Ako zistím, že nemôžem mať deti?

adula303
18. mar 2013

ahojte,
mám taký problém, 2 roky som brala antikoncepciu, potom som ju vysadila a snažili sme sa s partnerom o dieťa. Po roku bezvýsledne. Viem, že to je krátky čas, ale keďže sa nám to nedarilo, nejako sme to nezvládli a rozišli sme sa. Teraz mám nového priateľa, praktikujeme sex bez ochrany 2 roky. Je to náhoda, že som ešte neotehotnela, alebo by som si mala začať robiť starosti a zisťovať to niekde? Prosím, kto ste prežili niečo podobné,alebo máte nejaké skúsenosti, napíšte. Veľmi pekne ďakujem,

sisaha
18. mar 2013

@adula303 ak sa nepodari otehotniet po roku aktivneho snazenia, tak je na mieste navsteva CAR a ako prve nechat vysetrit muža, potom ide na rad zena, kde sa sleduje ci ovuluje, pripadne sa odporuci laparoskopia na zistenie priechodnosti vajcovodov...

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adula303
autor
18. mar 2013

@sisaha toto mi povedala aj doktorka, lenže môj partner mal na to trocha iný názor,on už dieťa má, tak stále tvrdil, že on je v poriadku. Potom sme sa rozišli, takže som sa po vyšetrenie ani nedostala. Mala som od dectva problémy so zápalmi obličiek a nefrológ mi povedal, že je dosť vysoká pravdepodobnosť, že mi nedoliečené zápaly mohli nejako poškodiť vajcovody,od vtedy mám z toho strach...

sisaha
18. mar 2013

@adula303 Ak partner chce dieta, tak to vysetrenie podstupi, pretoze CAR ta bez jeho vysetrenia riesit nebude. To, ze uz dieta ma, neznamena, ze sa casom nemohol stat neplodnym.. Moj ex je toho prikladom. Vo svojich 25 rokoch splodil nasu dceru, teraz po 15 rokoch chce s novou partnerkou dalsie dieta a vysetrenie odhalilo, ze to nie je mozne...

adula303
autor
18. mar 2013

@kinna ja som vysadila antiku akonahle som zistila, ze mi ublizuje, su holky, ktore beru tabletky aj dlhsie, ale ja som si po troch druhoch povedala, ze dost, ked budem mat byt tehotna, tak budem, ale neviem, ci aj tie dva roky neboli vela...

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mircalla
18. mar 2013

@adula303 Napisala som o tom clanok, mozes si precitat, aj co vysetrit, ake su priciny, a ako to riesit. Je to dost komplexna tema.

ateh
18. mar 2013

@adula303 jedna moja kamaratka nemohla mat deti s priatelom a s druhym uz mohla, dokonca sa podarili dvojicky. a dalsia bola na vysetrenia, nasadili jej liecbu lebo mala problem s hormonmi a po roku nic. prisiel na rad jej manzel a zistili ze je neplodny. ani umele oplodnenie nepomohlo.
este mozes skusit plodne dni aby si mala istotu ze sa snazite v spravny cas. ak pojdete na vysetrenia nic tym nestratite. drzim palce nech sa zadari.

sisiska
19. mar 2013

ja by som zasla najskor ku gynekologovi, aby urobil vysetrenie a event. zistil plodne dni...

dcrv
24. feb 2014

ani ja nemozem mat deti bola som na potrate ☹