Kedy otehotniem po laparke?

aalzbetkaa
15. nov 2016

Ahojte zienky..užívam HA seasonique lebo som bola na laparoskopii....užívam ju tretí mesiac.....počula som ze lepšie by bolo po laparke otehotnieť. Máte stym niektorá skúsenosti ze keď ju vysadim či sa nám to podarí? A či bude bábätko zdravé? Ďakujem za odp.

februar2017
15. nov 2016

a aky bol dovod laparky? ci sa vam to podari na prvy sup alebo az o dva roky ti nikto nepovie,to ti nevie nikto zarucit. ja som po vysadeni antikoncepcie zostala az po roku a pol tehotna. cely rok sa telo spamätavalo z antiky, a to som brala nuvaring. a mala som dve laparoskopie za sebou a diagnozu endometrioza. a ked mal prvy 9mesiacov a popri kojeni som zostala tehu, takze motyka moze hocikedy vystrelit. druhe bolo planovane,len sme necakali,ze to klapne na prvy krat 😊

sissy27
15. nov 2016

@aalzbetkaa chcela som ti odpovedať, ale bola som nešikovná, zhodila som lakťom krištáľovú guľu a rozbila sa na márne kúsky... Snáď niektorá bude mať plne funkčnú 🙄🙄🙄

sissy27
15. nov 2016

@aalzbetkaa nikdy sa nedá povedať kedy sa komu podarí otehotnieť a či porodí zdravé dieťa....

moni244
15. nov 2016

A na toto ako seriozne cakas odpoved aj s navodom?

moni244
15. nov 2016

@sissy27 tvoja sa rozbila, moja je cela, ale odmieta reagovat a tieto otazky

aalzbetkaa
autor
15. nov 2016

@februar2017 a máte zdravé bábätká hej? 🙂 ja sa len toho bojím aby bolo zdravé.

pribinak
15. nov 2016

Ved toto konzultuj s gynekológom, ci ked tu tu nejaka kadernicka napise, ze zostaň tehotna uz tento mesiac tak to tak urobíš?
Ved my nepoznáme tvoj zdravotny stav, nevieme dovod laparoskopiu ani nic o tvojich zdrav.problemoch

Vela stastia

aalzbetkaa
autor
15. nov 2016

@februar2017 a na laparke som bola kvôli endometrioze

evittam
15. nov 2016

@aalzbetkaa Ahoj, ja síce nemám za sebou žiadnu laparoskopiu. Ale pred prvým tehu som brala HAK cca 7 rokov - otehotnela som po 3 mesiacoch - bezproblémové tehu-zdravý syn, pred druhým som brala HAK 5 rokov - otehotnela som po 2 mesiacoch od vysadenia a dokonca na prvý a jediný pokus - tiež v pohode tehu a zdravá dcérka. Telo sa mi z ničoho nespamätávalo a ani nič podobné - reči typu, že po HAK sa musí telo "čistiť" a podobne sú podľa mňa a mojich skúseností len JPP, ale každé telo je iné .... Držím prsty nech to aj tebe vyjde. 😉

februar2017
15. nov 2016

@aalzbetkaa prvy je zdravy ako repa a druhy sa este len vo februari narodi,ale tiez dufam,ze bude zdravy ako buk 😉 nikto nevie ovplyvnit zdravie dietata,ide o to ako sa bunky budu vyvijat a to neovplyvnis nicim. zalezi aj aku mas diagnozu a podobne.ale to ti bude vediet lepsie zodpovedat tvoj gynekolog 😉

pribinak
15. nov 2016

@aalzbetkaa a co ti odporuca gynekológ? Jeho nazor by mal byt pre teba smerodajným

sissy27
15. nov 2016

@pribinak ja som pochopila, že ona nie že schválenie čaká, ale rovno termín má niekto oznámiť, kedy to bude 🙄

februar2017
15. nov 2016

@pribinak mne jeden gynekolog odporucal,resp. nutil aby som zostala tehu,ked som mala 19. a potom gynekologicka mi povedala,ze za jej 30rocnu prax a tolkych zenach s diagnozou endometrioza nema len jedna jedina deti, a ze to je tiez jej rozhodnutie. takze nie je doktor ako doktor 😉

sissy27
15. nov 2016

@moni244 a možno som nebola nešikovná, možno aj moja len odmietla, ale takto radikálne

februar2017
15. nov 2016

@aalzbetkaa a mas aj hormonalnu liecbu za sebou alebo si isla hned na antiku? ja som to mala 2x- laparka,hormonalna liecba a antika

pribinak
15. nov 2016

@februar2017 ja ani netvrdím nic take! Druha vec je, ze toto fakt treba riediť s doktorom a nie s predavačkám ci uctovnickami na koni

aalzbetkaa
autor
15. nov 2016

Ďakujem zienky za tak rýchle odpovede. Tak asi to svinstvo vysadim a na to ze už mám 25r. Myslím ze je. Najvyšší čas na babo 🙂

februar2017
15. nov 2016

@pribinak to jednoznacne 😉 a tiez su rozne stadia endometriozy a tie my nevieme, takze urcite treba pokec s dr.

aalzbetkaa
autor
15. nov 2016

@februar2017 vieš co v auguste som bola na laparke a hneď ako som sa dala do kopy mi dr dala seasonique...

februar2017
15. nov 2016

@aalzbetkaa takze ti nepichali ziadne injekcie? tak to potom nemas az taku vaznu formu a tehu sa velmi odporuca na vysachovanie endo

aalzbetkaa
autor
15. nov 2016

@februar2017 nie nie nič mi nepichali...Veď preto som tu písala o nejaké skúsenosti že sa to odporuca

mrkvicka060
15. nov 2016

@aalzbetkaa neviem inak, co sa furt riesi z tou antikoncepciou, ze sa telo po nej spamatava a neda sa po nej otehotniet... pokial ja viem, tesne po vysadeni ATK je dokonca vyssia pravdepodobnost otehotnenia v mno... ja som nikdy dlhodobo atk nebrala, vyskusala som 3

mrkvicka060
15. nov 2016

@aalzbetkaa sorry nejal omylom som to odoslala skor ako som mala.. myslela som vyssia pravdepodobnost otehotnenia v mnohych pripadoch.. a ze mne ani jedna z 3 sice nesadla, takze nemam vyskusane otehotnenie po vysadeni, ale traja rozni gyndosi mi to tvrdili..

ukulela
15. nov 2016

@aalzbetkaa ja som brala HAK 17 rokov takmer v kuse.otehotnelasom do pol roka po vysadeni - ale nebolo to intenzivne snazenie, len na nahodu. nesledovala som ani cyklus, ani plodne dni atd. a mala som aj laparku, ale to boal cysta.
dieta zdrave ako buk.
co sa tyka endometriozy,konzultujso svojim lekarom - tehotenstvo sa odporuca, ale tiez si myslim, zeti tabletky nepredpisalalen tak pre nic za nic.

lucinka511
16. nov 2016

@aalzbetkaa tak ak si zdravy nieje problem otehotniet po HAk.zeny kt nemohli po HAK otebotniet mali ine priblemy.kt neriesili kedze brali hak a nechceli byt tehotne...cize v principe hak nesposobuje nenplodnost len ju potlaca.lebo zeny zastokrat pocas brania antiky nepridu ze maju napr polycystucke vajecniky .nemaju ovulaciu a pod.. Ale ak mas endometriozu tak to nemusi byt jednoduche i ked vela zien s endometriozou otehktnelo rychlo.co moze byt aj tvoj pripad..Drzjm palce.