Ako zvládnuť prvé očkovanie v pohode?

revayova
27. jan 2008

Vo februari nas caka prve ockovanie. Mate nejake rady ako to zvladnut co najviac v pohode aj babo aj mamina 🙂

kamajka
27. jan 2008

Ahojky, dnes sa už očkuje Infanrixom, takže určite to nebude až také hrozné, ako to byvalo, ked sa davali klasicke vakciny.... nemusiš sa strachovat, nema sa potom chodit na slniečko ale to asi teraz velmi nehrozí 🙂

mata79
27. jan 2008

Neboj sa. Ono to byva tak, ze maminy sa viac boja nez deticky. Fakt je to bez nejakych komplikacii. Mozno mierne zvysena teplota - fakt mierne.
Nas maly si potom dobre pospal. Cely den som bola pri nom a mojkali sme sa. Vezmite k sebe este Alzbetku a urobte si z ockovacieho dna den pre seba...
A nemam pocit, ze by ho ta nozicka nejak bolela. To skôr ja som ho stale sledovala, co sa objavy.... 😉
Neobjavilo...

trixi
27. jan 2008

revayova, my mame za sebou prve dve ockovania a sme asi vynimka, pretoze sme mali hlavne po druhom preockovani silnu reakciu. Po prvom ockovani Matkovi okolo 17.00 zacala prudko stupat teplota a zacal byt nervozny, tak som mu dala Panadol Baby a ten zabral za chvilku a teplota klesla, nozicka bola bolava (nemohli sme sa ho dotknut) a miesto vpichu bolo cervene, horuce a tyzden zatvrdnute. Po druhom preockovani pred tyzdnom to bolo este horsie. Opat stupla teplota, viac ako prvy krat, a maly bol velmi predrazdeny a strasne plakal, nepomahalo nosenie na rukach, tisenie, spievanie, kriticka bola opat piata hodina. Pomohol az Panadol Baby a ukludnil sa a isiel skoro spinkat. Nozicku mal velmi bolavu a este dnes ma zatvrdnutu hrudku okolo vpichu.
No a ta teplota bola 40. Tak neviem ci je to mierne zvysena teplota. Venovali sme sa mu cely den, ja, babka, dedko a aj tatino (maly ma rad vela ludi okolo seba), potom sme boli sami, ale ani to nezmiernilo reakciu na ockovanie.
Uz tu takato tema je, dost som ju sledovala, aby som bola v pohode, vela mamiciek pisalo, ze to nic nie je, ale existuju vynimky, ktore potvrdzuju pravidla. Bohuzial nas Matko je asi ta vynimka.

uhlikova09
28. jan 2008

Ahojte nas čaka teraz vo februari už tretie,ale ani prvy ani druhy krat sme nemali ziaden problem,malemu hned po injekcii som dala obklad-vlažny,nie studeny a to bolo všeko,este doma som davala 5 krat kazdu hodinu,tak ako kazala sestricka,nemali sme ani teplotu 😉

janetka
28. jan 2008

caute, uz sa ockuje tym Infanrixom, to je ta vakcina, co sa kedysi platila jedna davka 2000? my sme ockovali prveho syna kubka pred dva a pol roka a kupovali sme ju v lekarni za 2000 korun a picha sa len do jednej nozicky...

trixi
28. jan 2008

Ja som davala malemu tiez obklady na nozicku ale nepomohlo to. Babka poradila dat vinovy obklad a ten mierne zmiernil bolest a opuch.

kamajka
28. jan 2008

janetka,
ano, to je ono, teraz ju už preplacaju poistovne.
takže starym vakcinam odzvonilo 🙂

janetka
28. jan 2008

kamajka: fakt? to je super.. ved my sme za tie tri vysolili 6 tis.... to ste ma potesili

olga22
14. sep 2011

ahojte, v oktobri ideme na prvé očkovanie do nožičiek..a u lekára máme možnost výberu z dvoch vakcín.
No jedna je bez poplatku a za druhú sa dopláca 13€ (keďže sú 3-tak 39€ ) no a teraz máme dilemu, že ktorú vakcínu si máme vybrat..vela som počula o tom že niektoré deti po očkovaní( po platenej vakcíne) dostali cukrovku alebo boli hospitalizované v nemocnici...a jednej známej sa synčekovi zdúrila uzlina ☹ no lekár ma uistuje v tom, že bude všetko OK a že si ju dávajú všetci....ako je to u Vás???

tamoulik
14. sep 2011

@olga22 Ahoj , asi myslis ockovanie proti pneumokokom, odporucam citat tuto temu https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/nesuhlas-s-povinnym-ockovanim/ ja osobne uz pediatrom kazde slovo neverim, a vsetko si overujem sama.

tinki
16. sep 2011

@olga22 tak čo ja poznám kamarátky, tak naše detičky boli očkované tou vakcínou, ktorá je bez poplatku. A nemáme žiadnu reakciu, našťastie..tak dufam, že všetko bude stále ok..