Veľká kniha o veľkých strojoch - Svojtka. Aká je?

gazgaz
15. feb 2014

Mate tuto knihu? Ma pevne listy-ako leporelo? A aka je? Je vhodna aj pre dvojrocneho chlapca? Oplati sa? 🙂

ivanaa80
15. feb 2014

My sme ju kupovali pod stromček nášmu 5 ročnému synovi, lebo ho veľmi zaujímajú takéto pracovné stroje a iné. Myslím si, že pre 2-ročné dieťa nie je veľmi vhodná, keďže kniha je veľmi veľká, formát má o niečo väčší ako A4, strany sú síce tvrdé a podlepené, ale nie také tvrdé ako leporelo. A všetky strany sa ešte roztvárajú, čiže z dvojstranovej vznikne štvorstranová, sú tam všetky stroje rozdelené, jedna časť sú pracovné stroje, jedna časť sú lietadlá, jedna časť vlaky... a o každom z nich je popísané, na čo slúži, kde sa používa, vysvetlené jednotlivé časti strojov... 2-ročné dieťa pri tom nevydrží sedieť a počúvať to a keď si bude samé listovať, knižku potrhá. Keďže je to drahá knižka, skôr ju odporúčam kúpiť pre staršie dieťa. Je to môj názor a aj moja osobná skúsenosť. Lebo máme aj 2-ročnú dcéru a hoci je dievča, popri malom pochytila veľa a veľmi ju bavia tak bábiky ako aj autíčka, čítava si knižky o autíčkach, ale leporelové, kde sú len obrázky a názvy, keď synovi čítam túto knižku, tak ide preč. Dúfam, že som pomohla... 🙂