Je vhodné dať zaočkovať 3-ročného syna proti chrípke?

Zodpovedané
13. jan 2023

Dobrý deň,

syn má 3 roky a chodí do škôlky. V októbri a novembri mi úplne vyfučalo z hlavy dať ho zaočkovať proti chrípke. Následne ho začiatkom decembra pediatrička už zaočkovať nechcela. Chcela som stihnúť očkovanie medzi sviatkami, no pred Vianocami ochorel.

Je vhodné dať syna ešte očkovať proti chrípke?

Ďakujem

Dobrý deň,

bol už raz očkovaný? Pretože ak nie, tak nastáva taký problém, že je nutné mať v sebe 2 dávky, medzi ktorými je mesiac odstup. A to preto, aby bola ochrana naozaj dobrá.

Na trhu sú vakcíny s končiacou exspiráciou teraz. Ak by potreboval 2 vakcíny, nemusí sa to dať zrealizovať. Ak by potreboval iba 1 (v prípade, že už v minulosti očkovaný bol), tak určite choďte do toho, ale čím skôr. Vakcín je málo, míňajú sa a ďalšia vlna chrípky tu môže byť čoskoro.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas