Môže byť plastelína škodlivá?

hedamaria
4. feb 2014

Dnes sa veľa hovorí o možnej škodlivosti rôznych detských hračiek. Môže byť plastelina pre detské rúčky škodlivá? Syn sa s ňou hráva až príliš často. Aký je váš názor?

koniarova
4. feb 2014

Nemyslím. 😉

ichbinich
4. feb 2014

Mas dve moznosti: redukovat cas, ktory sa syn s kupovanou plastelinou hra, alebo si ju vyrobis doma sama 😉 Na nete je dost navodov, a vsetky suroviny mas doma...
Podla mna "znackove" plasteliny nie su problem, skor by som pochybovala o plastelinach z cinskych obchodov, tie nie su kontrolovane...
Nebezpecna moze byt plastelina istej talianskej znacky pre alergikov na psenicu, kedze je vyrobena z psenice. Ale to je aj deklarovane na obala.
A ako sa hovori: davka robi jed 😉

sissy27
4. feb 2014

@hedamaria asi rovnako ako farbičky, omaľovánky, knižky, kocky, skladačky...ak na tej plastelíne nie je nápis semtex tak by som nepanikárila, určite mu rúčky nepoškodí 😀 a teda tiež by som mu nedovolila zjesť jedno balenie denne... 😅
ale teda súhlasím s tým, že vyhla by som sa plastelíne z čínskych obchodov, pre kľud duše...

mollyslips
4. feb 2014

Dokonca JOVI má neškodné plastelíny pre najmenších z múky 😉

lorela
4. feb 2014

@hedamaria Áno, aj plastelína môže byť nebezpečná. Vyhýbala by som sa tým najlacnejším a jednoznačne tým, ktoré sa predávajú na čínskych pultoch alebo v lacných obchodoch... Cena, síce nie vždy ale väčšinou, býva dobrým ukazovateľom.