Dieťa nedám viac zaočkovať

gerda125
27. nov 2012

ahojte, potrebovala by som sa poradit o ockovani. pretoze som hlupa a uz som dala nejake ockovanie 😢 , rozhodla som sa ze taku chybu uz neurobim a povedala som svojej doktorke, ze uz nejdem davat ockovat.ona ma samozrejme odhovarala,a povedala mi co vsetko sa moze stat ked nedam zaockova. no v januari mame ist na preockovanie. sme rozhodnuti, ze nasho chlapceka uz nedame zaockovat. potrebujem vediet, ze ci mam svojej dr. nieco podpisovat alebo nie. a ak nie tak ako sa obhajit. dakujem moc

odrik
27. nov 2012

@pectore
Fanatizmus v akomkoľvek smere a odvetví je veľmi nebezpečný! Preto je škoda, že mnohé témy takto dopadnú, fanatizmon a vnucovaním názorov. Ja si veľmi rada prečítam nové informácie, nechám si poradiť, vypočujem si názory i skúsenosti, ale aby ma niekto osočoval, keď sa nakoniec rozhodnem inak, tak na to som už stará 🙂 🙂🙂!

andrejka1983
27. nov 2012

@gerda125 @prevenar jednoznačne by som sa riadila tým čo mi vraví moj detský lekar( či vari Ti chce na zle?) a obzvlášť čo sa týka očkovania....mna by ani nenapadlo uvažovať že ho nedam zaočkovať, a ked ti pani doktorka vravela že čo všetko sa može stat ak ho nedaš ....nič to s tebou nerobilo? svedomie?ako matka by som potom neprežila ak by sa naplnili doktorkyne slová, že svojou tvrdohlavosťou a možno fanatizmom som ublížila tomu čo najviac milujem, svojmu dieťaťu .....nechcem týmto apelovať na nikoho city, ale vždy sa očkovalo, po generácie,a všetci sme tu živí a zdraví a to že zrazu niekto hovorí STOP očkovaniu je len čista móooodna vlna alebo proste som nezaočkovaný tak som coool alebo in?? 😝 😅 😔 no ako nedajte sa vysmiať, tu už nejde o fazulky, tu ide o život dieťaťa!!!.....iba moj názor,aj keď očakávam kritiku 😎 😀

tenty
27. nov 2012

boze, zase tema len na dohadovanie a hadanie resp. urazanie ☹ @gerda125 napis IP bud hajanke alebo prevenarovi, poradia ti, nasmeruju a pomozu sa rozhodnut 😉
velmi by ma zaujimalo odliak vedia ti, co nie su v sukromke o com sa tam pise, odkial vedia, ze sa tam iba pritakava 😠 ci su to len vase dohady?
ja som v tej teme a zatial som nepostrehla, zeby tam niekto niekoho tlacil, nutil neockovat, je tam len priestor na rady, odporucania, nasmerovanie, priestor pre prezentaciu naozajstnych zivotnych skusenosti s neziaducimi VU ockovania, ake sme aj my s nasim malym zazili 😢 sledujem tieto debaty uz rok a pol, presne odvtedy co sme boli tyzden po ockovani hospitalizovani, sledujem aj neockovacie aj ockovacie nazory a zatial ma nikto k nicomu nedonutil, nikto mi nic nepritakal, rozhodnutie ockovat ci neockovat som si vytvorila ja SAMA

odrik
27. nov 2012

@tenty
Tak to je super, veď tak by to malo fungovať. Je len škoda, že Vaše rady, odporúčania, skúsenosti, nasmerovania....sa ostatným nedostávajú. Lebo skúsenosti, informácie a rady si určite rád prečita každý.
Pekný deň a veľa šťastia!

andrejka1983
27. nov 2012

mne jeden čas zaplavovali mail správy od bývalej spolužiacky ktorá apelovala na to že som teraz mladá mamička a mam byť zodpovedna za svoje dieťa a neubližovať mu tým že mu vedome dovolim do tela pichať nejake jedy a kadečo....no proste furt mi posielala obrazky a članky o postihnutých detoch ktorým sa to stalo na základe očkovania.....no len som chytila depku a nervy....tak sme si to jasne stručne vysvetli a už mam pokoj, 🙂 mala by to byť každeho slobodna vec, a moje rozhodnutie je : Som za POVINNE očkovanie, nie kadejake "trendy" očkovanie

lebo mne to príde len ako lobing a protilobing farmaceut. spoločnosti...vyvinú očkovaciu látku napr, na chrípku, tak ak ju chcu predať musia urobit super cool reklamu, potom vypustit nejaký virus do vzduchu aby sa nakazilo vela ludí, vyvolať paniku, dať to do medii a ludia sa blaznia očkuju sa aj ked nemusia...pár ich na to zomrie, nastupuje protilobing...a ked sa popreda čo má, pomaly to utíchne lebo už to prestava byť zaujímave a cool a konec...... 🙂 🙂 je to iba o tom.....o BIZNISE

xlucia
27. nov 2012

@dedenini vobec nemozes povedat ze tvoje dieta je vporiadku, nevidis do jeho vnutra. mas ju este prilis malu. mozno sa jej nic neprejavi. mozno bude mat problem s rozpravanim, u niektorych deti prepukla rakovina. nevies ci jej to neposkodilo mozog.
my sme boli ockovani vyrazne menej ako je to zavedene teraz. za chvilu ti cvoci zavedu povinne ockovanie aj na ovcie kiahne, lebo predtym vyvolaju paniku ze sa na to umiera.
v ockovacich latkach su rakovinovtvorne latky, dokonca aj hlinik a formaldehyd, ktorym sa konzervuju mrtvoly. a to sa picha do deti ☹

xlucia
27. nov 2012

@andrejka1983 ak sa jednoznacne riadis svojou dr. potom nepouzivas vlastny mozog. naco sa ockuje na mumps? zbytocne... atd.
mnohi pediari nemaju sajnu, co v ockovacich latkach je, a velmi radi strasia kravinami mlade mamicky. a maju z toho super biznis.
nam dr. nukala ockovat ovcie kiahne. a bola hystericka ked som odmietla. tvrdila, ake je to SMRTELNE OCHORENIE a naco? obe moje deti ich prekonali ako ja a maju dozivotnu imunitu.
ked som jej povedala ze vo vakcinach je napr. formaldehyd, tvrdia ze tam nie je!!!!!!! je to v letaku! a potom ze je to neskodne. ved s tym sa konzervuju casti mrtvol atd.
pediatri nemaju o tomto ani sajnu

gerda125
autor
27. nov 2012

DAKUJEM

simca06022011
27. nov 2012

@xlucia nehnevaj sa, ale dakedy sa hlinik pouzival vsade, varilo sa s nim, jedlo, pieklo, alobal bol vsade napraskany.. chemikalie sa pouzivali vo velkom vsade, pokym sa neprejavili nejake tie "zle ucinky"... a teraz su zrazu vsetci za "odchemikalenie celeho sveta", za maximalny pocet "bio" a "eko" veci.. lebo je to taka super moda.. ano.. je smiesne ze za chvilu budu chciet ockovat aj proti kaslu a mozno aj proti akne nieco najdu :P ale to uz je na zvazeni kazdeho rodica.. ja som si dieta zaockovala a nemam s tym problem, myslim, ze kazdy z nas pride do styku s tolkymi chemikaliami a tolko ich zjeme alebo inak prijmeme do tela, ze roky pouzivane ockovania nemozu byt take strasne....

xlucia
27. nov 2012

@simca06022011 prave preto ze sa pouzival vsade, sa zistilo ake katastrofalne nasledky to ma na ludsky organizmus a museli sa z verejnych jedalni stiahnut hlinikove pribory, hrnce, varnice a vsetko ostatne. netreba bio. ale narvat hlinik do tela znamena, ze sa usadi v mozgu a potom dieta nefuguje ako ma.
preco ma zrazu tolko deti hyperaktivitu, nadory a logopedicke problemy? zamysli sa nad tym
ak ti po ocovani ostane postihnute dieta, budes inak rozmyslat
a ine je prijat do tela chemikaliu ako dospely clovek vaziaci 60 kg,, a ine 4 kilovej dojca....

prevenar
27. nov 2012

@andrejka1983 kludne. zelam ti vela stastia tebe aj dietatku.

azarijka
27. nov 2012

@andrejka1983 "no ako nedajte sa vysmiať, tu už nejde o fazulky, tu ide o život dieťaťa!!!." ... mas pravdu ide o zivot dietata, ty ten zivot "chranis" ockovanim ... iní ho chrania neockovanim 😉

"ale vždy sa očkovalo, po generácie,a všetci sme tu živí a zdraví" ..... a sa cudujem ze po tolkých temach a vypovediach mamiciek ktore mali docinenia s neziaducimi ucinkami po ockovani - a to myslim vazne neziaduce ucinky, este niekto napise ze " a sme zdravi" 😝 😝 😢 😢 😠 😠

andrejka1983
27. nov 2012

@prevenar ďakujem, ved aj ja tebe aj tvojmu babatinku 🙂 🙂si milá a neber to v zlom 🙂

digysa
27. nov 2012

@tenty Chces mi povedat, ze v teme s nazvom : NESUHLAS S POVINNYM OCKOVANIM preberate diskusie typu "ake su vyhody ockovania" a ake su "nevyhody"?
TOto mi chces povedat? Ano? Chces povedat, ze v sukormnej diskusii mate ludi, ktori su "zasadne pre ockovanie?"

POtom nechapem, preco je tema sukromna a preco ma JASNY nazov- NESUHLAS S POVINNYM OCKOVANIM....
Tvoj komentar mi nedava zmysel..

V prvom rade nikoho neosocujem a neurazam.... do ziadne diskusie o ockovani som nikdy v zivote neprispela....
Sem som sa dostala nahodne, lebo som si vsimla jeden prispevok.

Ak si v teme, kde je kazdy proti niecomu....tak Ty uz nazor vytvoreny asi mas. Ty si si isla iba upevnit nazor o tom, preco je spravne NEOCKOVAT.
Keby som sa ja mala ist rozhodovat o ockovani a vytvorit si svoj nazor, tak to neurobim v teme, ktora je evidentne smerovana PROTI ockovaniu a mozu tam prispievat iba "kamarati".

POjdem do temy, kde pisu ludia z obidvoch taborov, aby som si vypocuja obe strany. O tom je diskusia....ze si vyberies z dvoch protichodnych nazorov. A ovela horsie je na tom to, ze je sukromna. Podla mna to nedava zmysel "informovat" o negativach ockovania iba ludi, ktori s tym uz dopredu suhlasia.... 😎
Logicky mi to nedava zmysel......

hajanka
27. nov 2012

@andrejka1983 ci vari nam chcu lekari zle? a obzvlast ked sa to tyka ockovania, precitaj si napr. toto, ide o inu vakcinu, ale postupy su vsade rovnake 😖
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/hajanka/clan...

dilino
27. nov 2012

😠 pre mna je ockovanie STOP navzdy a naveky mojej znamej vnucka po zaockovani proti TBC dostala strasnu formu rakoviny co si vytrpela to ani najvacsiemu priatelovi by som nepriala 2 krat kostna dren jej davali obrovska hrca na krku vola sa to neuroblastom zije ale nik nevie dokedy nasledky si ponesie cely zivot v nemocnici v somnou bola mamicka ktorej synceka zaockovali prevenarom bol ako buk 4 kilovy potom zacal zvracat chudnut potom opuchol zalialo mu telicko vodov a nemal ani 3 mesiace a zial jej zomrel v tej istej nemocnici zomrelo 2 rocne dievcatko tak isto po ockovani pytam sa o co tu je rec kto chce nech ockovat da ale kraviny typu ze nemoze ist do kolektivu je sprostost iba mamicky su zastrasovane za kazdu vakcinu ktoru podaju dietatu ma dotycny lekar peniaze viem to od nasej roddinej znamej ktora je lekarkou a chyta sa za hlavu ze ako tie deti zomieraju na rakovinu dalej lekar gynekolog v bratislave dal tiez dcerku zaockovat 12 rocnu a po ani nie mesiaci dostala hroznu cukrovku ten je v zdruzeni stop ockovaniu ak by ste sa mile mamicky pozreli kto vedie to zdruzenie vacsinou su tam lekari vzdelany mudr ktory su proti a robia dobre kazdeho je to slobodna volba ale z ockovania nevznika iba rakovina ale aj cukrovka autizmus mamicky precitajte si knihy od johna virapena kult liekov pracoval ako riaditel obrovskej firme vyrabajucej vakciny akonahle sa uz na to co tam davaju do vakcin nemohol pozerat vsetko poprezradzal zial musel sa z rodinou skrivat boli by ich zavrazdili celu rodinu a to napisal clovek co zazil a vydel a vie to na milion percent ze viac ako 50 percen obsahuju olovo ktore zabija. kto chce nech ockovat da a kto nie tak je super ze pochopil a vie ze jeho dieta nebude tazko chore.

andrejka1983
27. nov 2012

@azarijka chceš sa chytať za slovíčka ??? tak ako boli tak vždy aj budu zdravé ale aj choré deti ktoré možu mať negat. reakciu na niečo, žial, to nezmeníme...ale nemyslím si že teraz treba zavrhnúť očkovanie ktoré zas na druhej strane veľa deťom život zachránilo 🙂 či???.....vravím že je to každeho osobná, vec tak čo sa čertíš 😀 😀 ...ale to je presne to iste ako: som presvedčený že transfuzia krvi je zla, alebo nedám sa v žiadnom pripade operovať, čo ten doktor o tom vie že? mne nič nie je...a zrazu buuum, zomriem...a šak čo hlavne že bolo po mojom, ved viem viac ako študovaný lekár s dlhoročnou praxou 😝 😀 ....

hajanka
27. nov 2012

@andrejka1983 "šetci sme tu živí a zdraví a to že zrazu niekto hovorí STOP očkovaniu je len čista móooodna vlna alebo proste som nezaočkovaný tak som coool alebo in?? no ako nedajte sa vysmiať, tu už nejde o fazulky, tu ide o život dieťaťa!!!.....iba moj názor,aj keď očakávam kritiku"
prosim ta spamataj sa, to co pises???? ty vies kolko deti a ludi je po ockovani chorobne postihnutych, viac ci menej, niektori takmer na smrtelnej posteli, chory do konca zivota!!!? tu ide o zivot dietata a deti!!! predstav si, ze mna sa to osobne dotklo, lebo aj moje dieta ma zdravie poskodene vdaka tomu skvelemu ockovaniu! ano je coooooooool a je in! lebo bol ockovany a teraz vecne chory!

😠 😠 😠 😠

hajanka
27. nov 2012

@andrejka1983 po tomto tvojom vyjadreni by som ti velmi rada dopriala vsetky vakciny sveta, napichat naraz a jednu vedla druhej! 😠 ty moda.

yennn
27. nov 2012

@prevenar mám laickú otázku k tvojmu dnešnému príspevku 17.10 o tom že nič doktorovi nepodpisovat. Ak má doktor svoje predpisy na základe ktorých má postupovať, a rodičia ich nechcú rešpektovať (na čo samozrejme majú právo), prečo si potom za svojim názorom nemôžu stat napríklad aj svojim podpisom? Príde mi to trochu alibisticke. Ako ten lekár dokáže (ak sa nebodaj niečo stane), že chcel postupovať v zmysle svojich predpisov, smerníc alebo čo ja viem čo majú... ?
Ps: Neprišla som sa hádať, nemám na tému vybraneny názor ani jedným smerom, ale nerozumiem prečo nabádať rodičov robiť rozhodnutia tak trochu napoly - buď si za tým stojím se vsim vsudy alebo nie. Či?

andrejka1983
27. nov 2012

@hajanka prepač to ma mrzí ☹ dotknuť som sa ťa určite nechcela!!!!!, len som vyjadrila svoj názor...ano beriem že sa ti to čo som napísala nepáčilo kedže sa ta to osobne týka, ešte raz prepáč 🙂 ....moj názor na očkovanie to ale nemení 🙂 tak sa nehnevaj, ja za to nemožem

odrik
27. nov 2012

@xlucia
Výborne, že ju strašíš, čo všetko sa jej malinkej mohlo, a ešte môže, stať! Máš trochu zdravého rozumu? Ty chceš, aby z Tvojho príspevku teraz nespávala a čakala, čo sa jej malinkej stane??? Či nedostane rakovinu, neochrnie......No úžasné! Výborná osveta proti očkovaniu, naozaj rozumná a taktná!!!

andrejka1983
27. nov 2012

@hajanka ale tak takéto prianie si si mohla odpustiť 😨 😨 😨 ....a viac ťa už nebudem komentovať, toto sa teraz dotklo mna, ☹ pretože ja som na teba osobne nezaútočila,vyjadrila som svoj názor všeobecne tak ako na to ma každý právo.... kdežto ty na mna vedome takto ideš s takým niečim prízemným ako kliatie ☹ fuuuu...a to už je smutné 😒 😒 😒 ale ak sa ti tým ulavilo.....

hajanka
27. nov 2012

@andrejka1983 preco odpustit, ved je to super predsa, bezpecne, ucinne, pre zdravie, budes chranena do konca zivota. Ty si si zase mohla odpustit tie slova, ktore sa priamo dotkli mnohych, nie len mna.

xlucia
27. nov 2012

@odrik to nie je strasenie, moje deti polovicu toho maju. po ockovani .... kde som je pisala ze ochrnie??? co som napisala netaktne? je to netaktne ze je to moja vlastna skusensot?
treba zacat pouzivat mozog, citat a vzdelavat sa, nielen poklepavat sa po pleci, mne sa nic nestalo, nestalo sa ani mojmu dietatu. to je pchanie hlavy do piesku

piacere
27. nov 2012

Ja len nechápem jedno.... prečo toľko ľudí, ktorí sú za očkovanie hovoria o "móde" neočkovať.... Čo to má s módou spoločné? Myslíte, že ľudia, ktorí sa rozhodli, že svoje dieťa nedajú očkovať tak urobili z večera do rána len preto, aby boli "in"? Spamätajte sa. Väčšinou sú to rozhodnutia, ktoré majú za sebou veľa prebdených nocí, s množstvami za a proti... a žiaľ, väčšinou sú to rozhodnutia po osobnej skúsenosti... žiaľ.

A to, že je neočkovanie dnes také "rozšírené"... to hádam nemôžete myslieť vážne, že je to o móde.... je to o pokroku ľudstva, výskumu, o tom, že dnešný človek už nie je človek, ktorý ráno vstane, nadojí kravu, hltne si teplého čerstvého mlieka, vezme zajdu na plece a večer sa vráti z poľa, zapáli sviečku, pomodlí sa a o šiestej zaľahne..... sme vzdelaní, máme možnosti zistiť si množstvo vecí (pardón, ale mňa zaujíma, čo pichajú dnešní lekári do môjho dieťaťa)... lekár nie je pánboh a žiaľ, dnešná doba už nie je to, čo som opísala vyššie.... niekedy by som si radšej prehodila tú zajdu na plece a vybrala sa na pole.... zlatá doba našich prastarých rodičov....

vianne
27. nov 2012

ahoj, vobec si nemyslim, ze si hlupa...postupovala si podla vseobecnych pravidiel starostlivosti o dieta v nasom state. chyba by bola, keby si mala objedtivne info o ockovani, vsetky pre a proti, vedela by si, ze je to jednoznacne skodlive a nechala to tak. aj moje dieta absolvovalo nejake ockovania, ale dalsie som odlozila stym, ze ho budeme konzultovat s imunologickou, a az po dalsich vysledkoch budem nad nim vobec uvazovat, ci ho presunut do vysssieho veku alebo nedat vobec.
z pravneho hladiska ti asi neporadim, sama este len zistujem, ake mame moznosti....a hlavne hladam info z oboch pohladov na problematiku ockovania, chcem aby moje rozhodnutie bolo co najrozumnejsie a zvazene zo vetkych smerov. drim palce aby si nasla dobre informacie, nie len hystericke a natlakove 🙂 je to tazke rozhodnutie a hlavne je na nasich pleciach niest za ne zodpovednost, nech to uz dopadne akokolvek.

azarijka
27. nov 2012

@andrejka1983 vies co je zakladny problem celeho tohto? ze ockovanie je POVINNE.... ja (a myslim ze aj clenovia skupiny nesuhlas s POVINNYM ockovanim) su proti tomu aby to nebolo povinne...

preco tu niesu take obrovske diskusie o tom ze na horucku sa dava paralen? lebo je to tvoje dobrovolne rozhodnutie ci das dietatu paralen alebo nie....

mne Dr. povedala ze ma do ockovania nebude nutit, lebo podla nej by to malo byt dobrovolne kedze ide o vazny zasah do tela dietata a ze klamat ma nebude a povie mi na rovinu ze ma v ambulancie dost pripadov s neziaducimi ucinkami po ockovani....

a ano chytam ta za slovicka napr. aj teraz " ..a šak čo hlavne že bolo po mojom, ved viem viac ako študovaný lekár s dlhoročnou praxou " .... pises to ako vysmech ale sak kludne 😉
ja neviem viac ako studovany lekar ale na druhej strane uplne slepo bezhlavo a naivne lekarom neverim... a nielen im 😉 studujem si vsetko zlozenie potravin, zlozenie kozmetiky, zlozenie liekov, vakcin a podla toho sa rozhodujem 😉

odrik
27. nov 2012

@xlucia
Ona je MAMA, každá sme iná a ja nemôžem ani len čítať vety typu:"Ešte si nepreskákala, ......"! Takto Tvoj príspevok pôsobí. Veta typu: " Nemôžeš povedať, že Tvoje dieťa je v poriadku, nevidíš do jeho vnútra......, nevieš, či jej to nepoškodilo mozog....." taktné??? Máš vlastnú smutnú skúsenosť, to je nespravodlivé a smutné. A je mi to ľúto. Aj ja mám vlastnú smutnú skúsenosť, aj mnohé žienky tu, a v iných témach, ale to neznamená, že budem niekoho strašiť, čo všetko sa mohlo, a môže stať. To sa mi nezdá milé, a pre mňa to vôbec nemá nádych rady, informácie a pomoci.