Ako vysvetliť doktorke, že nechceme dieťa zaočkovať?

saska2208
27. sep 2012

Malu nechcem dat zaockovat, chcem vediet ako ste to dr.vysvetlili a ako ste dosiahi to svoje? Platili ste aj pokutu? Mamicky,ktore maju vacsie deticky uz v skolke nemali ste stym problem,ked nastupovalo do skolky a nebolo ockovane? Ako ste sa ubranili pred dokttorom,ze nechcete ockovat? Pomohol Vam potom ak Vase dietatko aj ked nebolo zaockovane ochorelo? Dakujem pekne, prosim Vas vyjadrite sa mala ma 2mesiace a uz nas doktorka upozornila na to,ze bude ju ockovat no my s manzelom nechceme. Este raz dakujem

saska2208
autor
14. jan 2013

@prevenar
@prevenar jej nic neprislo. Ale dnes som bola malej dat predpisat vigantol lebo uz nemala a ona mi povedala ze mi uz 2x posielali papier a ze ma nemozu zastihnut na adrese a ja som jej povedala ze ja my mame trvaly pobyt v Liptovskom Mikulasi a byvame v Trnave. Neviem co spravit ked to pride... Doktorka mi povedala ze to teda poslu do LM. Tak neviem...

prevenar
14. jan 2013

@kolinia

1) kde "niekde" ..treba citovat zakon, kt. je vytlaceny v zbierke zakonov slovenskej republiky.
2) ono, cele "povinne" ockovanie je podvod uz od uplneho zaciatku ..kedze na to aby bolo uskutocnene musia mat podpisany tebou informovany suhlas - ze suhlasis s tym , aby tvoje dieta niekto zaockoval a preberas na seba vsetky rizika kt. z toho ockovania vyplyvaju . ^^ .. to je co za "povinnost" s ktorou musis najprv pisomne suhlasit ? divne nie ?
3) toto je podla mna najlepsi mozny postup. (pisal tom toto niekomu v inom poste)

1) verbalne odmietnut ockovanie. - lekarovi navrhnite aby do karty napisal "ockovanie vakcinou XYZ sa neuskutocnilo . diagnoza Z28.2" peciatka/podpis LEKARA. vam neodporucam nic podpisovat. ani do karty, ani ziadne papiere , vyhlasenie ..proste nic. ziaden zakon vas k ziadnemu podpisovaniu nezavazuje ! tak to nerobte. vsetko co podpisete bude pouzite proti vam neskor.
2) lekarovi nemusite argumentovat , je to len vase rozhodnutie a nikoho do toho nic. ani lekara, ani babku ani nikoho , je to vase dieta.
3) lekar vas protizakonne nahlasi (na 99% (inak nemusel by to robit ak by nechcel)) ..pojdete na RUVZ kde zrejme dostanete pokutu. suhrnna pokuta je od 0 do 320e . zalezi hlavne od okresu .. trnava je najhorsia -radi davaju max. niekde nepokutuju vobec.
4) na pojednavani nemusite argumentovat vobec nijako (v podstate) vase argumenty nikoho nebudu zaujimat a pokuta bude stanovena pred tym nez pridete. odporucam nepodpisovat zapisnicu ..kedze opat. nemusite. tak to nerobte .

kolinia
14. jan 2013

@prevenar no nemyslela som to tak, ze niekde som to citala, ale nejaka baba tu hore v tejto teme spominala, ze podpisovala, ze odmietla ockovanie, tak teda netreba ani toto podpisat, jednoducho odmietnem? Oni ma nesmu nahlasit, myslim osobne menovite, musia akurat tak ukazat zdravotne karty uradu, ak pride na kontrolu, dobre som to pochopila a ak na nas urad nepride, tak nebude ani ziadne predvolanie, ci pouty? a este ma zaujima, hexy vakciny mala ma, chcem odmietnut MMR-ko, to znamena, ze ta pokuta, co je cez 300eur, je pokuta za vsetky mozne povinne ockovania dokopy alebo iba za jedno, ktore odmietnem ?

prevenar
14. jan 2013

@saska2208 aha 🙂

inak vigantol je dost svinstvo ^^ ..ten Dvit v nom je rozpusteny v nejakom syntetickom "tuku" . vsetci co poznam pouzivame Swanson Dvit. - ten je rozpusteny v olivovom oleji co znie hned lepsie 😉 ked chces info napis IP .

no, zaujimavy problem , netusim 🙂 ..vyjadrit sa budem moct ked budes vediet obsah toho listu 🙂

kolinia
14. jan 2013

@prevenar hmmm a keddze protizakonne ma nahlasi, nemozem ja zalovat lekára za poskytnutie osobnych udajjov bez povolenia??? resp. mu to povedat hned vtedy, ked odmietnem aby ma nehlasil....

prevenar
14. jan 2013

@kolinia netreba podpisovat ziadne odmietanie .

uplne jednoducho spravis toto 🙂 >>>>>

1) verbalne odmietnut ockovanie. - lekarovi navrhnite aby do karty napisal "ockovanie vakcinou XYZ sa neuskutocnilo . diagnoza Z28.2" peciatka/podpis LEKARA. vam neodporucam nic podpisovat. ani do karty, ani ziadne papiere , vyhlasenie ..proste nic. ziaden zakon vas k ziadnemu podpisovaniu nezavazuje ! tak to nerobte. vsetko co podpisete bude pouzite proti vam neskor.

lekarka ta nesmie nahlasit, ale na 99,8% to spravi , aby mala pokoj od ruvz. zakony nikoho nezaujimaju ^^ ..slovensko. suhrnna pokuta je 330e ..to znamena , ze za vsetky ockovania nemoze presiahnut 330e . niektore okresy nedavaju pokuty, niektore davaju casto 330 (trnava) . zalezi to od ludi.

prevenar
14. jan 2013

@kolinia

kedze ta protizakonne nahlasi , mozes ju zalovat .. cez prokuraturu a UOOU ..a z oboch "uradov" ti pride vyrozumenie ,ze lekar sa nicoho nedopustil a budu argumentovat zakonmi kt. sa dalej veci netykaju, alebo sa budu snazit vybrat casti zakonov, aby to vyzeralo ,ze su v prave . proste bananistan. inak povedane , ak nie ste poriadne v "plnke" a neda to to obciansko pravne konanie tak si proste proti masinerii nepomozes ^^

welcome to the jungle .

kolinia
14. jan 2013

@prevenar hmm zaujimave, takze by som sa mala zasobit nervami, peniazmi a dobrym pravnikom! 🙂 sproste slovensko...

prevenar
14. jan 2013

@kolinia ako , nervy si mozes usetrit v podstate 🙂

1) odmietni ako som ti poradil
2) lekarka ta nahlasi
3) predvolaju ta a dostanes nejaku pokutu , pokutu zaplatis .
4) odvolas sa .. pokutu ti potvrdia 🙂

- a si vybavena ^^ nejak tak a mas to bez nervov 🙂

saska2208
autor
14. jan 2013

@prevenar ked mi pride ze ma teda predvolaju a daju mi zaplatit tych 300 eur a nasledne sa odvolam a oni mi poslu tie peniaze nazad a je koniec?

prevenar
14. jan 2013

@saska2208 ..no poslu , ked "vyhras" odvolanie 😉 ..co najskor nevyhras 🙂

zalezi ako odmietas ..ci postupne ..potom ta budu predvolavat koli kazdej vakcine ..alebo odmietnes vsetko naraz , potom bude len jedno pojednavanie a potom je koniec. - kym nezmenia "zakony" co sa velmi lahko moze stat. v tomto ovcinci im prejde cokolvek.

saska2208
autor
14. jan 2013

@prevenar ty mas vlastnu skusenost alebo odkial vies?

prevenar
14. jan 2013

@saska2208 som v sukromnom fore kde je 540 ludi kt. odmietli ockovanie ? 🙂 + mam aj celkom bohate osobne skusenosti 😉

saska2208
autor
15. jan 2013

@prevenar ako by som sa aj ja.mohla dostat do toho sukromneho fora? To.je tu.na MK?

prevenar
15. jan 2013

@saska2208 tak, ze si precitas najnovsiu spravu v mojom fotoblogu 😉 https://www.modrykonik.sk/fotoblog/prevenar/?fr...

lenika76
15. jan 2013

@saska2208 ahoj Saska, nie, zatial mi nic neprislo, ale tiez taky nejaky papier ocakavam. mne doktorka povadela, ze nas bude urad riesit v roku 2013, ako vsetkych narodenych v 2011. takze ani netusim, kedy to mam cakat. predpokladam, ze to bude predvolanie na "vysluch". v kazdom pripade, drzim palce 😉

saska2208
autor
15. jan 2013

@lenika76
@lenika76 no mne sa dcerka narodila 2012 rok a uz to chcu riesit. Z akeho si kraja? Lebo vraj Trnavsky kraj je taky najprotivnejsi... Som zvedava aj ja drzim palce... 🙂

lenika76
15. jan 2013

@saska2208 hm, ja som z popradu a nikoho zatial nepoznam, kto by to uz na nasom urade riesil, tak netusim... drzim palce, daj vediet, ako si dopadla, dobre?

saska2208
autor
16. jan 2013

@lenika76 dakujem a dam...ak do vtedy nejak z tejto trnavy neodidem do Mikulasa... lebo my s dcerkou mame tam trvaly pobyt...len dr mame v TT

lenika76
17. jan 2013

aha

lenika76
17. jan 2013

@saska2208 aha, no TT nema dobru povest, ja by som to tiez urcite zvazovala. myslim si, ze prevenar ma znalosti LM, asi by Ti vedel poradit aj slusneho pediatra... emoticon
tak zatial sa drzte, pa!

zaockujteajslnko
4. mar 2013

Pediatri klamu, podvadzaju a manipuluju... Takze s pokojnym svedomim kazdej premudrelej a drzej pani "pediatricke" mozete aj naplut do xichtu....... obrazne napisane, nemusite mat vobec ziadne vycitky svedomia, ona je na 100% ta co vas chcela dobehnut oklamat a zarobit na vas...... vase dieta je jej uprdele tak ako nic ine....

ja som to vyriesil jednoducho....
popisane v sukromnej teme bez botov a posluhovacov GlaxoSmithKline..

anett83
27. apr 2013

@lenika76 ahoj,prosim ta mohla by si mi preposlat ten list. Mala bude mat 3 roky a dostala som predvolanie na 3rocnu prehliadku s ockovanim,do teraz mala vsetky ockovania ale teraz som sa rozhodla ze sa uz vzoprem a nechcem ju dat ockovat,len chcem mat aj nejake info.,argumentaciu . Lebo neviem ci to nie je preockovanie na predosle ockovania. ci tym nieco nepokazim...

anett83
27. apr 2013

@anett83 zabudla som prilozit moj mail anett.dublin@centrum.sk

lenika76
27. apr 2013

@anett83 ahoj, samozrejme, idem na to 🙂

monika_35
20. máj 2013

Citam,citam a zistujem info uz pol roka ked som bola este tehu, prvu 15 rocnu dceru mam plne ockovanu a teraz skoro 3mes syna odmietam dat ockovat,caka nas to 12. Juna tak som zvedava ako sa zatvari lekarka, pokial viemněam nic podpisovat,dakujem za ibfo vela som sa zase dozvedela z vasich komentov, este ze ste tu baby vsetky mate asi svoje skusenosti...a aj keby ta pokuta bola 1000 eur idem do toho, som z TT a tak sa tesim na tich ludi na urade, len muz ma zatial obavy ze co ak drobec ochorie na tie ockovane choroby, ake ja si stojim za svojim...