Ako zvládnuť prvé očkovanie?

Zodpovedané
2. feb 2021

Dobrý deň,

mám trojmesačnú dcérku a čaká nás naše prvé očkovanie.

Ako to máme zvládnuť?

Ona je celkom spokojné bábätko a bojím sa, aby sa to týmto nepokazilo.

Ďakujem

Dobrý deň,

zvládnete ho, aj Vy aj dievčatko. Určite to bude stresujúcejšie pre Vás ako pre bábätko. Počas prvého očkovania sa dieťatko najprv vyšetrí, potom sa dajú postupne do oboch stehienok 2 vakcíny.

Bábätká ho zvyknú zvládnuť dobre, jasné, že plačkajú, keďže sa im pichá ihla do stehienka, ale nebýva sprevádzané nejaký extra krikom - keďže je to prvé očkovanie, nemajú ešte negatívnu skúsenosť.

5 sekúnd poplačká, na Vašich rúčkach sa upokojí a už ani nebude vedieť. Určite nezostane po očkovaní menej spokojné bábätko. Ale musíte byť aj Vy stále spokojná, na bábätko to vplýva.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas