Veľkosť kolieskových korčúľ pre štvorročného začiatočníka

veonli
11. apr 2015

Prosim,treba pre 4r zaciatocnika nadmerok v korculi? Neviem ake vziat ci 28-32 (17.5-20cm) alebo 29-32( 20-22.5cm) mala ma 17 cm nohu,niekde som citala ze treba korcule predne na nohu,niekde ze o cislo viac ako je vel topanky,tak neviem,poradite,prosim? Dakujem

kengurica
11. apr 2015

Ake nosi cilso topanok? 17cm je tusim c.25. No rozhodne tie najmensie, a aj tie zacinaju od 28. Chod do obchodu, vyskusaj. Inac (ak by si vzala vacsie) 17cm nozka v 20cm korculi lietaaaa..., 3cm na tak malu nozku je extremne vela, a ak ma uzku nozku, tak jej mozno bude korcula aj volna, ked ju zatiahne snurkami aj klipsou. Mojej malej som musela obuvat hrubsiu ponozku, aby mala nohu pevnu
Velka korcula nie je pre dieta dobra, nema v nej cit, nozka v tom lieta, no urcite to nebude pre dieta pohodlne, a mozno sa mu to potom nebude pacit, a korcule bude odmietat....

veonli
autor
11. apr 2015

@kengurica topanky nosi c.28,29 tak asi vezmem tie od 17,5 len ma zaujimalo to ci dieta potrebuje volu alebo nie

miriamkac
11. apr 2015

@veonli
Korčule je treba vyberať na veľkosť nohy, pri rozťahovacom skelete je vždy možnosť veľkosť upraviť.
Ináč vôľa 0,5-1,0 cm v korčuli nie je problém, nohu v korčuli je nutné fixovať hlavne v členku, dieťa v korčuli nechodí, robí pohyb celou nohou pri odrážaní, takže pokiaľ je dobre sfixovaná nerobí to žiadny problém, ale aj tak je lepšie, keď veľkosť korčule sadne tak, ako má.

veonli
autor
11. apr 2015

@miriamkac dakujem

veonli
autor
11. apr 2015

@kengurica dakujem