FirstBike pre dvojročného

alex2019
21. jan 2021

Ahojte,
chcela by som synovi na druhe narodeniny kupit 2 kolesove odrazadlo. Teraz ma Puky Wutsch a velmi ho to bavi. Najviac sa mi paci First Bike a to ten Limited edition cierny. Samozrejme bola by som hlavne rada, aby sa mu na tom dobre jazdilo, nehrkalo to a bolo to bezpecne, preto by som sa rada spytala na vase skusenosti. Je tu zopar for, kde toto odrazadlo mamicky celkom odporucaju, ale nenasla som nejake novsie forum. Takisto sa chcem spytat, ak ste mali toto odrazadlo, aky model ste mali a ako ste boli spokojni. Totiz pozerala som to na Malle a vsimla som si, ze je tam tych modelov viac (street/cross/fat edition..) . Sme z bratislavy a bude jazdit hlavne tu po chodnikoch, obcas mozno pojdeme na nejaku polnu cestu, ale tak samozrejme bude zalezat na co je to odrazadlo vhodne a bezpecne. Dakujem za vase rady a skusenosti.

bellovag
21. jan 2021

Ahoj my ho máme a veľká spokojnosť...na tom istom jazdí už druhý syn a vôbec nie je rozhrkané a to jazdia veľmi často a väčšinou po teréne. malý ma aktuálne 4 a stále na ňom jazdí. je ľahké ale pri tom pevné...máme aj iné z dráčika ale to sa nedá porovnať, na tom keď spadne tak sa napr. stále dokrúti volant a treba ho narovnávať. First bike sa oplatí určite kúpiť...dokúpili sme mu k tomu aj košík dopredu čo tiež malý využíva 🙂 máme ten street ale bývame na dedine, takže jazdí prevažne po poľných cestách a je to ok

bellovag
21. jan 2021

chcela som napísať riadidlá nie volant 🙂

pribinak
21. jan 2021

Tiež sme mali First bike, skvela kúpa. Jazdil na nom snáď do 5 rokov. Chodníky, lesy, mesto, sídlisko.
Tiež sme kúpili košík.
Fat edition kupovať neodporúčam.

alex2019
autor
21. jan 2021

@pribinak mali ste tiez ten Street?

pribinak
21. jan 2021

@alex2019 áno street. Syn jazdil v 2 rokoch ako drak. Mal aj taký adaptér, aby mu stiahlo sedanku. Lebo odrazadlo dostal rovno na 2. narodky

alex2019
autor
21. jan 2021

inak neviete nahodou, ta limited edition, cim je to ine ako Street? pisu tam ze su tam "balónové pneumatiky SCHWALBE Big Apple pre ešte väčší komfort" neviete co to znamena?

mdek
21. jan 2021

My máme bazarove cross a perfektné. Kúpili sme adaptér na zníženie a jazdí od dvoch rokov. Brzdu ešte nepoužíva, to ho plánujem učiť na jar. A jazdíme každý terén. A má aj ten košík a buď vezie plysakov alebo kamienky.

alex2019
autor
1. feb 2021

@bellovag
@pribinak
@mdek ahojte, stale este vyberam to odrazadlo, aj ked aj vdaka tomu co ste mi pisali som si viac menej ista, ze to bude First Bike. Len sa chcem este opytat, podla vsetkeho su na tych odrazadlach nafukovacie pneumatiky, riesili ste defekty? lebo tu v BA mam pocit, ze stale vidim dajake sklo po chodnikoch, tak sa troska obavam, aby toto nebol problem.. hoci neviem ake maju kolea ine odrazadla. my teraz mame ten puky wutsch a to sme teda nijak nenafukovali ani nic take..

pribinak
1. feb 2021

@alex2019 žijem v BA, ani raz sme nemali defekt. Neviem či šťastie ale tie gumy sú dosť tvrdé a odolné.

zuzanna1317
1. feb 2021

@alex2019 Ahoj, my máme presne ten Limited edition čierny aj s košíkom, aj kamoška ho má pre 2 deti a super. Náš 4-ročný syn na ňom jazdí už druhý rok, takmer každý deň, vôbec to nehrka, defekt sme nemali (jazdí na ňom hlavne po chodníkoch v meste, kde je kadečo), a keď spadne, sklopí ho na bok a nič vážne sa mu nestane. Začínal ako dvojročný s tým spomínaným adaptérom na zníženie. Očakávam, že v lete presadne na bicykel a jeho o dva roky mladší brat prejde z Pukiho na First bike. 😉 Je to dobrá investícia, kvalita, deti to baví a ľahko sa naučia bicyklovať 😊

alex2019
autor
2. feb 2021

@zuzanna1317 dakujem, ze si napisala, teraz uz mam teda recenziu na ten konkretny co chcem kupit. velmi sa mi paci ten cierny ram, len stale som si nebola uplne ista, lebo vacsina ludi ma ten iny typ, nie tuto limited edition. tak sa tesim 🙂 uz len posledna otazka ak mozem, vyzera aj nazivo tak dobre ako na fotkach? lebo asi ste ho tiez kupovali, ze sa vam pacil ako vyzera, tak len ci ste boli spokojni aj ked prisiel.. alebo by ste teraz skor nejaky farebny vybrali.. lebo samozrejme nemam si ho teraz kam ist pozriet, musim len objednat bez nejakeho skusania/pozerania..

bellovag
2. feb 2021

za tie 4 roky čo ho máme, sme nič s pneumatikami neriešili

zuzanna1317
2. feb 2021

@alex2019 Tiež som ho nevidela naživo predtým ako som ho kúpila, riskla som to 🙂 naživo vyzerá rovnako super, vôbec nevidno, že by bol používaný. Syn ho volá motorka, proste tá čierna je elegantná, nadčasová, sú k tomu priložené nálepky, tak si dieťa môže vybrať štýl pretekára alebo pre dievča sú tam také bublinkové 😉 kúpili sme aj zvonček, tak si veselo cinká, v košíku vozí kadečo. Kupovali sme ho z ich oficiálnej stránky, mali tam akciu prilba zdarma.

alex2019
autor
3. feb 2021

@zuzanna1317 super, tak myslim, ze je rozhodnute, kupime aj ten adapter lebo syn este len bude mat 2 roky a dufam, ze ho to bude bavit aspon tak ako to Puky 🙂

zuzanna1317
4. feb 2021

@alex2019 adaptér sa vám jednoznačne zíde, lebo konštrukcia je dosť vysoká, tak aby dobre dočiahol. Keď sa na tom naučí, bude lietať, ani ho nedobehnete 😊

pallacinka
4. feb 2021

@alex2019 My sme mali firstbike tiez, nie je to zla volba, ale v tejto cenovej relacii by som uz isla do niecoho lepsieho, teda hlinikoveho a nie plastoveho. Nieco z trojice woom/early rider/kokua, to uz su skutocne dobre odrazadla, na ktore firstbike nema.

alex2019
autor
5. feb 2021

@pallacinka woom poznam len ze su bicykle, taky bu=y sme mu chceli neskor kupit.. este som pozerala Strider, to poznas? to som aj vcera dakde na ihrisku videla, a vyzeralo, ze je to kovove..priznam sa, ze som vlastne neriesila, co je ten firstbike za material a asi som cakala skor, ze to nie je plast.. teraz mame puky wutsch a ten sme kupovali aj koli tomu, ze je tam kovova kontrukcia a teda je to pevnejsie..

pallacinka
5. feb 2021

@alex2019 Ahoj, Strider sú síce kovové, ale majú penové kolesá, takže nad nimi by som vôbec neuvažovala. Najlepšia je kombinácia ľahký hliníkový rám a nafukovacie kolesá. To majú tie tri značky, ktoré som napísala vyššie (a pár ďalších, no tieto tri sú top). Okrem materiálu sa líšia aj v množstve iných vecí, každá značka má inú geometriu rámu, niektoré sú športovejšie (ER a kokua), na iných sa sedí vzpriamene (Woom). Ďalej napríklad odpruženie (to má z tých troch len kokua), zabraňovač pretočeniu riadidiel (to majú všetky tri), alebo napríklad už len taký detail, či si dieťa má kam vyložiť nohy (toto napríklad na Firstbike chýba). Alebo či si vieš kúpiť náhradné diely, ak by bolo treba, na to málokto myslí a pritom v tejto cenovej kategórii by to už mala byť samozrejmosť.

alex2019
autor
6. feb 2021

@pallacinka aha, ok, ja som, priznam sa, myslela, ze to nemusi byt zle, ze aspon nedostane defekt 🙂 tak som to pozerala a tie woom sa mi pacia, aj dobre hodnotenia to ma, len teda zial asi to nebude mat na narodeniny lebo dodacie doby su teraz velmi dlhe vraj to bude az v druhej polovici marca.. ale tak asi lepsie pockat a priamo na narodeniny dostane nejake mensie darceky.. len buduci rok uz budem musiet skorej veci riesit lebo s 3 rocnym dietatom mi uz taketo daco asi neprejde 🙂

pallacinka
6. feb 2021

@alex2019 Pri týchto drahších značkách sa defektu báť nemusíš, majú to poriešené. My sme defekt nikdy nemali a ani nepoznám nikoho, kto by ho niekedy riešil. Pre dieťa je fakt veľký rozdiel, či jazdí na penových alebo nafukovacích kolesách.

barbie1981
6. feb 2021

Ahoj ak ešte nemáš vybraté, tak aj ja pridám recenziu na first bike. Ja som ho kúpila dcére 2r na vianoce. S adaptérom jazdila od 2 rokov, za mňa super odrazadlo, stabilné, ľahké, s brzdou (tu sme ju naučili používať od začiatku) Mame street verziu a s kolesami problém nikdy nebol, už na ňom jazdí 3 dieťa a je ako nové. Rám je síce plastový ale zdá sa mi, že nan máš doživotnú záruku. Naša na ňom získala takú stabilitu, že o rok už bicyklovala, mala niečo cez 3 roky.

mareri
7. mar 2021

podla mna je to v poriadku a nejak by som to neriešila. Dieta v tom žiadny rozdiel nepozna