Ako zmierniť nežiadúce účinky po očkovaní?

gabikacentrum
5. feb 2016

ahojte daju sa zmiernit neziaduce ucinky po ockovani daval dakto fenistil kvapky pred ockovanim?

moni244
5. feb 2016

@gabikacentrum nedavala som nic, ziadne neziaduce ucinky to nemalo

8291
5. feb 2016

Preventivne nepodávať nič!!!fenistil kvapky načo?jedine antipyretiká pri teplote.

gabikacentrum
autor
5. feb 2016

fenistil ze vraj to zmierni neziaduce ucinky neviem to som len poculaideme na preockovanie 29 tak sa bojim lebo sme maly vysoke teploti pri prvom

margaretka84
5. feb 2016

Podla mudr elekovej pred ockovanim cca 1 tyzden podavat rybi olej, vit C a D...ten rybi olej tlmi prechod skodlivin z krvneho riecista do mozgu...neviem, ci zrovna 3-4 mesacne babo moze nejaky rybi olej - o tom teda dost pochybujem, preto mozno skus jest ryby pokial prave kojis...to je asi jedine, coby som skusila, fenistily, ani paraleny ani ibuprofeny preventivne urcite nie - to podla potreby po ockovani...drzim palce

gabikacentrum
autor
5. feb 2016

nemozem ani to uz sme na UM

simaaprilova
5. feb 2016

Ja som pred ockovanim namocila dve vreckovky latkove do vody dala do chladnicky a hned jak sme prisli domov dala som malej na miesto vpichu jednu mokru studenu vreckovku a na to jednu suchu aby nemala mokre veci.ani sa jej to nezapalilo,nezacervenalo a teploty nam vysli len na 37,5 co je v pohode telo bojuje a vytvara protilatky takze som nic nedavala ziadne lieky ani nic.a tie vreckovky som jej tam menila pri kazdom prebalovani aby to mala vzdy studene a vlhke a takto som to robila 24 hodin.budem to robit aj pri najblizsom ockovani.

gabikacentrum
autor
5. feb 2016

@simaaprilova dakujem za radu ja som jej nic na nozicky nedvala sice doktorka vravela ze mozem ak bude to mat cervena ale vpich nebolo vydno len mala teploty 39

gabikacentrum
autor
5. feb 2016

prepac za chyby

simaaprilova
5. feb 2016

@gabikacentrum no mne tiez doktorka vravela ze mozem ale nemusim vymenovala mi vsetky mozne utisujuce sirupy atd a ja som zavolala svojej babke(tu mam ako "zolika "vzdy na telefone) a ta mi to povedala ze bezpodmienecne jej to mam dat.lepsie nez pchat do dietata lieky na bolest a horucku.mala to troska bolave lebo ked som ju za to stehienko chytila tak sa cukla ale nak som jej davala tie mokre studene vreckovky tak to si nechala aj s tym krasne spinkala a ziadnu reakciu sme nemali.odklopem.esteze mam tu babku🙂

gabikacentrum
autor
5. feb 2016

@simaaprilova tak to hej skusim aj ja jej radu dufam ze pomoze

aduliak
5. feb 2016

3 dni pred očkovaním a 5 dni po podávať homeopatiká Thuja ch30.rozpustiť vo vode a dat vypiť. V lekárni sa dajú kúpiť chladive náplasti, sú veľmi praktické a účinné. Tie dať hneď po ockovani

monikver
5. feb 2016

Aj ja som davala po ockovani studene obklady na nozicku. Ziadna teplota a ani opuch.

prevenar
6. feb 2016

@gabikacentrum hmm ..neockovat. to ta zbavi na 100% vsetkych neziaducich ucinkov . ockovanie je velmi riskantne pre imunitny system dietata s nevypocitatelnymi nasledkami . zaroven je ucinnost vakcin extremne mala , ockovanie proti tuberkuloze ( BCG) dokonca zrusili sami - koli strasnym nasledkom na zdravi nasich dedi a zhruba nulovej ucinnosti.

cize neockovat , ak je niekto pred ockovanim ..ak je po , tak to je uz trochu neskoro. jedine cakat kym prejdu prvotne nasledky a dalej sa uz vyhybat ockovaniu . dobra detoxikacia su domace stavy z korenovej / listovej zeleniny. ak je zdroj domaci / bio o to lepsie.

mikys1
6. feb 2016

@prevenar ona sa , ale nepýtala či očkovať či nie, alebo neviem čítať? 😎

laurell
7. feb 2016

@gabikacentrum My riesime teraz podobny problem, malej po ockovani zostala na nozicke hrca a celkovo Synflorix jej velmi nesadol, mala rôzne NU. Pozeram teraz fora a diskusie mamiciek s podobnym problémom, tiez som zistila, ze rybi olej, vitaminy C + D ako prevencia, (rybi olej je aj pre deticky napr. od 6m v podobe kvapiek pre zlepsenie imunity, obsahuje tiez vitanimy C a D, pripadne C mozes podavat vo forme kvapiek - Cebion). A po ockovani studene obklady. Fenistil ani nic ine by som nedavala, pytali sme sa tiez lekarnika napr. na octanovu mast/Heparoid a neodporucil, moze to mat vraj opacny ucinok. Hrcu teda masirujem bio olejcekom, uvidim, ci casom zmizne, urcite to ale idem konzultovat s pediatrickou. Niektorym detickam co som citala hrce vyberali.
Inak vsetky info o ockovani vratane NU ci obsahu vakcin su vyborne vysvetlene v "Doba jedova" od Struneckej, odporucam precitat. 😉

qwertxy
7. feb 2016

preventivne NIC, na opuch studeny obklad a teplotu premerat 8-10 hodin po ockovani a zrazat az vyssiu ako 38 - nurofen kvapky - budu aj prosti pripadnej bolesti - takto na tom bola s info moja doktorka....moj mal len trochu zvysenu teplotu tak som nedala nic, nemal opuch, bol mozno mrzutejsi, no mozno som si to iba nahovarala 🙂 ked teplota stale stupa a nema klesajucu tendenciu, volat doktorku na druhy, co odporuci, ak je zle a noc, tak pohotovst, na pripadne aj s velikanskymi opuchmi, velkymi hnackami a podobne - ked budes vidiet ze sa po 2 dnoch este stale velmi trapi.... s mensimi neziaducimi ucinkami treba po ockovani ratat vzdy

aristka
7. feb 2016

@laurell hrcku po ocku by som urcite nemasirovala .....miesto zapalu sa nema mechanicky drazdit .plus hrcka je zdurene tkanivo .co je prejav zapalu a postupne sa sa vstrebe .ale nebude to hned...
@gabikacentrum fenistil kvapky u malickeho dietatka sa davaju na odporucenie lekara .mozes dietatku ublizit zlym davkovanim .plus sa fenistil nedava preventivne a nie je preco ho podavat ....inak jeho nu a chemie v nom sa nebojis .....urcite nestresuj a komunikuj z dr.ktora ta pouci co treba robit po ocku ...

jaju_ska
7. feb 2016

@margaretka84 Rybi olej je vitamin D a deticky ho papaju od narodenia vo forme vigantolu napriklad. Nasa mala po vigantole bola nepokojna tak sme dostali jednorazovu kapsuli vitaminu d(rybieho oleja) na stvrt roka

suella
8. feb 2016

pridavam svoje skusenosti. Ja som mala respekt ohladom ockovani - tak som sa rozhodla pri druhom dietati rozdelit ockovania- hexa a pneumokoky isli samostatne s mesacnym odstupom a davala som thuya - u. Nebudem tomu robit reklamu, ale zvladli sme to ovela lepsie ako pri prvom dietati a mala takmer ani neplakala ankolko ju netrapili obe nozicky. Inak doky mi poradila na nozicky obklad studenym bielym vinom - pri prvom to pomohlo.

bambola82
8. feb 2016

@gabikacentrum ahoj...davaj urcite obklady a mojej dcerke pomohla octanova mast, lebo sa jej na druhy den po ockovani urobil velky cerveny flak, natierala som jej to octanom a flak zmizol...na vecer som dala nurofen, ten tlmi aj bolest 🙂 drzim palce

alias313
8. feb 2016

Ahojte my sme mali po prvom očkovani 39.davali sme aj octanovu mast,ale neviem,ťažšie znasala ockovanie ako syn.homeopatikam neverim,ale pri druhom ocko sme dali thuju(tiež nerobim reklamu).A vsetko bolo v poriadku.Neviem teda ci to bolo homeopatikom,alebo to bolo druhe ockovanie bez reakcie.no fakt netusim.

timikaj1
8. feb 2016

Ahojte , ja som dávala dcérke pri dvoch očkovaniach Provakcin sirup a dám aj teraz pri treťom, nám veľmi pomohol, užíva sa 2krát denne,5dní pred a 5 dní po očkovamí...Prvé očkovanie sme mali cca 1hod. neutíšiteľný plač v prvý deň a na druhý deň teplotku okolo 37, tretí deň už o.k. a pri druhom očkovaní sme nemali žiadnu nežiadúcu reakciu ani plač ani teplotku!!Akurat bud. týž. ideme na tretiu dávku a od piatku začínam s Provakcinom...

kvieta
8. feb 2016

@gabikacentrum Aké problémy po očkovaní má maličké?

kvieta
8. feb 2016

@prevenar Ty sa už skľudni a prestaň tu ženy strašiť bludmi. Kukni si nejaký film o mimozemšťanoch a možno si už konečne prídeš na svoje (aj keď ja nepopieram ich existenciu😉).

andrejzbb
12. feb 2016

nám nakázala sestrička nalepiť na vpich octanom namazanú fóliu...teploty typu 37,4 ignorovať...lebo to je prejav, že vakcína pracuje a telo vytvára protilátky... treba to proste brať ako ide...
preventívne asi len toľko, že očkovanie by malo prebiehať iba pri zdravom dieťatku 🙂
držím päste...u nás zvýšenky odozneli väčšinou do 3 dní 🙂

ali08
12. feb 2016

@gabikacentrum mne poradili staršie ženy že hneď ako vidím z ambulancie mam si sadnúť do čakárne, dať na miesto vpichu vatové tampón natočený v ale a držať
Keď prídem domov mam dat nurofen a ak by miesto zcervenalo mam nastrúhame na jemno zemiak takú kašičku dať mu to na miesto, prikryt sackom a plienkou.

ali08
12. feb 2016

Tampón namočeny v alpe

8291
12. feb 2016

Ja som malej nedavala na nožičky absolútne nič ani maste,ani obklady,nemala ani po jednom očkovaní žiadne začervenanie,opuch,myslim že ju to ani nebolelo,lebo ani neplakala viac ako po iné dni,ja som dala len nurofen ked jej vyskočila teplota nad 38st a to bolo všetko.

alja20
12. feb 2016

My sme davali viburcol cipky do zadocku ,tesne pred injekciami (mozes podat aj potom ked vyjdes z ambulanie no uz ubolenemu rozrusenemu babätku asi tazko v klude das do ritky cipku)potom vecer pred spinkani a hned rano a na nozky v mieste vpichu studeny obklad bo su to bolestive pichy,nemal ani teplotu ani nervozitu aj pekne celu noc spinkal.tie cipky nam odporucila nasa pediatricka a bola som vdacna za ne bo sa drobec po ockovani netrapil s teplotou ci nervozitou z bolesti.