Je lepšie začať cykloodrážadlom či bicyklom s pomocnými kolieskami?

marry1515
3. sep 2014

Ahojte, môžte mi prosím poradiť čo je lepšie pre *2,5ročne dieťa... odrážadlo či bicykel s kolieskami pomocnými? Na odrážadle je dobré učiť rovnováhu ale zas na bicykli šliapanie.... My máme problém so šliapaním (na trojkolke) ale keď časom dáme dole kolieska, aj tak sa zo začiatku bude učiť udržať rovnováhu...takže neviem :-/

luliu
3. sep 2014

urcite odrazadlo - dcera sa naucila bicyklovat za 5 minut. Podla mna je zlozitejsie nacit sa drzat rovnovahu, slapanie pochopi hned ked dozrie 🙂

mata128
3. sep 2014

My mame 2r4m,urcite odporucam cykloodrazadlo....nas Alex bez neho ani na krok

janickacrazy
3. sep 2014

Teraz sú tie odrážadlá velmi v mode, ked bol moj prvý syn malý také ešte neboli, takže sa naučil hned na bicykli s pomocnými kolieskami a nemal s tým vobec problém. Preto som ani druhému nekupovala odrážadlo /mal len to plastové s 3 kolesami/ a hned v 2,5 roku sme prešli na bicykel s pomocnými kolieskami. Za dva dni sa naučil šliapat. Na trojkolke mi tiež šliapat nechcel. Takže podla mna je odrážadlo zbytočné vyhadzovanie penazí, lebo aj tak na další roku budeš musiet kúpit bicykel.

andelok
3. sep 2014

Podla mna odrazadlo...dcerka na nom chodi tak intenzivne tiez od 2,5 roka a vtedy este krutit pedalmi nevedela, neviem ako teraz. Zacinala pomaly a teraz uz ide na nom ako drak...a vydrzi nam dost dlho, ak ju to bude bavit, tak aj do 5 rokov. Zalezi, ake kupis.

miku1
3. sep 2014

Odrážadlo 🙂 Naučí sa rovnováhu držať a na bicykli nebude ani pomocné kolieska potrebovať 🙂

dominix
3. sep 2014

Ked sme tuto otazku riesili my, vsade v specializovanych obchodoch mi odporucali odrazadlo, ze sa nauci drzat rovnovahu a potom plynulo prejde na bicykel bez pomocnych koliesok - takze my mame first bike, je to super, dcerka na nom jazdi uz ako drak a buduci rok chceme kupit uz ten vacsi bicykel bez pomocnych 🙂

strociatka
3. sep 2014

rozhodne odrazadlo, v tomto veku na sliapanie este moc nema, preto ho/ju to nebavi, Ked dozrie a odlozite odrazadlo, na bicykel sa nauci do 5 minut. Potom uz kupite rovno bicykel bez pomocnych koliesok, nebude treba, ani uvazovat.

pribinak
3. sep 2014

My sme kúpili krpcovi odrážadlo First Bike na 2.narodeniny, využívali sme ho velmi dlho, skoro do 5 rokov, samozrejme na bicykli sme nepotrebovali pomocné kolieska
Odrážadlo je pre dieťa ľahšie, ak máš napr 15kg vážiace dieťa, detsky bicyklik ma cca 12 kg, je to tažké pre mnohé detičky na ňom bicyklovať a vela deti to skôr odradí ako povzbudí

katkazaba
3. sep 2014

určite odrážadlo, máme presne toto isté ako na fotke, je skvelé🙂 teraz máme skoro 4 roky a už 2 mesiace bicyklujeme, naučil sa to za 5 minút a vážne nepreháňam. Podľa mňa to nie je zbytočné vyhadzovanie peňazí, dajú sa kúpiť spod ruky alebo dokonca urobiť si zo staršieho bicykla odrážadlo, dať dole pedále a hotovo 🙂

dankal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sidon
3. sep 2014

odražadlo

skvele
3. sep 2014

My sme to vyriesili tak,ze sme zlozili dole pedale a bolo odrazadlo. Maximalna spokojnost. B-)

karolinka2010
4. sep 2014

mojim chlapcom sme kupili odrazadla na druhe narodeniny,uzasna vec,pre nich najoblubenejsia hracka na svete,keby som im dovolila,tak na nich idu aj na wc. Na stvrte narodky dostali bicykle,a kolieska sme vobec ani nenamontovali,jazdia ako zavodnici. Myslim,ze odrazadlo je skvela volba.

d_anica
4. sep 2014

Ja som za cykloodrážadlo. Malý ho dostal k 2 narodeninám a perfektne sa naučil držať rovnováhu. Bola to super kúpa 🙂

zuzzuli
4. sep 2014

My sme mu kupili odrazadlo ked mal asi 20 mesiacov a odvtedy ho bravame vsade so sebou 🙂 takze ja osobne odporucam

janapagacova
4. sep 2014

urcite cykloodrazadlo, dcera je leniva na vozenie, jej sa velmi nechce pretacat, celkovo vozit sa ... ale potom sadla na bicykel bez pomocnych koliecok a isla, comu sa doteraz cudujem, ale naozaj to odrazadlo zabralo ... aj teraz si radsej vyberie odrazadlo ako bicykel, hoci sa vie uz na nom vozit ...

zuanach
4. sep 2014

Určite odrazadlo, dieťa sa naučí držať rovnováhu, susedovi trvalo potom asi 2-3 dni a naučil sa na bicykli bez pomocných...