Naučili ste sa lyžovať kvôli deťom?

adelii
1. jan 2022

Ahojky, zaujímalo by ma, či sa nájde niekto, kdo sa naučil lyžovat/snowbordovať kvôli deťom až v neskoršom veku. Ako dieťa som lyžovať nevedela, v 22. som sa snažila učiť,no po páde som dostala strach a už som na lyže nešla. Teraz mám 37, deti lyžujú, manžel snowborduje a rada by som sa naučila snowboard, minulý rok som skúšala, no stále je vo mne strach a hladam výhovorky. Instruktor mi hovorí,že sa to určite nenaučím, keď sa bojím. Zvládla ste to niektorá? Vďaka 😊

pribinak
1. jan 2022

@adelii viem len lyžovať, tiež sa snowboardu asi trochu bojím 🤣🤣 čo už. Ale lyžiarka som skvela

adelii
autor
1. jan 2022

@pribinak ale vies aspoň lyže,obdivujem 😊

luccija
1. jan 2022

@adelii v 40 tke lyžovať🙂snowboard by som asi nedala

adelii
autor
1. jan 2022

@luccija Ked skúšala som oboje a tie lyže sú pre mna horor 😃🙈

marpe2
1. jan 2022

@adelii mňa naučil manžel snowboardovať po 30-tke 😁 lyžovať som vedela od mala, ale chcela som skúsiť aj snowboard 😃

hipuska
1. jan 2022

@adelii ja by som.chcela. Tiež tie isté dôvody, nechcem stat pod svahom. Ale, som celkom drevo na športy. Minulý rok som zacala s bezkami a dole kopcom nie a nie zísť. Furt na zadku 😀

marca12
1. jan 2022

Ja som sa ucila snowboardovat,ale necitila som sa komfortne,nejako mi to nesedelo. Teraz sa ucim lyzovat,ale tak skoro sa nepustim zo strmsieho kopca. Ja len lutujem,ze nas rodicia neviedli k nicomu. Je hrozne sa v dospelosti zacat venovat lyziam alebo korculiam. Korculovat som sa tiez az minuly rok naucila,ale tiez som si nie ista,korculujem ako posero.

pribinak
1. jan 2022

@adelii ale veď si dohodni inštruktora, povedz aký máš strach a začni opäť lyžovať. Podľa mna 2-4 hod s inštruktorom a môže jazdiť s Vlhovou

dankabetka
1. jan 2022

Ahoj, na posmelenie... moji svokrovci sa ucili lyzovat v 45 rokoch ... a ide im to skvele....

adelii
autor
1. jan 2022

@marca12 bohuzial naši tiez nelyzovali a ani nemali peniaze,aby mi zaplatili školský lyziarsky,no velmi ma to mrzí ...

adelii
autor
1. jan 2022

@pribinak mám v plane instruktora,len ma dost odradil,že sa to nenaučím v mojom veku 😔

adelii
autor
1. jan 2022

@dankabetka wau,tak to je super 😊

adelii
autor
1. jan 2022

@hipuska tiez som na to podobne,ani bezky mi nesli 🙈

jana_eyre_2
1. jan 2022

Ja som kedysi lyžovať vedela, avšak veľmi som sa bála.. išlo mi to na malých svahoch ale na veľkom som doslova dostala paniku.. nech sa neurazia všetci milovníci lyžovania, ale budem veľmi rada ak moje deti k tomuto športu nikdy nebudú inklinovat.. sú športovo založené, milujú celkový pohyb, ale lyžovaniu sa chcem vyhnúť.. ideálny šport na zimu je korčuľovanie a turistika, to radi využívame..

Tak aby som povedala niečo k téme - ak sa človek boji tak lyžovať môže vedieť.. a predpokladám že ak sa odvážis a prekonas.sa, bude to ako šoférovanie, postupne naberies odvahu a bude to ok.. ja by som však odvahu na lyzovanie ani nechcela..

adelii
autor
1. jan 2022

@marpe2 doteraz som sa vyhovarala na deti,že nech sa najskor naucia ony, no teraz sa už nemám na co,ked už vedia 😃

pinkgirl
1. jan 2022

@adelii mala som o niečo menej rokov ako ty teraz a moji chlapi muž+synovia ma presvedčili, že mám skúsiť lyžovať. Nie dom z lyžiarskej rodiny. Vždy som mala z lyžovania strach a naposledy som predtým stála na lyžiach ešte v študentských časoch 😁. Boli sme na dovolenke na Štrbskom plese, požičali výstroj a inštruktora - super zlatý chalanisko. Ukazal mi, vysvetlil, a už sme šli na vlek - aj strach z pomy mi pomohol prekonať. Fakt odporúčam začať lyžovať s tým, že strach prekonas a budeš mať radosť z pohybu. Odvtedy lyžujem každý rok až na minulú sezónu - kedy sa nam pre pandémiu nepodarilo dostať na svah. Aj deti majú zo mňa radosť a je to fajn🙂.

adelii
autor
1. jan 2022

@jana_eyre_2 mne to pride tiez dost riskantne,vždy som mala silný pud sebazáchovy alebo uzkostlivu výchovu,neviem ..bohuzial moji chalani to miluju,manžel tiez...dokonca ma poziadal o ruku na horách,ked má v 22-ke učil,no nejak mi to k srdcu neprirástlo 😁

adkamladka
1. jan 2022

@adelii da sa naucit lyzovat aj po 30tke, ale treba zahodit predsudky. Odporucam ale zaplatit si instruktora a mat na to cas, da sa v pohode.

adelii
autor
1. jan 2022

@pinkgirl dufam,že sa mi to podari tiez 😊 viac sa mi páči snowboard,tam mi nejdu nohy na kazdu stranu,tak dufam,že to zvládnem... nové predsavzatie 😊

pribinak
1. jan 2022

@adelii však začni opäť s lyžovaním a s iným inštruktorom

adelii
autor
1. jan 2022

@pribinak lyže praveze nechcem,nesadli mi,tak snad ten snow zvladnem...potom to instruktorovi vytmavim 😃

marca12
1. jan 2022

@adelii naucis,len sa musis prestat bat. Ja som si vsimla na sebe,ze musim ist s vyvetranou hlavou a plne sa sustredit na svah. Ked premyslam nadtym,co vsetko ma doma caka a na vsetky mozne katastrofy ako si vyvrtnem koleno,zlomim nohu a ako dlho budem trpiet v bolestiach,kym ma dopravia do najblizsej nekocnice,tak vtedy sa mi nedari. Ale ak sa sustredim na lyzovanie a na to,ze sa nesim,ked sa to naucim,tak mi to ide. Myslim si,ze nikdy nebudem riskovat na ciernych zjazdovkach,ale ostatne by som mohla zlyzovat.

luccija
1. jan 2022

@adelii mne sa zase zdajú lyže také ovladatelnejsie🙂a tiež som taký posero mne stačí, že idem na mini kopec a svoje tempo bojím sa tak či tak.Bezky som chcela vyskúšať túto zimu a nemáme sneh
@marca12 tiež som z toho smutná, ze ma rodičia nič z týchto veci nenaučili.Raz v 9 r ma dali do lyžiarskej školky...Korcule myslis ľadové či inline?inline mám doma stala som na nich 3x pred domom🙂

marca12
1. jan 2022

@luccija ladove korcule. Inline som sa tiez sama ucila,ked som mala 23 a po skaredom pade som nenabrala odvahu. Ja mam v sebe prave preto,z nas k nicomu neviedli. Vsade videli nebezpecie. Aj teraz,ked lyzujem ma hresia,ze sa dokalicim a ci mi je to treba a podobne.

hipuska
1. jan 2022

No a za koľko zlyzujem kopec? (Viem, vysoko individuálne) ...ale že tak, zaplatím inštruktora, naučím techniku a potom už lyžujem sama?

janulka1802
1. jan 2022

Kolegyňa sa naučila lyžovať v 50-ke.

sasesoe
1. jan 2022

@adelii zmen instruktora - najviac takeho, ktory Ta povzbudi, bude Ti verit. Ci nieco dokazes alebo nie, zalezi na 80% od Teba a Tvojho postoja a kym tomu nedas opakovane sancu, tak nezistis. Ak to chces, chod to toho.

adelii
autor
1. jan 2022

@hipuska ja som sa učila bez instruktora, párkrát skusila na vlek a išlo to,behom dňa som zvládla modru,boli aj sem-tam pády,ale jemné..ale potom ma znamy vzal druhý den na zladovatelu cervenu a už bolo..dolyzovala som😁.

lienka.7
1. jan 2022

@adelii nie 🙃 tiez mam proste strach.

sense
1. jan 2022

Ak ti inštruktor povedala ze sa ne naučíš tak ho zmeň, ja som sa začala učiť v 36r par hodín s i struktorom, jazdím sice len po modrej, červenú som dala vždy len s i struktorom, à môj problém. Je strach...