Kolieskové korčule a ich parametre

silvia123
3. mar 2012

Ahojte, rozhodli sme sa s manželom kúpiť si kolieskové korčule, budeme začiatočníci a preto nevieme aké parametre si máme všímať pri výbere korčulí a aké nám vlastne postačia, budeme športovať len z hľadiska voľného času, takže nepotrebujeme zase nejaké profi" korčule. Proste či mi neviete poradiť čo si mám pri kúpe všímať -hlavne teda takí čo máte skúsenosti. Ďakujem vopred 🙂

lucinocka
4. mar 2012

@silvia123 makkost koliesok, cim makksie tym rychlejsie idu, ale skor sa nicia.. to je to oznacenie ABEC.. ja som zacinala na ABEC 3 , potom som o dva roky dala ABEC 5.. ale hlavne , aby boli pohodlne, do prvych som investovala, a je pravda ze som na nich travila hodiny a hodiny kym sa mi uplne nerozpadli a na kolieskach nebola ziadna guma.. nove kolieska stoja viac ako nove korcule, ale nikdy to uz nebolo ono.. tak som kupila nove korcule, ulakomila som sa na nejake v akcii... a take krvave nohy ake som mala..ked som vyzula korculu krv mi tiekla, otlaky strasne.. cize radsej kupit nieco kvalitne.. prve som mala na viazanie, druha na klipsne..a viac mi vyhovovali snurky, stiahla som ich presne jak som potrebovala🙂

silvia123
autor
4. mar 2012

prípadne by bolo fajn keby mi niekto vie doporučiť značku, by som mohla porovnávať, jednoducho mne stačí nejaká stredná cesta...

miriamkac
16. máj 2012

@silvia123 výber korčuliek závisí od množstva aspektov, no v prvom rade by som pozerala na to, či tie korčule chce moje dieťa, alebo ich chcem kúpiť ja pre moje dieťa 😅
Moja dcéra korčuľuje od troch rokov a chlapci ani omylom...oni radšej kolobežku.
A potom samozrejme riešiť parametre ako je kvalita, veľkosť, tvrdosť a materiál koliesok, ložiská, materiál topánky, materiál "podvozku", spôsob zapínania, vnútorná vložka a samozrejme značka a cena. Všetko závisí od toho, kto korčuľuje, aký je korčuliar (začiatočník alebo pokročilý) a kde korčuľuje.
Takže ťažko poradiť "zlatú strednú cestu".

wladka
30. okt 2012

Zdravim, ake kolieska odporucate polyuretan, ci silikon? My v sucasnosti mame plastove, od 4rokov, korculujeme bravurne, uz si nam male.. Chceme prejst na ( kupit na Vianoce) lepsie korcule.. Stale rozmyslame, ake kolieska.. Zial som nenasla diskusiu, aky je v tomto rozdiel.. 😝 Poradte! Dakujem..

Nasla som zatial tieto: 72mm polyuretan, ABEC 5, hlinikový rám, tvrdost 82A, nosnost 100kg, kombinovane viazanie.. Vyzeraju vyborne, avsak silikon ci polyuretan?

miriamkac
30. okt 2012

@wladka
http://blog.korcule.com/ako-si-vybrat-kolieska-...
😅
Ja by som sa skôr zamerala nie na kolieska (PUC, alebo silikon)ale skôr na kvalitu ložísk, "podvozku" a topánky.
Kolieska by som riešila až v prípade špecializovaného korčuľovania, či už vo forme inline hokeja, agresivneho, alebo rýchlostného. 😀

edulkobaby
30. okt 2012

Inak, ja mam volne korcule, kto by chcel v BA. velkost 39. Darujem za symbolicku cenu. Bude mi za nimi luto, ale narastla mi noha a musela som si kupit 40tky. Znacka ROCES, uplne zachovale, modrosede, dokonca aj kolieska maju vymenene za nove...

wladka
30. okt 2012

@miriamkac dajte prosim konkretny link z vasho obchodu do IP, rada si to pozriem 🙂...hladame kolieskove korcule pre 6,5rocne dievca.. korculuje uz 2roky..