Koľko hračiek kupujete na Vianoce?

nasta55
25. nov 2013

Ahojte,chcem sa spytat kolko kupujete detom hraciek a kolko ste ochotny dat penazi na hracky?

bohumila21
25. nov 2013

my sme malej kupili taku detsku zoo, drevennu stavebnicu a od fisher price hovoriaci hrniec ci spievajuci ci jak je to. dokopy nas to vyslo zatial nejakych 35 eur... a to je vsetko uz len nieco male jej kupime.. velke dary dostava od starych rodicov a krstnych :D

radkanika
25. nov 2013

Dcerke sme kupili tablet za 420€, lego friends 29,90€, šaty 25€, monster high za 27€ tusim, farby na sklo s predlohami 13€. Syncek ma zatial blikajuce a tociace sa hrajuce auto 25€, Jumperoo od fisher price 126€, oblecenie asi 35€. Ale ako poznam manzela, este k tomu vela pribudne, ako kazdy rok. Plus stari rodicia z oboch stran, krstni rodicia a teta deti.

nice202
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka35
25. nov 2013

@radkanika perfektne ste nakúpili 😀 😀 😀 😀 😀 😀

diusik
25. nov 2013

@nice202 cele to je ubohe,nech kazdi nakupi naco ma a kolko chce,ved to je tak individualne...

nibocka
25. nov 2013

@radkanika slecne skor nejaku knizku by som kupila miesto tabletu.

katy1979
25. nov 2013

nasta kupis za tolko za kolko si ochotna kupit. Pozerat na to ze niekto da viac niekto menej je k comu dobre? Aj keby to bola hracka za 10 eur a decka by z nej mali radost tak ucel splnila. Kazdy z nas ma ine hodnoty ine moznosti takze teply cajik a nohy na stol.

cerez
25. nov 2013

My kupujeme len do výšky svojich možností. Podľa mňa nie je dôležité koľko je darčekov, ale aby si našlo dieťa hračku z ktorou sa bude skutočne hrať a nie mať ju položenú na poličke a celý rok sa na ňu bude prášiť.

dai
25. nov 2013

@nasta55 ahoj... to je zase taka otazka na hadku nasta😉 niekto tu napise ze jeho deti su stastne lebo ziju z lasky a dary nepotrebuju a ini zase ze idu minut pre niekoho majland🙂 a uz je hadka...
- ja za mna - mam 2 deti, kupujeme co potrebuju, pripadne co chcu cely rok, pripadne co im chyba.... chyba im malo, malinka ma 6, je prvacka, tak jej kupujeme tablet - ale taky detsky -stoji to okolo 200 euro, k tomu dostane este nejaku babiku za ktorou mrnci cely rok ( wings alebo monster high ) a chce ist strasne na muzikal - listky sme uz davno kupili, ona si ale zobrala do hlavy ze ich chce od jeziska - tak ich dostane od jeziska😉, ona ma meniny hned pred vianocami, takze este tam nejake drobnosti dostane - podla mna staci, vela este dostane od zvysku rodiny...
pre maleho asi budeme kupovat lego duplo nejake serie , nejake auta - lebo to nemame🙂 a tak...
uprimne nemam paru kolko penazi do toho investujeme - bude to tolko kolko mozme a neublizi nam to... co sa tyka poctu - to sa budem snazit obmedzit na 3-4 kusky pre kazdeho ( knizky medzi darceky ja napr. neratam - tie kupujeme stale, malinka uz cita a pomaly ziadna navsteva vaecsieho centra sa bez knizky nezaobide... viem ale ze pod stromcekom urcite budu, kedze tie vzdy kupuje krstny )

katy1979
25. nov 2013

@nibocka nechaj to na kazdeho zvazeni. Mozno to malo svoj dovod a je to kazdeho osobna vec co kupi. Rozhodli sa tablet bude mat tablet. A nikoho do toho vobec nic. Ja mam autisticke dieta a ani nevies ako by mu tablet a konkretne apple pomohol. Dostane ale obycajny za 100eur snad ucel splni. A kniziek mame tolko ze ich nemam kam davat. Hlavne encyklopedii uz ich mozem snad rozdavat

irriss
25. nov 2013

@nasta55

U nas to funguje takto:
Podotykam, ze se jeste u nas na Jeziska veri (u tech nejmensich - 10let) 😉

Kazda ze slecen napise 3 prani , v poradi "sily touhy"
k tomu jeste pripise dalsi 3 "nahradni prani" 😉 pro pripad, kdyby Jezisek 😉 dane prani nemohl (z ruznych duvodu) splnit..
Jelikoz je Jezisek uz "nemoderni", vyzaduje v poslednich letech i vystrihnout fotku z reklamy ci vytisknout z PC, aby to nepopletl 😅,

Jinak letos je zatim list pro Jeziska prazdny ☹ - nikdo nic nechce..(tvrdi, ze maji vse..ale zdaleka tomu tak neni..) ,
obavam se, ze letos to bude ten nejtezsi ukol za 24 let Jeziskovani pro Jeziska, protoze bude vybirat sam 😎

stanislavao
25. nov 2013

@nasta55 tento rok dostanu nase obe deti jednu hracku. autodraha a vlacik thomas draha. dostanu to, co chceli, co si priali a s cim budu spokojny. cena za ks bola cca 60e, co je podla mna osobne dost penazi.

radkanika
25. nov 2013

@nibocka ona ma kniziek vela a urcite nejake dostane este, tablet chcela, lebo berie ockovi vzdy a ma tam skor naucne aplikacie z matematiky, angliny a tak. To sme neplanovali kupit, ale kupovali sme tablet pre jej bratranca, lebo sme jeho krstni a ma v den Vianoc aj narodeniny, tak to vzdy musime tak nejako spojit na vacsi darcek. A rozhodli sme sa kupit aj jej, aby to bolo spravodlive a nehadali sa.

beah
25. nov 2013

Ahoj, ja osobne nekupujem žiadne hračky, myslím si, že dcérka ich má až až, a určite niečo dostane aj od starých rodičov. Zatiaľ mám kúpenú len spoločenskú hru a plánujem jej kúpiť ešte nejaký ruksak do školy na výlety. Aj ostatných som poprosila nech to s hračkami nepreháňajú, radšej sa dohodneme, čo dcérka, či synček potrebujú a to nech kúpia, prípadne to kúpim ja. A mimochodom, Vianoce nie sú len o tom, koľko sme ochotní minúť na darčeky. Pre nás majú Vianoce predovšetkým duchovný rozmer a k tomu sa snažím viesť aj moje deti...

radkanika
25. nov 2013

@irriss ved to je krasne 🙂 my sme tiez pisali list Jeziskovi, dufam, ze budu deti nan verit este dlllho.

salome_82
25. nov 2013

Keď tak počítam, darčeky nás vyšli cca 150 eur a je v tom nejaký ten plyšák, lego, drevené puzzle, knižky a hračka do vody. Z každého rožku trošku 🙂

irriss
25. nov 2013

@radkanika Jsem zvedava, co budete kupovat v puberte... 😉 s detmi rostou i naroky a kdyz jste takto zacali..nebudete mit lehkou cestu "ven"...respektive zpet.. 😉
p,.s. brzdit, dokud je cas..😉

livia341
25. nov 2013

Ja planujem kúpiť rozumnu hracku na motoriku a knižku do 25 eur. A ostatné dostane od starých rodičov a krstnej. A vtedy dostane vela, netreba preháňať aj tak dieťa sa bude hrať s novou hrackou len 1-3 dni.

laska1982
25. nov 2013

My sme sa rozhodli kupit tablet..ale to je skor taky spolocny darcek..budem ho vyuzivat aj ja, aj dcerka...ona po nom tuzi, tak sme sa rozhodli jej urobit radost..a potom este bude nejaka spolocenska hra, lebo ich miluje, nejaku knizku, farbicky a pera do skoly 🙂 .. mozno nejaku Monster babiku 😠 a nejake oblecko...a podostava este od babiny a deda, od druhej babky, od prababky a od prauja...bude toho zasa habadej...ale sme im povedali, nech uz nekupuju vela hraciek a hluposti...tak dufam, ze nas vypocuju a nenakupia blbinky 😕 ... a na Novy rok ma narodeniny a to je mm objednal vyrobnik cukrovej vaty 😀 ..vyskoci z koze od radosti a zasa tu budu v lete vsetky deti od susedov 😀 ... cez leto sme jej k meninam kupili trampolinu a furt sme tu mali kopec veci...sused sa smial, ze by som mohla vyberat za opatrovanie 😎 ...

eatmosfera
25. nov 2013

diavcata, no ja mam pocit, ze niekedy je tazsie nakupit nieco za malo peniazi ako za vela. Vidim to, ked kupujeme darceky pre neter, synovca a krstne deti. Vzdy si s manzelom vravime, ze chceme kupit nieco drobnejsie, aby sme aj my nemali velke vydavky aj nevytvarali v sirsej rodine atmosferu, ze si kupujeme velke dary. Ale ovela lahsie je kupit darcek za 25 eur ako za 5-10 eur, to uz musime velmi rozmyslat...

My osobne kupujeme kazdemu dietatu jednu hracku (cca 25 eur v priemere) a k tomu mozno este nieco nehrackove (mali sme uz batohy, zupany a podobne). Okrem toho dalsie darceky dostanu od starych rodicov, od tiet a krstnych rodicov, takze celkom sa to nazbiera.

salome_82
25. nov 2013

@livia341 V tom prípade ide o zlý výber hračky ;) U nás niektoré hračky fičia niekoľko mesiacov. Nehovorím, že vždy sa zadarí, máme doma pár hlúpostí, ale väčšina hračiek je v kurze 🙂

laska1982
25. nov 2013

oprava kopec deti..nie veci 😅

veronicka1901
25. nov 2013

Ja kupujem tak poskromnejsie. Len aby vedela, ze su Vianoce. Zatial ma babiku s kadejakym prislusenstvom a par kniziek. A tym to aj konci. Kupujem jej veci, ked treba.

radkanika
25. nov 2013

@irriss u nas v rodine to takto vzdy bolo, ja som dostavala vela darcekov ako dieta, manzel tiez a takisto aj nase deti. Nic zle na tom nevidim. Samozrejme, keby sme na to nemali, tak by to bolo ine a beriem to tak, ze kto kolko moze, tolko da a Vianoce su i tak o inom. My sa tesime, ako spolu vypekame, chystame, vonku v snehu sa blaznime (ak nejaky je!!!), ocko nie je v praci a mame cas byt vsetci spolu... S darcekami je to tak u nasich sesternic, bratrancov, v celej rodine. Bolo by divne, kebyze vsetci dostanu vela a moje deti nie, zvlast teraz, ked dcerka prechadza zlozitym obdobim a citi sa ukrivdena, lebo prisiel maly bracek a ona to preziva tazko. Tym teraz nemyslim, ze hrackami jej to vynahradime, to nie, vela s nou hovorime, zapajame ju a pod., ale neviem si predstavit, ako by zareagovala este aj na toto, ked sa na Jeziska tak velmi tesi.

simca06022011
25. nov 2013

no ja som zacala v lete, ked bol vypredaj... kupila som jej DVDcka (asi 5:P) , knihy asi 2-3, potom ma este babiku Meridu (dokopy cca 60eur)... a uz asi nekupi nic, ved jej stale nieco kupujem. Este dostane od starkych a ocka daco a bude mat toho viac nez dost.. v draciku si vyhliadla nejakeho konika s babikou... 🙂

dai
25. nov 2013

@salome_82 ona ma malinke dietatko😉 to bude skor tym... tam naozaj tu pozornost hracka udrzi malokedy...
my tiez uz mame hracky s ktorymi sa hra dcera roky a pomaly aj syn zacina - takze urcite su aj take... ale je potrebna aj urcita miera koncentracie u dietatka aby sa dokazalo jednej hracke venovat dlhsiu dobu😉

horana
25. nov 2013

Kazdemu po 3 darceky, suhrnne jedno dieta v hodnote cca 60-70E, druhe cca 70-80E, nevyberali sme podla ceny ale podla toho co viem ze by ich bavilo a po com tuzia.

radkanika
25. nov 2013

@laska1982 trampolina je najlepsia vec na svete pre decka 🙂 nasa je na nej vo volnom case od jari az do jesene. Skoda, ze aj v zime sa neda :D

irriss
25. nov 2013

@radkanika
Jak to myslis? Posledni 2 vety😉
Jak by poznala , ze ma mene nez nejaky soused? 😉

cawes
25. nov 2013

@nasta55 kupujem tolko hraciek kolko uznam za vhodne, primerane veku, su to nase druhe vianoce, ale väcsinou tak ako som aj neteri kupovala, jeden velky darcek a este par drobnosti

laska1982
25. nov 2013

@radkanika ano ano...u nas numero uno... cele leto tam skakali...chvilku v bazene, potom na trampoline..leto jak vysite 🙂