Aké nežiadúce účinky malo vaše dieťa po očkovaní?

gubcikova
17. aug 2012

Keďže nik nevie presné číslo detí ktoré trpeli,alebo stále trpia nežiaducimi účinkami po očkovaní zakladám túto otázku.aspoň trošku budeme vedieť aké sú čísla.každý lekár sa ohradí,že toto sa ešte nestalo,tak uvidíme.napíšte prosím o akú vakcínu šlo a čo sa vám stalo.ďakujem.

PS:poprosím mamičkám ktorým sa nič nestalo nekomentovať

a my-dcérka tretia dávka hexi-na tváry fľaky.ani po dvoch rokoch nevedia prísť čo to je
syn.druhá dávka hexi-problémy s dýchaním,ihned začervenanie a opuch v mieste vpichu,sopeľ,hnačky,nervozita,nespavosť,spavosť,hrče pod kožou-verdikt zo sona-zgrcnuté tkanivo a pod ním medzi svalmi jazierko s očkovacou látkou,ktoré telo neprijalo

ivanatim
10. feb 2019

@tin007 Ano, zial, zijeme v dobe fake news, hoaxov a radikalov a toto vsetko ovplyvnuje myslenie aj spravanie niektorych vrstiev obyvatelstva, takze Cesi maju okrem uplneho magora prezidenta aj takyto novy predlozeny zakon...

ivanatim
10. feb 2019

@nata18 Ale prosim ta. Si myslis, ze sa budem nejako hadat s ludmi s nazormi ako mas ty alebo tu podobne premotivovane mamicky? Nech sa paci, jeden clanocek pre konspiratorov, kotlebovcov a hlupakov: https://dennikn.sk/849588/mlady-lekar-vyvracia-...

Aj paralen ma neziaduce ucinky a beries ho... aj zubna pasta ma neziaduce ucinky a umyvas si zuby... dalo by sa pokracovat, jednoducho realita a zivot. Potom napis ked bude mat tvoje dieta nejake osypky alebo nieco proti comu ju nezaockujes... Ale akoze mne je uplne 100% jasne, ze vas tu nijako nejakymi hadkami ci diskusiami alebo faktami neosvietim. Nejdem to ani robit, lebo viem ze je to beznádejné 🙂 😉

tin007
10. feb 2019

U Zuzany sa prejavil po ockovani Gullianov-Barrého syndróm https://www.topky.sk/cl/100313/1771405/Drama-v-...

ivanatim
10. feb 2019

@katharines 😕 dobre ráááno...necitala som nazov temy, ale niektore nazory tu diskutujucich konspiratorov 😉 ahoj

katharines
10. feb 2019

@ivanatim nedocitala som sa, ze aj on trpel vsetkymi chorobami, ktore lieci a ktore komentuje a z ktorych sa uspesne distal, alebo ano?

ivanatim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanatim
10. feb 2019

@katharines kto? akoze kto on? nechapem vas... ja tu reagujem na tie konspiracie o ockovani, ktore tu pisalo zopar individui a ktore sa dnes zial bezne siria u laickej a naivnej casti verejnosti... vysledkom je potom nizsia zakockovanost a navrat tych ochoreni, ktorych sme sa vdaka ockovaniu davno zbavili... Ludi, ktori nevedia rozpoznavat realitu, fakty, neuznavaju vedu, lekarov a veria radsej hlupym konspiraciam, Kotlebovi, hoaxom, fake news a podobnym nezmyslom, ci roznym sektám mi je uprimne luto... tym nepomoze skutocne nic, ziadny dohovor ani rada, nic... az ked im deti ochoreju na nejaky osypky, sa mozno ciastocne spamataju 😀

ivanatim
10. feb 2019

@tin007 😀😀 a tie clanky pod tym 😨 no totalny bulvar... skuste iny portal, nejaky naucnejsi, mozno s nejakymi rokmi overenymi medicinskymi faktami a podobne. Mimochodom, date mi prave Vy odpoved na to, preco dnes niektori ludia tak lahko naletia na kazdu volovinu? Na kazdy fejkovy profil zalozeny tymi zaujmovymi skupinami, kotlebovcami, sektami, "fake news" webovymi portalmi atd... Staci im hodit jednu takuto "kostičku" a uz po nej skocia a uplne ignoruju vsetko naokolo, vsetky fakty, vedu, historiu atd...

tin007
10. feb 2019

Fiha, ake silne slova, tak tipuje, ze autorka tejto vety uz podala trestne oznamenie na sirenie poplasnej spravy/sprav na vyrobcov vakcin - moze na vsetkych doradu, kedze kazdy z nich pri svojich vakcinach uvadza neziaduce ucinky "Vsetky reci o neziaducich ucinkoch alebo nezmyselnosti ockovania su HOAXY a poplasne spravy a ich siritelia by mali byt potrestani zakonom."
https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/preven...
https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/infanr...
https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/priori...
... tu je par pribalovych letakov na zaciatok

katharines
10. feb 2019

@ivanatim tak sa pochval, ake mas vzdelanie, alebo tiez len slepo nasledujes niekoho, co si mysli, ze su vsetci hlupaci?

tin007
10. feb 2019

@katharines a vsetci su v zaujmovych skupinach, sucasne su to kotlebovci a sektari... este by to chcelo specifikovat ake zaujmove skupiny by to mali byt - ci hackovanie, alebo sach, pripadne amaterski zahradkari, alebo sutazni rybari.

katharines
10. feb 2019

@tin007 😂😂😂

tin007
10. feb 2019

A teraz vazne; pani Zuzana si urcite vazne neziaduce ucinky po ockovani nevymyslela https://www.joj.sk/v-siedmom-nebi/novinky/41235...

eva8
11. feb 2019

@ivanatim ked nejdes nikoho osvietit, naco clanocek pre hlupakov a kotlebovcov? Po tomto tvojom komentari ho ani neotvaram :Ty si hlupak alebo kotlebovec, ze si ho citala?

eva8
11. feb 2019

@ivanatim je velmi zaujimave, ze si neprecitala nazov temy a hned pises o sektaroch a konspiratoroch 🙂. Lebo si precitala pat prispevkov. Nesekla si sa? Pomozem. Nazov je: Ake noziaduce ucinky malo vase dieta po ockovani. A teraz si mozes tych par "hoaxov" od mamiciek precitat znova 🙂

nata18
11. feb 2019

@ivanatim fiiiha fuuha ha haha kotlebovci a konspiratori? ty sa vyznas, ide ti ... mas pravdu, skoda s tebou diskutovat :D Som naozaj rada, ze nas tu nejdes tvojimi radami a faktami o paralene a zubnej paste osvecovat, lebo po tej diskusii by som sa fakt citila osvietena. Porovnavat neziaduce ucinky ockovania s paralenom a zubnou pastou ha ha ha ako fakt si ma pobavila. Nebud leniva a otvor ten pribalovy letak. Neuveris nepisali ho konspiratori, ani kotlebovci, ale prave ti, ktori tie ockovacie latky ponukaju. A teda mimochodom paralen neuzivam a teda mimochodom nikde som nepisala ci ockujem, alebo nie.
Bud taka laskava a prestat sa tu ohanat tym najubohejsim, co dokazes a to je tym, ze sa mamicky spamataju, ked ich dieta dostane osypky. Malokedy sa docitam, ze by sa mamicka, ktora neockovala, stazovala na to, ze neockovala a dieta ma osypky. Skor naopak, stale sa niekde dopocujem, ci docitam "ockovali sme, male ma vyrazky, horucku, hrcky, atd. .."

ivanatim
11. feb 2019

Ahojte mamicky 🙂 Ako som uz pisala, nebudem sa tu s vami VOBEC hadat, preto VIEM aki ludia sa tu pohybuju. Rozne sekty kritizujuce ockovanie a sledovane svoje zaujmy, chorí konsopiratori alebo poriadne premotivovane mamicky s nizsim IQ (sama vies ze si na skole nijako nevynikala, tak si teraz nemysli ze si mudrejsia ako lekari a veda...zamysli sa nad sebou). Ja tie vase komentare ani nejdem citat 🙂 Nema to zmysel. Samozrejme ze sa na vakcinach pise o neziaducich ucinkoch,
ved je to predsa registrovany produkt na SUKL, takze sa to tam MUSI pisat :D tie sa pisu na vsetkych liekoch. Vsetko ma nejake neziaduce ucinky, aj chlieb má a ani o tom neviete a pritom to nie je liek :D dokonca existuje aj alergia na zimu :D ale treba vediet rozpoznavat co ma zmysel vobec riesit a co nie. Ja vam radím poradit sa s vasimi lekarmi, tí vam povedia co je spravne a normalne a snad vas dostanu z toho opantania konspiracnymi clankami ci youtuve videami nejakych psychopatov alebo dristami kotlebovcov a podobnych individui... Aj ked myslim ze nie, lebo ked uz raz na taketo nieco clovek naletí, svedci to o tom, ze toho v hlave vela nemá. Mat v hlave nacitane konspiratorske clanky, ze kto kedy jeeen z miliona raz za rok mal nieco VRAj z vakciny a VRAJ to nie je vymyslene ako cely ten "výskum" toho jedneha podvodneho lekara, o ktorom sa uz davnejsie pisalo, neznamena byt mudry ;) Znamena to len, ze citate aj konspiracie.
Treba verit vede, lekarov, faktom, realite a historickej skusenosti a nie nejakym zopar bulvarnym a konspiratorskym výkrikom. Vsetkym Vam, ktore nedavate svoje deti ockovat, prajem, aby ste na vlastne koži pocitili, ze ockovanim sa ludstvo zbavilo tych chorob, proti ktorym sa ockujeme uz desiatky rokov uplne bez problemov a ze tie choroby tu znovu naspat nechceme... ahojte 😉

katharines
11. feb 2019

@ivanatimtak tak nam prezrad svoje vzdelanie a iq, ci nas ohuris 😉, lebo akosi odbornost v tvojich prispevkoch nevidim. A kedze si narazala opat na Wakefielda, sama pises a vies, ze je lekarom, no o jeho praci nic nevies, sak odkial, ked ti to "dovysvetlili" vakcinatori.

tin007
11. feb 2019

Vážne nežiadúce účinky vakcíny z Kanady: je tu opísaný prípad 21-mesačného chlapca s encefalitídou po očkovaní MMR vakcínou, ktorej príznaky sa prejavili 8,5 mesiaca od očkovania. Prítomnosť osýpkového vírusu bola dokázaná rozborom mozgového tkaniva. Osýpkový kmeň bol následne určený ako identický s kmeňom Moraten a Schwarz, ktorý sa nachádza iba vo vakcíne a je geneticky odlišný od divého kmeňa A.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10589903

eva8
11. feb 2019

@ivanatim ty si v skole vobec nevynikala?
Asi nie, ked si nepochopila, ze @katherina nadvazovala presne na tvoje prispevky a ty si sa v tom uplne stratila 🙂 Vies toho o nas velmi vela 🙂. Hovori ti nieco Podla seba sudim teba? .... 🙂

ivanatim
11. feb 2019

Ako hovorim, necitam vase prispevky, lebo hlupost ma vie teda riadne znervoznit a znechutit... ale vratila som sa sem, lebo som prave pocula jeden vyrok Milana Lasicu spred par dni. On to povedal velmi pekne: "Niektori ludia, namiesto toho, aby sa radili s lekarom, sa radia s internetom... A uveria tomu, comu chcu uverit. Stare choroby, na ktore sme uz skoro zabudli, ako osypky, sarlach, sa nostalgicky vracaju"... 😀😀 Sice to nie je az take smiesne, skor je to smutne, ze ludia, ktori zatracuju ockovanie a vystavuju svoje deti tymto starym chorovam sa snazia nas normalnych este dokonca aj nejako poucovat nejakymi zopar vystrelenymi clankami typu 1 z miliona, ale kedze vas je tu takychto konspiratorskych mudrlantov dost vela, tak vam to tu takto pisem 🙂 snad sa nad sebou zamyslite a prestanete sa nechavat opantavat tymi nezmyslami na internete a zacnete verit vede a faktom. Inak aj na tom internete najdete aj normalne clanky, nemusite cielene vyhladavat len tie konspiracie alebo výstrelky. Skuste sa zameriavat radsej na fakty a poznatky. Najdete tam aj krasne vysvetlujuce poucne clanky o tom, ako sa vas snazia niektori konspiratori, sekty a kadejake zaujmove spolky presvedcit aj podvodnymi studiami ovplyvnit, aby ste pochybovali o realite... Inak pri tejto teme ockovania to aj Milan Knazko pekne zaklincoval: "Vsetko sa da vysvetlit, ale nie vsetkym" :D 🙊🙈🙊🙉 takze ja sa tu dalej s vami nebudem zapodievat, nema to zmysel 😉😎

eva8
11. feb 2019

@ivanatim a ako pomenujes cloveka, ktory ani nevie na co reaguje? 🙂. Dovysvetlujem - necita prispevky a ma kop 🙂 ... ani nazov temy nevie ale kompetentne hovori o kotlebovcoch, sektach, hlupakoch, konspiratoroch, IQ.... Ake pomenovanie ma takyto clovek? Ten co chce pomoct a pritom skodi?

tin007
11. feb 2019

@eva8 Don't feed the troll ;)

nata18
11. feb 2019

@ivanatim a ja sa naozaj posledny krat k tebe vyjadrujem .. ako zastupca "roznej sekty kritizujucej ockovanie a sledovanej svoje zaujmy, chorej konspiratorky alebo poriadne premotivovanej mamicky s nizsim IQ" :D ty moje vysoke IQ, co si nevie ani pribalovy letak precitat a jej argument na ockovaciu vakcinu je, ze "aj chlieb ma neziaduce ucinky" :D
nie z netu, ale ja, ano konkretne ja mam zle skusenosti s ockovanim. Nikdy som nebola bezhlavo a bezducho za ockovanie, ani proti ockovaniu. Moje dieta po druhom ockovani skoncilo v nemocnici. Pol rocne ! male babatko, ktore z obycajneho sopla skoncilo v nemocnici na infuzii, na inhalacii a atb. Nezelam ti zazit pocit, ked matke povedia, ze dieta si musia nechat v nemocnici, ale este musia preverit, ci maju miesto aj pre teba. Tu bezmocnost. A ti lekari, na ktorych ma odporucas, mi povedali na prijme, ze a naco vas sem poslali. A nakoniec z toho bola hospitalizacia. Pol rocne babatko ! Nastastie patrim medzi tie zeny, ktore maju stastie a moje zle rozhodnutie nezanechalo na malej ziadne nasledky. Dokonca sme sa vylizali aj z oslabenej imunity. A to nebolo take, ze nedam ockovat za ziadnu cenu, premyslala som aj na pre, aj nad proti. Nenasledovala som hlupo len to, co niekto povie. Len hlupak a ten co nikdy nezazil, moze povedat, ze "radsej nech ma neziaduce ucinky z ockovania, ako by malo mat osypky" ako sa tu par stran dozadu vyjadrila jedna zena (neviem ci mama).
Tak mi este prosim porozpravaj zopar veci o chlebe, zubnej paste, Lasicovi, Knazkovi a kotlebovcoch. To ma urcite osvieti.

didi35
11. feb 2019

@ivanatim Ja verím vede aj faktom. Žiaľ, účinnosť očkovania nebola nikdy dokázaná žiadnou vedeckou štúdiou. Takze ak veríš ockovaniu, ide o VIERU. Nikto nikdy účinnosť očkovania nedokázal, tak sa neoháňaj vedou. Veríš ockovaniu ako ovca, klasický efekt stáda.

Ak velebis vedu, skús čítať vedecké články. A zistíš, že s tým očkovaním cosi nie je v poriadku. Raz na to ľudia prídu, ale asi až budúca generácia. Najskor musia ovce vymriet. Proste musí dôjsť novšia generácia, ktorá sa nenechá manipulovať strachom. Lebo očkovanie je OBCHOD SO STRACHOM.

Tie choroby vymizli ešte pred zavedením plošného očkovania. Ale tisíckrát omieľaná lož sa stane pravdou, lebo obce jej uveria. Ako ty.

eva8
11. feb 2019

mňa začala prenasledovať myšlienka - prečo sa očkovaní boja nakazenia?

eva8
12. feb 2019

@ivanatim Halo, cakam odpoved. Prispevky citas, lebo si komkretne reagovala na nicky 🙂 Beriem, ze niekto sa nevie vyjadrovat exaktne aj ked sa ohana vedou 🙂

dzundzi
12. feb 2019

@ivanatim mna by len zaujimalo,kolko zaockovanych (pochopitelne vlastnych) deti mate.

dzundzi
12. feb 2019

@ivanatim vase tzv. argumenty su take typicke slnieckarske....citujete bratislavsku kaviaren,a utocite agresivnym sposobom na vsetkych,ktori maju iny nazor ako je ten vas,dalsi znak liberalov.takze pre mna ste tak blba,ze vam uz len poprajem prijemne sledovanie markizy,jojky a ineho mainstreamu...kludne sa nechajte masirovat dalej,ste dokazom,ze uspesne vymyvaju mozgy👍