Odrážadlo First Bike. Skúsenosti?

majkuliatko
25. júl 2010

Ahojte, mate s nim niekto skusenosti? Rozmyslam, ze ho kupime malej k narodeninam (bude mat 2 roky). len je dost drahe, tak uvazujem, ci sa mi oplati investovat....
dik za rady. 😉

luciferova
13. mar 2012

Obnovujem temu. Zvazujem kupit bud bicykel alebo firstbike. Jedine, preco vaham je, ze maly moc na odrazadla nie je, ani na plastovej motorke nelieta ako ine deti, ktovie, ci by ho first bavil..

jankapalkosz
23. mar 2012

Tiez sme kupovali firstbike ked mal maly 2 a pol roka minulu jar, a tiez na motorke nechodil takmer vobec. Vsetci rovesnici motorkovali o stosest a synator nic. No firstbike mu super sadol, ale netreba cakat, ze to pojde hned, asi tyzden sme skusali len doma a asi mesiac trvalo kym sam v pohode lietal uz aj s nohami vo vzduchu. V zime behal po garazi 🙂 a akurat tento tyzden sme opat zacali pouzivat aj von. Takze ja nedam dopustit a urcite odporucam, budem urcire nechavat aj pre mladsiu. Tak ak sa rozhodnete, nech sa dobre firstbikuje 🙂

desmodka
27. mar 2012

Prosim o radu, je brzda potrebna???? vyuzivaju ju deti vobec?? ake mate skusenosti?? dakujem

miti
27. mar 2012

http://www.worker.sk/2916/odrazadlo-jd-bug zapajam sa do debaty - my frcime od vianoc na tomto odrazadle a nenasla som zatial ziadnu vec co by som na nom zmenila.
@desmodka mala ma 2,5roka. Na tomto odrazadle je brzda, ale neviem si predstavit, ze by ju ruckou vedela obsluhovat. Brzdi nozkami.

zojula
27. mar 2012

Ahoj, tiez sme zvazovali malej bicykel bez pedalov,aj first bike bol na zozname, ale je teda drahsi a ak by to malu naaaaahodou nebavilo, hmmmm, neviem, aj ked ona ma odrazadla rada a fici momentalne na motorke. Nakoniec sme kupili kettler speedy, o par dni ho dostane, tak som zvedava. A aj tento ma brzdu, ale tiez pochybujem, ze by ju chcela alebo vedela pouzivat.

desmodka
27. mar 2012

@miti u nas je problem ten ze nas maly je nizky a jemu moc odrazadiel nepasuje a ked aj nieco najdem, tak vsetko bez brzdy
ja si tiez myslim ze deti brzdia nohami a pochybujem o tom ze vedia pouzivat rucnu brzdu (cest vynimkam 😀 ), mozno tak v 4 rokoch hej

traktor
27. mar 2012

nas Maťko brzdil nohami..ale prisiel na to, ze ta brzda tam na nieco je, tak brzdi nou..takze u nas je vyuzivana..zalezi od dietata..ak ju nebude mat , aj tak si poradi 😉

klauduska
27. mar 2012

@desmodka my brzdu mame,najprv som uvazovala,ze nebude treba,ze to asi nebude vediet,brzdil nozickami,ale vie to,fici na tom ako drak!!!,brzda sa domontovat neda a kedze sa to da vyuzit az do 5 rokov,podla mna je tam dobra....

My sme kupili aj ten znizovaci adapter a zlomil sa nam a ako na potvoru,neviem najst blok od toho... 😠

A este jedna vec,len lutujem,ze v lidli sme ho objavili neskor,ako sme kupili tento,je to to iste,len 4 krat lacnejsie.... 😠

habibi78
27. mar 2012

@luciferova moja 4 rocna nikdy odrazadlo nemala az rovno sme kupili first bike...na to, ze je leniva 😀 tak ju to veeeeeeelmi chytilo, princip brzdy pochopila hned... sedadlo si nastavis podla vysky, aby dieta malo oporu v oboch nozkach a uvidis ze maly pojde ako pila... 😉 my uz teraz chodime na hradzu, nestiham za nou...jasne, prilba a chranice su zaklad 😉 ja teda odporuuuuuuucam 😉

desmodka
27. mar 2012

@traktor a ake mate odrazadlo?? first bike a aky bol maly vysoky ked ste mu ho kupovali??
@klauduska a pre teba tiez taka ista otazka (riadok vyssie) 😀

nas ma 85 cm, podla najnizsej polohy sedadla mu sedi strider a puky a tie brzdy nemaju 😒

klauduska
27. mar 2012

@desmodka http://www.firstbike.cz/dobre-rady/
skus si precitat toto,sa tam dozvies apodla toho zmerias....nas ma momentalne 90 cm,ale dostal ho na vianoce,mal ten adapter na znizenie sedadla,teraz uz dociahne aj bez neho(aj ked len tak tak),vonku lepsie,kedze ma topanocky.....
na tejto istej stranke najdes aj nase odrazadlo,mame typ street,dofukovacie pneumatiky... 😉 dokupile sme kosik,vestu a prilbu. 😉 kludnes sa pytaj co ta este napadne... 😉

traktor
27. mar 2012

@desmodka mame first bike

desmodka
27. mar 2012

@klauduska dakujem, akurat pozeram ten adapter

klauduska
27. mar 2012

@desmodka ano,znizi to o 4 cm,ale nechapem ako sa nam to mohlo zlomit,maly pustil bike na koberec tak nejak zvlastne,ze to prasklo... 😠

denisocka
2. apr 2012

ahojte,tak aj ja sa zapajam a pripajam ako šťastna majitelka Fb , kedze ten prvý sme vyhrali a dali sme ho synovi ked mal 3roky, odvtedy nič,len firstbike . predali sme Puky LrM,ktore som dovtedy ospevovala,alebo na nafukovacie kolesa a konštrukciu aku ma fb to proste nemalo . no a kedže nam aj druhy synator rastie, a pred pár tyzdnami boli u nas boje o fb, rozhodli sme sa zainvestovat aj pre druheho ( povodne to mal dostat az na 2 roky,ale prečo cakat a premarnit leto ) ,kedze decka mame nižšie, predpokladam ze ho vyuziju ešte dlho . aby sa nebili kvoli farbe,vzali sme mladšiemu cross cerveny a nelutujem, samozrejeme, su na trhu aj lacne šmejdy, o tom niet pochyb,ale niesom tak bohata,aby som kupovala lacne nekvalitne veci . mladsi ma aj 4cm znizovaci adapter,a už mu je dobry,ma 1rok a 7mes. takze vrelo odporučam !!! doteraz som bola zastanca puky odrazadiel,mali smi ich viacero. ale teraz jednoznačne firstbike !

takze ešte raz,všetkým pekne leto a spravnu volbu pri vybere odrazadla ore vase ratolesti. lebo to nieje len o cene,ale aj o kvalite spracovania a tympadom aj o zdravi a bezpečnosti vasich deti pocas leta

denisocka
2. apr 2012

@desmodka pozri na mojho,ma 82-83cm? na fb ma znizovaci adapter

trnka77
2. apr 2012

http://www.superodrazadlo.sk/
rozhodujeme sa ...toto,alebo first bike...KTORÉ???? 🙂 🙂

kaja73
2. apr 2012

@trnka77 my mame strider a maximalna spokojnost-rozhodovala som sa tiež medzi first bikom a striderom a strider vyhral-dovod-moznst zakupit zadnu noznu brzdu-nie rucnu,moznost neskor zakupit vyssiu sedlovku-az do myslim 48cm od zeme,ma najnizsiu zakladnu poziciu sedlovky vhodnu už pre ozaj 12m dieta-len 27 cm od zeme,ale ja som to merala a je to len 24cm od zeme,kvalitne ale nie nafukovacie kolesa-ktorym hrozi defekt a ak budem chciet mozem si raz nafukovacie kolesa dokupit,moznost vylozit si nohy na plosinku-to tiež firs bike nema,kovova ,ale ultra lahka konstrukcia.
Cenovo su na tom podobne,ale vdaka tymto faktorom strider u nas vyhral.

trnka77
2. apr 2012

@kaja73 Díky moc,zľakla som,že so kúpila hlúposť ☹ .....toľko som hľadala ,vyberala a tento zvíťazil...zajtra dorazí,teším sa viac ako malý 😀 😀

kaja73
2. apr 2012

@trnka77 my ho mame od 15m maleho a maximalna spkojnost-maly by s nim aj spal -behal na nom aj celuciciku zimu,dokonca už od 22m jazdi na korculiarsky rampach a vytesuje sa ako blazonko.
Nohy už zacina vykladat aj na tu plosinku a vidim to tak, ze sa cochvilu za jazdy na nej aj postavi. 😝
Teraz sa chystam dokupit noznu brzdu-nie pre lepsie brzdenie-to zvlada aj takto,ale pre novy rozmer-robenie smykov 😎 a tiež objednam už vyssiu sedlovku-nech to je už jednym vrzom.

olifcek
2. apr 2012

odporucam, my mame worker pelican, odporucam

denisocka
2. apr 2012

@trnka77 určite nie toto,co si tam dala odkaz,ved to už na pohlad vizera nepohodlne,určite sa korman toči okolo osi,a to sedadlo-mali sme take na puky,už by som to nechcela.mali na to nevedel sediet . .určite dolozit a kupit firstbike . kuk - tu je nas novy aj s adapterom na znizenie

denisocka
2. apr 2012

tema je . odrazadlo Firstbike - skusenosti 😀

denisocka
2. apr 2012

@trnka77 jaj,ty si kupila už,tak a prečo pýtaš radu,ked je neskoro ? 😀

denisocka
2. apr 2012

@tosijo neviem to tu dat väčšie,ako je to s adapterom

klauduska
2. apr 2012

@denisocka suhlasim s Tebou,no nam sa stalo,ze ten adapter sa nam zlomil... 😒 neviem ako to moji chlapi dokazali,bol v tom case doma s manzelom,maly buchol bike o koberec a adapter s azlomil.... ☹
A neviem najst ani fakturu,viem,ze niekde bude,len neviem kde....ale nastastie dociahne,ked sme vonku,ale doma na boso moc nie,proste bola by som istejsia keby to tam ma..... 😒
Keby chcem objednat novy,stoji 7 eur a postovne este viac.... 😒

klauduska
2. apr 2012

@denisocka a co hovoris na tie z lidlu???Vyzerli skoro na vlas rovnako,material neviem posudit a cena dost vyrazne lacnejsia!!!

traktor
2. apr 2012

@klauduska objednavala si cez ich stranku?..ak ano, komunikaciu by sa mala mat , kukni mail..a napis im..musel to byt chybny vyrobok, ked sa zlomil..

klauduska
2. apr 2012

@traktor vies,mne sa to nezdalo hned,ze ved preboha ked to buchne a este o koberec ako sa to moze zlomit....mail mam,je tam aj cislo objednavky....
len v ich reklamacnych podmienkach som citala,ze reklamacia sa vztahuje len na vyrobne vady,co predpokladam,ze by mi odpisali,ze to spravil maly tym,ze to buchol o zem....
Ale inak,asi to skusim,ved za to nic nedam,nie? 😕

denisocka
2. apr 2012

@klauduska neverim ze su rovnake,ani kvalitne neverim . proste je to lacna napodobenina . určite z činy . čo sa tyka adaptera,nechapem ako sa mohol lomit,ale určite su aj predajcovia na Sk,ktory to mau,stači vzagooglit