Dali ste očkovať deti proti osýpkam v kombinácii s mumpsom a ružienkou?

1. dec 2022

Prosím vám dali ste očkovať deti na Očkovacia látka proti osýpkam, kombinácie s mumpsom a ružienkou, živá oslabená včera sme boli na očkovanie a dcera od včera nechce ani papať teploty nemala všetko v poriadku je do ruky ju ockovala

daranka18
1. dec 2022

To asi nebude z očkovania,po tomto očkovaní sú NU až po 8-12 dňoch

nellyskasy
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
1. dec 2022

@daranka18 a mate skusenosti s tím to ja neviem nič prvi krát som na toto bola s malou a už sa aj bojím po pravde

daranka18
1. dec 2022

Áno,nedávno sme boli so synom,pred vyše dvoma týždňami. Nebolo mu absolútne nič,ani teplota,akurát jeden deň bol taký nervóznejší a zdurili sa mu dve uzlinku ktoré ešte má teraz ale inak nič

kacenocka2
1. dec 2022

Pri oboch deťoch v pohode.. nič nam nebolo

autor
1. dec 2022

@daranka18 úprimne mam také zmiešané pocíti mala som sa poradiť s niekym nie ísť hneď očkovať už mi druhá známa povedala ze ona odmietla že viaceré deti tak ochrnuli neviem ci pravda ale sa bojím teraz len ze mne to doktorka nepovedala ze proti čomu očkovaná len ze je to opakovane očkovanie dcera ma 14 mesiace a len teraz čítam v aplikácii dôvera ze tam píše ze injekcie boli vybraté proti Očkovacia látka proti osýpkam, kombinácie s mumpsom a ružienkou, živá oslabená

daranka18
1. dec 2022

Chápem vás,tiež som mala strach,očkovanie som synovi odkladala tri mesiace,bol očkovany teraz až na 18 mesiacov. Ale tak ako som sa bála tak to aj odišlo. Ono netreba podľa môjho názoru čítať čo z tejto vakcíny detičky majú alebo nie,idete podľa seba. Tiež som sa napocuvala že či všetko je z tejto vakcíny. Len sa nestrachujte a robte tak akoby ockovana ani nebola a uvidíte bude dobre

autor
1. dec 2022

@daranka18 ďakujem vám budem myslieť pozitívne 🙏

evica17
1. dec 2022

Toto nemusí byť z očkovania.
A navyše ,tie čo tvrdia že po očkovaní dane dieťa ochrnulo, tak to nie je dokázané že je z očkovania. Tomuto očkovaniu aj prisudzujú autizmus, čo sa tiež ten výskum vyvrátil. Skôr je to u autizmus, že prvé príznaky sa prejavujú v približne roku a pol,kedy sa aj očkuje proti týmto chorobám. Osobne by som sa neriadia niecim čo povedal niekto,ale reálne pozerala výskumy a rozprávala sa o tom s lekárkou.

daranka18
1. dec 2022

@evica17 súhlasím🙏 mňa tiež každý odhovaral že nemám dávať lebo malý bude autista a že mi prestane rozprávať a neviem čo. Riadila som sa podľa seba a nakoniec som rada lebo tie choroby sú horšie ako nejaká teplota dva dni

daranka18
1. dec 2022

Držím palce,nech malej nič nie je 🙂

iwesska
1. dec 2022

Tak hlavne,ked idem ockovat sa aspon vopred opytam Dr.,co ideme ockovat a nie ze ani neviem,na co mi dieta ockovali. Potom ani nevies,co a kedy sledovat. 14-mes urcite nemohli ockovat opakovane na MMR,ked tato sa opakovane ockuje az v 4r. Tato vakcia ma NU na 10-14 den, ale je to ziva vakcina a reakcie mozu byt rozne,zostava len cakat.

paciko9
1. dec 2022

Ja mam pred ockovanim respekt. My sme posledne vynechali,mala mala znizenu imunitu stale chora a to ju chcela tyzden po antibiotikach ockovat,tak som povedala nie. Poznam pripad,kde odkladali posledne ockovanie, nakoniec dali dieta zaockovat ked malo2.5 roka, zo dna na den prestalo rozpravat. Dnes ma 5 rokov a nerozprava, ale v tomto pripade autizmus vyvratili, cize nikto nevie co sposobilo taku reakciu.