Pravidlá skákania cez gumu

smejkovia
11. máj 2014

ahojte mamičky, chcela by som naučiť moju malu skakať cez gumu tak ako to bolo za našich najkrajších čias 🙂 len si už nepamätám na všetky tie pravidla. ak si nato pamätáte budem rada ak mi date vedieť, aspon tie naše deturence nebudu doma vysedavat 🙂 dakujem

michaela.g
11. máj 2014

@smejkovia 🙂 to bolo supeeeer , moja musi na to este trosku podrast ma 3 🙂
http://www.pekarikova.szm.com/data/guma.html

hennyinnsbruck
11. máj 2014

Ake pravidla? 😀 zacalo sa tusim clenkami,potom lytka,kolena,bedra a pas? 😅
Gumy sa nesmie dotknut...ked sa dotkne sa zacina od zaciatku tusim...tak nejak to bolo asi 😀
Neviem ci som pomohla ine si mozno lepsie spomenu 😀
To boli super casy ked sme gumu hravali 🙂
Skus youtube kuk 🙂

anuskaaprazko
11. máj 2014

@hennyinnsbruck dotknut sa moze ale nemoze na nu stupit 🙂 to je buk 😀 (teda aspon my sme to tak volalai 🙂 tipujem ze od programatorskeho/anglickeho bug = chyba 😀)

inffinity
11. máj 2014

My jsme skakali skolku..vim ze kazde patro se skakalo jinak a nebo mela kazdy svuj skakaci styl a tak skakal az hore...

sisaha
11. máj 2014

@smejkovia no co si aspon pamatam.. dam si gumu okolo clenkov a skace sa:
1. preskocit jednu, hned do druhej, potom spolu nohami dnu a obe nohy za gumu.., pokracuje sa cez lytka, pod zadkom a pod pazuchami..
2. to iste ako bod 1, akurat s tym rozdielom, ze sa dvojmo podskakuje pred preskocenim.
3. postavis sa ku gume tvarou (aby bola vodorovne). Skocis tak, ze jedna noha na jednu gumu, druha na druhu a nohy poskokom vymenis, potom sa obratkou dostanes nohami doprostred a vyskocis oboma von (tak aby si mala gumu z oboch stran nôh pri vnutornych clenkoch.
4. Toto neviem ako dalej pokracovalo: jednou nohou si nadvihla jednu gumu a skocila do druhej (vlastne si ich prekrizila), ale neviem co nasledovalo.
5. potom sa skakalo tusim s obratkami. ze preskocis prvu normalne a cez druhu tak ze sa otocis o 180 stupnov..

effkaa
11. máj 2014

ked som bola mala robila som si k tomu obrazky 🙂 a skakala som tak, ze som si gumu davala o stolicky, pretoze moji bratia ju so mnou skakat nechceli. to bol vlastne aj jeden z dovodov, preco som chcela sestru.

Viem, ze sa skakali
1. normalky. jedna noha do stredu, druha zostala a potom ta prva von a ta co zostala do stredu
2. trojuholnik. Ako normalky, ale pokracovalo sa oboma nohami do stredu a potom oboma nohami von tak, aby bola v strede - proste jedna napravo, druha noha nalavo
a tiez si pamatam, ze bolo take, ze skocit na gumu atd. ale potom sme si aj same vymyslali nejake cvicenia

no a dolezite bolo, ze najskor mali baby gumu cez obidve nohy dolu na clenkoch, potom na kolenach a potom pod zadkom. A potom to iste ale len na jednej nohe. Ked sa jedna pomylila vystriedala ju dalsia. Ked sme boli napriklad styri, tak dve drzali gumu a dve skakali hned po sebe. Sranda, co si clovek este nosi ulozene v hlave 😀

sisaha
11. máj 2014

@effkaa potom bolo tusim strihane...ako noznice s predkopavanim...

sisaha
11. máj 2014

@effkaa ale ake postavy sme z toho mali... 😀

effkaa
11. máj 2014

@sisaha ani mi nehovor. Ale porodim a mozno sa potom zase dam na skakanie gumy 😀 Dve stolicky mam, co viac mi chyba 😀 Ved sme sa vsetky baby len na to tesili v skole, ako cez prestavku budeme gumu preskakovat. Chalani hrali "mas ho" a my sme skakali gumu 🙂

sisaha
11. máj 2014

@effkaa pre mna to uz nie je.., lebo sa mi bude ucvrkavat.. 😀. ja uz ani trampolinu nemozem 😀 😀

winka99
11. máj 2014

🙂 vcera som to hladala, ja to chcem syna naucit, nech si poskace 🙂 len nakoniec som zistila ze nemam dost gumy doma ..na youtube najdes videa, ja som si vobec nevedela spomenut ako to slo, ale napadlo ma, ze samej to bolo o nicom, lepsie ked su traja a sa striedaju, je tam taka motivacia ze kto vyhra 🙂 ale bola to super hra, to fakt

effkaa
11. máj 2014

@sisaha 😀 😀 no vsak uvidim teda po tom porode, ci sa nepridam do tvojej skupiny "neskakacov" 😀 😀 Vsetko je mozne.

mimake
11. máj 2014

a este bolo aj take ze jedna noha sla na gumu a ked sa preskakovalo tak sa vymenili nohy potom sa skocilo dnu a vyskocilo von ale tak ze obe nohy museli byt na gume a potom boli este take premotavky kde sa guma premotala cez nohy a skocenim na druhu strany sa musela odmotat. Juj zivo to mam pred ocami skoda ze to neviem slovne vysvetlit. A tiez sa s gumou hrala pavucina, to trebalo preliezat preskakovat alebo podliezat a nesmela si sa dotknut gumy

jlp
11. máj 2014

Panecky to voli casy ked sme skakali gumu (skolku alebo len rebeka-balu-kid, preliezacky pavucinove atd.) alebo ked sme skakali skolky od 1 do 8 a potom tie co si musela na kazde policko povedat slova .... Krasne casy. Snad aj moji chalani budu strielat s prakov z toaletnych roliek a balonu.

hennyinnsbruck
11. máj 2014

@anuskaaprazko ah ok ja si to presne nepamatam 😀

kadri
11. máj 2014

naucila som skakat gumu svoje dcery asi pred 3r, furt chodili do skoly s gumou 😀 a nadsene sa cez prestavky zapajali vsetky deti, aj chalani. je to super zabava, mozno sa to zase rozsiri a stane bezne 🙂

mirkacik
11. máj 2014

este sa skakali aj na uzko..ked sa podarilo skocit vsetko,tak potom zasa to iste sa skakalo,ale nohy pri sebe

sante81
11. máj 2014

A zvladla z vas niektora aj pidpirite? Tak sme volali gumu kt bola tusim uplne najvyšsie. Stare dobre časy

effkaa
11. máj 2014

ale podla mna je to super napad. V skole deti sa cez tu prestavku pri takej gume trochu vyburia, nevyrusuju tolko na hodine, lebo sa vyskacu. Okrem toho samozrejme posilnuju svaly, srdce, prekrvuju cele telo aj mozog. Co mohlo byt lepsie ako skakat gumu. Ano, mohli tam vzniknut nejake urazy, ale stale lepsie ako hrat hru na mobile alebo na neviem com,nie? 🙂 A taka guma - investicia asi euro, mozno dve. No same vyhody 😀 🙂

akrim1311
11. máj 2014

áno,členky,kolená,boky.kto sa dotkol,skončil a išiel až po vystriedaní a začínal tam,kde sa pomýlil-ja som malá u mňa to bolo vždy na bokoch 😖

raza
11. máj 2014

ááááá, ja som to milovala, nechápem, prečo sa to tak vytratilo. skákali sme každý deň až do večera a nikdy nás to neomrzelo.. najjednoduchšie bolo KUKO, potom šašo, koníčky, pyramída.. no baby, som zvedavá, kolko by sme teraz vydržali skákať 😀

marcelatje
11. máj 2014

A ešte sa skákalo normálne (guma na dvoch nohách), úzke (na jednej ) a široké (nohy na široko) 😀 😀 😀 😀 😀 😀

smejkovia
autor
11. máj 2014

super baby, dakujem, ja som hodila reč so sestrou a hovorila mi, že sme skakali pyramidu, klopkanu coca colu, aspon tak sa to u nas hovorilo 🙂, dnes som obehala všetky hračkarstva ale všade ju mali vypredanu, vraj to začina zasa fakčiť. tak som zvedava, zajtra skočim do galanterii a kupim tam 🙂 lebo ta moja 6 ročná sa nevie dočkať 🙂

piussi
16. júl 2014

@smejkovia
@raza baby ako sa skace, alebo co je to to Kuko, saso, konicky, pyramida a coca cola? ja si neviem spomenut a nikde to neviem najst.. diiky 😀

smejkovia
autor
16. júl 2014

@piussi pyramida nam ide, to skaces na 4 doby (py-ra-mi-da) raz cez jednu gumu, preskočis cez do druhej, potom vnutri, potom obkročmo cez gumu,teda von a nakoniec zuvacka, tak si to pamätam, este coca cola mi niečo hovori, ale neviem si spomenuť, s malou si vymyslame nove pravidla 🙂 snad som pomohla

piussi
16. júl 2014

@smejkovia skoda ze sa to neda vidiet na videu...mam nejaku predstavu podla tvojho popisu, ale ci je to ono...neviem 😀 😀 😀 a co je zuvacka? nasla so na jednom vebe ze sa skakala aj daka postupka, pomarace, citrony, grep.... to bude asi tiez na doby..ale nepamatam si kroky.. na youtube som nasla dake videa, ale to skacu len zabu a gasparka 😝

jajona
16. júl 2014

my sme na gume hrávali aj: Mama kúpila kilo kyslej kapusty

smejkovia
autor
17. júl 2014

@piussi žuvačka je ukončenie, to ked stojiš oboma nohami von z gumy, tak ich akože prekrížiš, a tie ovocia "pomarance, grepy a citrony" to mi nič nehovori, podľa mna iny kraj iny mrav 🙂

alerka
29. máj 2015

Pamatam sa na klopkanu to bola najtazsia skakacia hra

zuzkazivcak
29. máj 2015

Ale pri tom sa spievala ale odriekala nejaka basnicka.....tu si nek nepamata 🙂 ale inak je to super napad...asi to naucim aj moju malu 🙂 bude sranda :D