Dali ste deti očkovať proti ovčím kiahňam?

25. apr 2023

Ahojte, dali ste svoje deti? Nam ponukol nad Dr. a velmi ju ospevuje. Neviem ale, ci dat, nedat....

zuz987123
25. apr 2023

Ja sa chystám dať kým pôjde do škôlky.

pribinak
25. apr 2023

Dala. Syn je svetlý typ, alergik. Tiež nám to bolo doporučované

mimi3008
25. apr 2023

Aj ja sa chystam, ked uz konecne nebudu na striedacku nachcipani...

evaachesa
25. apr 2023

Dala som. Akurát sú v škôlke kiahne a syn ich nedostal aj keď bol v neustálom kontakte s infekčnými deťmi. Najväčším benefitom je že ho uchraniš od pásového oparu. Nie je to 100% ochrana, no je nízka pravdepodobnosť že ich dostane a ak aj, tak slabší priebeh. Deti po prekonaní kiahní majú väčšinou na dosť dlho oslabenú imunitu a hrozia aj nepekné jazvy. Na instagrame sledujem pediatričky aj ORL lekárku a všetky jednoznačne odporúčajú. V iných krajinách je toto očkovanie zaradené do bežnej schémy očkovania a plne hradené. To len u nás sme ešte zaspali dobu a rodičia si dávajú vedome nakaziť svoje deti. 🤦🏻‍♀️

autor
26. apr 2023

@zuz987123
@pribinak
@mimi3008
@evaachesa dakujem! A da sa vakcina bezne dostat? Ci este je nejaky vypadok?

pribinak
26. apr 2023

Je bežne dostať, sú to 2 dávky

evaachesa
26. apr 2023

Úplne bez problémov. Ja som mala šťastie že mali zakaždým 1 vakcínu v lekárni. Ja si ale kvôli vakcinam obvolavam lekárne nech zbytočne nechodím a keď tak dám objednať.

anastazia93
2. máj 2023

Ahojte môžem sa spýtať aké veľké deti ste dávali očkovať a aké mali reakcie ak vôbec mali? Ďakujem. 🙂

evaachesa
2. máj 2023

@anastazia93 malý má 3,5 roka a po prvej dávke mal trochu bolesť v mieste vpichu ale najskôr preto že napol nohu pri očkovaní. Po druhej dávke vôbec nič.

autor
2. máj 2023

@anastazia93 2 roky. Akonahle budeme mat bexsera za sebou, idem ho dat. V Madarsku je tato vakcina povinna uz.

evaachesa
2. máj 2023

Inak ja som netušila že kiahne sa dajú očkovať spolu s mmr. Keby ma o tom dr informovala, tak dám vtedy. Teraz keď už dieťa chodí do škôlky tak je to s očkovaním dosť náročné skrz kadejaké škôlkárske choroby a soplíky. 😵‍💫

zuz987123
2. máj 2023

@evaachesa táto vakcína mala ale výpadok.. Ja som tiež chcela naraz s mmr, ale nedala sa zohnať. Možno preto vám doktorka nepovedala...

evaachesa
2. máj 2023

@zuz987123 hmm no ona nám celkovo nehovorila nič, ja som si očkovania vyžiadala sama. S mmr sa ale normálne očkuje plus vakcina varivax, nie? Či vtedy sa dáva nejaká kombinovaná vakcina?

zuz987123
2. máj 2023

@evaachesa áno, vraj kombinovaná... Ale teda nedala sa zohnať

evaachesa
2. máj 2023

@zuz987123 tuším si spomínam že tu vakcínu ani neviem či sme vôbec mali ...ale dá sa tým apdom očkovať aj zvlášť nie? Mmr plus varivax teda kiahne

zuz987123
2. máj 2023

@evaachesa zvlášť áno. Mne povedala že môžem obvolať lekárne, ale majú výpadok.

evaachesa
2. máj 2023

@zuz987123 s varivax som napríklad nemala problém, mali ju skladom hneď v prvej lekárni kde som volala.

myrra81
2. máj 2023

nedala som, prave sme prekonali 🙂 starsi syn 4,5r. a mladsi 1,5r., obaja uplne lahky priebeh, jeden den mali vyssiu teplotu, osypali sa, uz to mizne