Hojdacie ležadlo s nosnosťou do 9 kg verzus do 19 kg

diablica697
19. apr 2016

Ahojte maminy!😊 Poradte mi, kedze ja v tom mam trosku chaos.chceme kupit babatku hojdacie lezadlo.pozerala som na internete a nasla som tam 2 druhy takychto lezadiel. Jedno s nosnostou do 9 kg (cize moznost vyuzitiablen do 6 mesiacov) a druhou moznostou lezadlo s nosnostou do 19 kg. Kedze nechcem zbytocne kupovat lezadlo, kt vyuzijem len pol roka, tak ta druha moznost sa mi zda ako lepsia-nosnost do 19 kg,vyuzijem dlhsie. Lenze sim si neista v jednej veci, subtie lezadla s nosnostou do kg 19 kg vhodne aj pre novorodeniatka? Ci su to lezadla vhodne len pre vacsie babatka? Vopred dakujem za rady!😊

mirkatb
19. apr 2016

My máme ležadlo do 16 kg od Fisher price - je super, malú som tam začala dávať od 5 mesiacov, ležadlo má dve polohy, pri synovi sme mali ležadlo požičané - iný výrobca a vôbec sme s ním neboli spokojný.

mirkatb
19. apr 2016

opravujem sa, ležadlo je až do 18 kg a píšu, že jej vhodné aj od narodenia, ale ja som malu do 5 mesiacov dávala radšej ležať do postieľky. Ináč takéto ležadlo využiješ aj keď začneš zavádzať prvé príkrmy.

diablica697
autor
19. apr 2016

@mirkatb takze si v pohode mozne kupit take lezadlo s nosnostou do 19 kg, vsak? 😊 Lebo potom lupit lezadlo s nosnostou do 9 kg je zbytocnost

keira111
19. apr 2016

lezadlo do 18-19kg nevyuzijes,moj maly ma 9 mesiacov a 9kg,lozi po styroch a uz asi od siedmych mesiacoch tam nechcel lezat priviazany,najlepsie to vyuzijes od babatka po cca 6mesiacov.

annie6
19. apr 2016

my sme mali bright starts do 9 alebo 11kg,a vyuzili sme ho asi do roka aj viac by znieslo ale tak deti uz tam nechceli byt ked zistili,ze vedia sa pohybovat aj same 😀 cize za mna staci aj take

tiumen
19. apr 2016

A akú máš predstavu o cene ? Syn má Nunu Leaf a lepšie som ani nemohla kúpiť 🙂 je certifikovaná do 26kg 😉 ale udrží viac 😀 syn ju má od 1mesiaca a pokiaľ bol malý tak mi tam hocikedy zaspal takže je fajn..

mmoni89
19. apr 2016

Ja mám tiež skúsenosť že do pol roka, respektíve možno kým ešte nesedí samé tak potom ešte pri papani ale viac nie, syn tiež keď u sa zacal plazit také potreboval voľnosť, sedieť tam bolo iba začína trest 😁a vôbec, za2tyzdne ma 2roky a ani nie 11kg takže umožňuje nás tak 😁áno neviem do koľko kg kresielko máme my ale občas sa tam ešte vyvali keď napodobňuje svojho brata 😁toho mladšieho tam už dávam od mesiaca, má 3polohy na ležanie /sedenie

mirkatb
19. apr 2016

Ja si myslím, že ho využiješ, do pol roka určite a potom na tie príkrmy je to najlepšie, predsa dávať dieťa do stoličky na kŕmenie je skoro (ja som dávala až od 1 roka, tiež od fisher price) a posadiť ho na kolená a tak kŕmiť, je dosť obtiažne. A dieťa má sedieť až keď sa vie samo posadiť. Syn nám začal chodiť v 9 mesiacoch, je veľmi živý ale vedel v ňom vydržať aspoň chvíľu a pohrať sa. Dcérka má sedem mesiacov a jej sa v ňom veľmi páči. Chvíľu je v postieľke, potom na rukách a aj v ležadle.

zabina27
19. apr 2016

@diablica697 ak tam nemas nejaky velky rozdiel v cene, kludne kup to s vyssou nosnostou, ale pochybujem, ze dieta od tych 10kg tam bude chciet lezkat 😀 respektive take, co sa uz vie premiestnit. my sme kupili tusim nejake oficialne do 9kg, predavacka povedala, ze unesie aj viac, ale maly mi tam potom dlho nevydrzal, len kym bol male babatko a na tie prve prikrmy, ked uz sedel, tak jedol v stolicke a lehatko slo prec

katyt
19. apr 2016

My máme takéto ležadlo, od Fisher price do 18 kíl aj s vibrovaním. Slúži vlastne ako lehátko, hojdacie kresielko a je vhodné pre deti od 0-3 rokov. Ja som to využila zo začiatku keď som potrebovala malého niekde uložiť a niečo si porobiť, lebo v postielke mi plakal, takto na mňa videl, pozeral si tam knižky, potom na prvé príkrmy a neskôr v tom pozeral rozprávky. Dá sa polohovať aj chrbátik, takže malé dieťa v tom vlastne skôr leží, potom neskôr sedí. Ak chceš kúpiť nejaké ležadlo, tak asi skôr odporúčam s tou vyššou hmotnosťou, lebo to malinké využiješ len na chvíľku.

janickacrazy
19. apr 2016

@diablica697 moj malý bude mať 6mes. a má 7 kg, ležadlo máme do 9 kg a myslím si, že to úplne stačí, už teraz tam vydrží max. tak 10-15 minút a potrebuje zmeniť polohu, radšej je na zemi na brušku a za chvilu tam asi vobec už nebude chcieť byť ako to tak pozorujem, no každé dieťa je iné, takže ťažko to zovšeobecniť, ale čo poznám deti, tak vačšinou tam vydržali tak do toho 6.-7. mesiaca a potom už protesty boli, takže úplne stačí aj to do 9 kg podľa mňa