Nechce sa mi hrať s dieťaťom

24. júl 2023

s dietatom, nejak ma ani nic nenapada, viete poradit nejake hranie sa, nejake tipy, musim sa s nim zacat hrať, velmi malo sa s nim hrám. Dakujem.

lindous
24. júl 2023

Aké veľké dieťa?

anjelicek26
24. júl 2023

Skus napisat viac prosim... aky vek? Ked ti napisem, ze miluje spolocenske hry a ty mas doma babatko, tak ti to nepomoze...

Vseobecne ale plati, ze deti nepotrebuju "hry", ale potrebuju byt zapajane do nasho bezneho zivota... od zaciatku byt pri domacich pracach, zacat pomahat, podavat, krajat, triedit, odnasat, prinasat, odpratavat... efektivne zlepsovat motoriku drobnymi cinnostami ako triedenie a kreslenie, lepenie... hlavne je tam mama s nim a mas to 2v1...hracky su fajn, ale nestacia...

marianarem
24. júl 2023

Nie je kazdy na hranie. Moji rodicia sa s nami tiez ktovieako nehrali, skor nas vselico ucili, brali na vylety, mama nas brala k vareniu a peceniu, otec nam vselico vyrabal a ukazoval vedecke pokusy, obidvaja sledovali, co nas zaujme a k tomu nam vzdy potom poskytli vsetko mozne, aby sme sa tomu mohli venovat. My s manzelom fungujeme podobne.

oli18
24. júl 2023

Ja som stara skola. S detmi som sa hrala jedine Clovece nehnevaj sa. Moje deti sa hrali same. Na rozvoji ich intelektu im to nijak neuskodilo. Obe su doktorky. 😅

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oli18
24. júl 2023

@elizabet173 uz som musela, hoci som sa pri tom sama narehlila, co vlastne pisem, lebo tie niektore premotivovane matky uz ma riacne stvu. Tak som to dala po lopate 😅

autor
24. júl 2023

pat rocny chlapec

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
24. júl 2023

@elizabet173 co ti je luto ze sa chcem venovat dietatu

denkabemommy
24. júl 2023

Keď sa ti nechce, nehraj sa. Môžte spolu piecť, variť, utierať prach, umývať okná.. tiež ma nezaujíma stavanie áut z lega, ani autové roll play, ktoré syn má rád 😅. Vie, že to s ním robiť nebudem, ale ak ide o čítanie kníh, robenie rôznych úloh v prac.zošitoch/detských časopisoch, domáce práce,... tak nikdy mu nepoviem nie 😊 nájdi si to svoje, potom budete spokojní obaja. Dieťa vycíti, ak niečo robíš nasilu a nebude mať z toho radosť ani jeden.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona20201309
24. júl 2023

Neviem ako by si sa chcela hrať s 5r chlapcom. Je leto. Choďte spolu na kúpalisko, na bicykle, do lesa.... začni ho učiť bedminton, hadzte si lietajúci tanier, alebo s ním chod na ihrisko. Tam sa s ním hádam nebudes smykat. Doma nech si skladá lego, kreslí. Máš taky problém si občas zahrať pexeso, človeče, a sem tam postaviť nejakú vežu?
Nebaví ta tráviť čas s tým chlapcom, alebo si lenivá všeobecne? Pretože 5r je už perfektný vek, kedy sa dá s dieťaťom robiť takmer všetko.
Je to tvoje dieta? Alebo strazis?

rfrd12
24. júl 2023

Nikdy, NIKDY! som sa s deťmi nehrala. Robili sme spolu milión veci, ale teda okrem nejakých spoločenských hier sme sa spolu ozaj nehrali. Neviem, či máš predstavu šulgať si autíčka brm brm alebo čo ako? Nie si animátorka, si mama. Nemusíš sa hrať. Dieťaťu prospieva aj samostatná hra.

amelie2017
24. júl 2023

Ja mam 5 rocnu a 2 rocneho. Nejak extra sa nehram, aj ked sa hram. S dcerou sa obcas zahrame na obchod alebo restauraciu, bavia nas spolocenske hry, ale to mozeme, len ked maly spi. Sem tam nieco tvorime, lepime, strihame,..chodime vela von, teraz hlavne na plaz, tak bud santime vo vode alebo staviame hrady, nahaname sa s vodnymi pistolami. Po ceste sa hrame hry tipu, hadaj, co vidim- povieme, akej je to farby a druha hada, co vidi. S malym si zatial akurat sem tam postavim vezu z kociek, gulame loptu alebo sa hrane s autickom. Ale kedze pracujem a su 2, nemozem sa len hrat, treba aj upratat, navarit. Tak bud sa hraju sami alebo pomahaju- rozumej, skor zavadzaju, ale sme spolu, rozpravame sa..

andreatytler
25. júl 2023

Nikto z dospelych sa so mnou nehral ked som bola dieta. Nechybalo mi to.
Raz ked som mala asi 5 rokov, prisla na navstevu vzdialena pribuzna a hrala sa so mnou cele popoludnie. Bola som uplne unesena. Aj po 45 rokoch sa presne pamatam ake hry sme hrali, uplne ze detaily z toho dna. Bolo to to uzasne.

Ani mna velmi nebavi sa so synom hrat a vela casu travime tak ze spolu nieco robime, varime, upratujeme, nakupujeme, ale napriek tomu sa premozem a hram sa s nim, lebo nechcem aby mal take spomienky ako ja, ze len par svetlych momentov kedy sa s nim mama hrala.

Podla mna deti miluju ked sa dospeli s nimi hraju. Ked idem so synom na ihrisko, vie sa hrat sam s detmi, ale ked sa pridam a idem sa s nim nahanat, okamzite sa k nam nadsene pridaju aj vsetky ostatne deti. Ich to uplne fascinuje ked sa k nim prida dospely.

Autorka, ja by som sa nechala viest zaujmom dietata a nechala jeho rozhodovat co budete hrat.

cookie29
25. júl 2023

zalezi od toho, co rozumies pod pojmom "hrat sa"
nemam moc casu, obcas sa zahrame spolocensku hru a podobne, ale cielavedome sa s nimi nehram. Zato robime rozne aktivity. Napriklad v nedelu sme spolu piekli kolac a vianocku. Na plazi sa hrame badminton, vonku si kopeme loptu. Proste travime spolu cas podla toho, na co mame chut, co treba a co nas bavi.

vreckovka2
25. júl 2023

Opytaj sa dietata ako sa chce hrat. Uz aj 2 rocny ma zorganizuje ;). 5 rocny uz urcite zvlada spolocenske hry, sportove hry vonku, vytvarne aktivity, hudobne aktivity a zapojit ho do domacnosti.

oli18
26. júl 2023

5rocny chlapec sa musi vediet zahrat sam, okrem hier, kde sa vyzaduje spolocnik.

kvetinka75
26. júl 2023

my sme donemoty hrávali spoločenské hry. Inak si dcéra robila program sama alebo som ju zapojila do prác okolo domácnosti. Pomáhala mi variť, piecť, prádlo skladať, vysávať. Nevidím dôvod robiť dieťaťu animátora. Na 5 minút si sadneš a decko sa nudí. V lete sme bývali stále vonku, takže mala čo robiť - ihriská, výlety, kúpaliská, plaváreň - naučila sa plávať, ZOO, kino, cez rok bábkové divadlo. Ja som istý čas vyrábala rôzne dekorácie, tak sa zapájala aj ona. Hrali sme bedminton. Keď som si robila manikúru, pedikúru, sadla vedľa mňa, nohy do lavora a lakovala si nechty na rukách. proste, normálne sme fungovali a ona sa vždy pridala. Bola sranda, keď sme prišli ku svokre a pýta sa jej, čo ste dnes robili, aký si mala deň a 4 ročná : pedikúru, masáže a popíjali sme kávičku - ja kávu ona kakao. Tak jasné, že toto s chlapcom robiť nebudeš, ale ak má rád napríklad futbal, môžete ísť na ihrisko a zobrať loptu. Zoberte bicykel, korčule a von. Možností je veľa. Nemusíš sedieť na koberci a hrať sa s autíčkami.
Keď pršalo, vytiahla som farbičky alebo vodové farby a kreslila si.

autor
26. júl 2023

@cookie29 ja myslim také ze ide auto bager a naberie naklad a ide ho vysypat spravime ohradu zoo a donesieme zvieratám jest take konkretne hry

cookie29
26. júl 2023

@autor pozri sa na nete, ak mas IG je tam vela aktivit na inspiraciu