naživo nevidela, ťažko sa rozhoduje 😒

nikoleta15
autor
21. sep 2013

@irriss
A zase aj to fotenie popri hrách je super, malá mi stále berie mobil a fotííííííí, večne mi zahltí pamäť 😀

irriss
21. sep 2013

@sissy27
Poslouchej ET ze Sexmise 😉 Nejsi z jine planety, jde o to, ze jsem se ani nepozastovala nad vekem ditete autorky Otazky (deti jsou ruzne a casto jejich vek nehraje roli, a je to na zvazeni vlastnich rodicu..)... jen jsem hodnotila podle vlastni zkusenosti jeji "neschopnost rozlisit elektronicke produkty"...Ja jsem take antitalent...jsem schopna cokoliv vymazat ☹
Uz radu let pri techto pranich "Jeziskovi" prosim za Jeziska i o vystrizeny obrazek - presny obrazek daneho prani, protoze jsem v oboru BLB 😖
a to jsem byla i u panenek - nektera curala, nektera jen kakala...nektera delala bublifuk, ale vsechny byly Sbrodolina nebo Cicciobello 😅
Prave proto maji tolik druhu Nintendo..protoze mi vystrihly spatny obrazek a nez jsem se trefila, tak mi to trvalo... 😅
Jinak mym je jajo Tvoji a na Jeziska jeste veri...co prinese letos? nevim...jako vzdy NIC nechteji..jen cestu do PRAHY a urcite si budou prat SNIH...vekem rostou naroky 😀 😀 😀

hoogy
21. sep 2013

@nikoleta15 my sme to hrali na dovolenke a strasne sa nam to pacilo, tak sme sa podla toho aj rozhodli. ja by som velmi ti to odporucali ten Xbox je to vazne dobre a velmi je to vypracovane ta technologia a ked tu boli synovci 7 a 11 rocny tak tiez sa na tom vyhrali. 😉

nikoleta15
autor
21. sep 2013

Asi to vyriešim tak, že teraz na Vianoce dostane jedno a možno na narodky druhé 😀. Fakt veľká dilema. Každopádne ďakujem za konštruktívne rady 🙂

nikoleta15
autor
21. sep 2013

@hoogy
Ešte sa chcem spýtať, koľko giga mám pozerať 😉? Som z toho mierne zmätená 😀

reisi
22. sep 2013

Ahoj, dcera ma nintendo DSi, super vec. Dostala ho ako 4,5 rocna, pouziva stale. Ked cestujeme, ked cakame u lekara , proste zoberie si ho kam potrebuje.

k_a_j_k_a
22. sep 2013

@nikoleta15 ahoj. Ake hry bavia dcerku? Podla toho by som vyberala konzolu. My sme mali doma vsetky tri konzoly- 2x iBoxa, oba sme uz predali. S xBoxom Ti MM odkazuje, ze nekupovat a pockat ked tak na novu generaciu, lebo konci postupne aj podpora. Posledneho xBoxa sme predali a kupili si PS3, lebo na nu boli hry, co sa MM chcel hrat. Cize podla hier 🙂 .
No a mame aj Nintendo3DS, to je manzelove a 2x DS lite, to maju deti. A to mam deti 3a4rocne. Pravdaze maju hry primerane veku. Bavi ich to a cuduj sa svete aj chodievame von a casto , a mame aj spolocenske stolne hry a aj sa ich hravame. A maju aj kolebezky a bicykle a starsia uz lieta rok bez pomocnych. (Toto patrilo tym maminam, kt. sa tu rozculovali nad tym, ze konzola je blbost. Tie deti to obohati proste inak ako hra s rodicom)

66misulka
22. sep 2013

@nikoleta15 ahoj ja by som ti oporucila urcite ps3....daja sa tam dokupit MOVE kt su vlastne snimace tela...my to mame doma a som s tym nadmieru spokojna je to omoho lepsie ako Xbox...ja mam 3rocneho syna a su na to krasne detske hry ake len chces grafika je uzasna naozaj...da sa na to kupit aj SPELLBOOK co je vlstne hra s harryho pettera je krasna pouzivaju sa k tomu presne tie move...ak budes mat akukolvek otazku kludne pis rada ti opoviem🙂