Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hrča po očkovaní

zuzkalm
12. máj 2016

Ahojte, synček bol pred týždňom zaočkovaný treťou vakcínou, do oboch nožičiek ( hexavakcína a prevenar) Po očkovaní mu v mieste vpichu a okolo navrela tvrdá hrča. Mal dva dni zvýšenú teplotu. Inak nič. Hrču má stále. Na jednej nožičke výrazne a na druhej ma len takú menšiu hrčku. Dala som mu aj studené obklady po očkovaní. Neviem, či to mám masírovať, alebo nechať, nech sa to vstrebe. ...

aristka
14. máj 2016

@veronikax mam pocit .ze niekto si slovo neziaduce ucinky vysvetluje po svojom a pritom neovlada princip fungovania napr.vzniku protilatok .ci prejav napr.zapalu a samozrejme nechape preco pri im inj vznikaju hrce ...inak tie vznikaju aj pri pichani obyc.vitaminov ..

silvid
14. máj 2016

@sardinka335 hrdlo viem poriesit tak ze do angliny mi to x rokov nepreslo, Matko je v kolektive od septembra a mal 2x soplik, nahoda to nebude...vsade naokolo su chore deti. ide len o to v akom stave dieta ma imunitu. zapal priedusiek takisto ked sa podchyti na zaciatku da sa liecit bylinkami....uvidim, nechame sa prekvapit, v septembri ide do skolky aj Nely tak sama som zvedava ako to dopadne. v jednom mam jasno pokial to nebude nevyhnutne nase deti chemicke veci uzivat nebudu

aristka
14. máj 2016

@silvid tie tvoje bylinky pestovane v maticke zemi su plne pesticidov a bud si ista.ze aj kovov tj aj hlinika asi vies preco ...plus su najvacsi alergen ...

silvid
14. máj 2016

@veronikax ja som vytriezvela uplne na RUVZ kde sme boli predvolani a 2 zlate tetusky uznali ze preco nechceme ockovat dalej...ja som proste im nedala sancu, videli ze som rozhodnuta. ale uplne co som odpadla mi za zavretými dverami povedali, ze "my vas chapeme, niektorym detom to ockovanie nespravi dobre"...tam, na RUVZ, chapes? presne maminy prosim citajte pribalovy letak, my sme u Nely tiez 3.hexu nedali, ani mmr, ani nehrozi nic dalsie...dakujem, neprosim...nech si robia pokusy na iných detoch. stastne tie maminy co zaockovali a nic sa nestalo....tie su presvedcene mozno ze tu piseme hluposti, ale keby sa to stalo ich dietatú tak situacia by bola uplne ina....

silvid
14. máj 2016

@aristka ako myslis....ty sa liec ako ty chces a nas nechaj tak, ok? mas pravo svojej volby, ja som ta nikde neoznacovala, nemienim sa tu s tebou natahovat, najdi si inu obet....

veronikax
14. máj 2016

@aristka myslela som NU napisane v pribalovom letaciku. Vsetky NU caste...menej caste...ojedinele. Kazdy NU sa ma zapisat do karty a hlasit na urad. Nerobia to lekari.

aristka
14. máj 2016

@silvid inak tvoje ocko dieta zjavne imunitu ok ...ako sa prejavovala rozhadzana imunita ...plus kolko praxe ma tvoj dr.len pre predstavu kolko deti zaocko .plus by ma zaujimalo jeho postup .utekal s nimi na jisku .ak dieta dostane po hocicom anafylaxiu .lekar vie podat lieky .zaistit zilu .pripadne dych.cesty a medzitym zavolat rychlu .ktora tu funguje uz nejake to desatrocie ...ako moze lekar riesit dieta a aj soferovat napr...nejaky zvlastny postup...

veronikax
14. máj 2016

@silvid aj lekari za zavretymi dverami povedia co maju na srdci 🙂 Ale ostane to len medzi vami 🙂) Kazdy sa boji....o svoju pracu... no mozno nie kazdy...su lekari ktory su 100% presvedceni...ze neexistuje nic lepsie a zdravsie ako ockovanie 🙂
Ja nikomu nezakazujem ockovat...ani neockovat 🙂 Len nech si ludia citaju pribalove letaciky a vsimaju si svoje deturence 🙂

silvid
14. máj 2016

@aristka pracuje priamo v nemocnici len pre zaujimavost, cize nesoferoval....to ze si tu s tebou nebudem dopisovat je definitiva, stacili mi tvoje prispevky v predchadzajucich diskusiách, vsetko spochybujes, sparas do kazdeho...ale tvoja vec...ja na teba uz reagovat nebudem

silvid
14. máj 2016

@veronikax ano presne, kazdy nech sa rozhodne sam...ale predtým nech si prosim precita ten pribalovy letak a pocuva ludi okolo seba...aspon teda v mojom okoli je trosku viac pripadov co to nedopadlo dobre...

aristka
14. máj 2016

@veronikax asi sprievodne znaky ti nic nehovoria ...inak ked ta postipe komar a su tam sprievodne znaky tj.nu tiez to hlasis...inak pichala si niekedy nejaku inj...ved aj pri podkoznej sc.inj vznikaju hrcky .zacervena nia ....vies ono je tazko vysvetlovat .ked s tym nerobis...pre vas je nu vsetko lebo sa to pise a vysvetlujete si to po svojom...telo reaguje na vsetko .pretoze sme senzitivny organ ...zalezi .ale aka je miera reakcie a pri ocku je to na zvazeni dr....priklad pichni si do svalu obyc.aqua pri injectionem .zatni sval ako dieta pri ocku a bud si ista .ze budes mat sprievodny jav ..nielen hrcu .ale aj modrinu...

alja20
14. máj 2016

Aj my sme mali hrcku na zozke a pekne sa vstrebala to sa stane ked ma drobec v case pichnutia napnutu nozicku to je normalne aj u dospeleho no babätku nevysvetlis povol nozicky bo budes mat hrcku😩,my sme pri kazdom ockovani davali capik viburkol hned po injekcii potom vecer pred spinkanim a rano po zobudeni ked sa vykakal(pred podanim naolejovat ritku detskym olejcekom pre lepsie zavedenie a musi sa zatlacit naraz nie pomaly a chvilocku podrzat licka ritky spolu aby nevyklzol capik von),nemal vdaka tomu ziadne vedlajsie ucinky z ockovania ziadna nervozita teploty zavrate krik krce a podobne proste nic,a na miesto vpichu som mu davala len studene obklady jasne ze nozka bola citliva na dotyk su to bolestive injekcie ale studene obklady ulavili od bolesti....a hrcky do dvoch tyzdnov zmizli.keby sa neockovalo tak su tu stale tie smrtelne pliagy a nedozivali by sme sa takeho veku ako teraz zabil by nas aj smrad z tyzdnovej panskej ponozky....ale 100ludi 100nazorov

aristka
14. máj 2016

@silvid aj ked pracuje v nemocnici .vola sa aro ....inak to mate pediatra v nemocnici a aku ma dlhu prax .ked az dve deti sa mu zviezli .....mne sa za mesiac zviezlo ak dobre pocitam 5 ludi ....inak zvacsa chlapi...a co tym detom bolo .co z toho vyslo ...mozno sa zasli od placu alebo dostali anafylaxiu....

silvid
14. máj 2016

@aristka to nie je nas pediater...2 deti mu odchadzali, proste totalny kolaps, ziadne zajdenie od placu, ale kludne spochybnuj dalej...mne je to uplne jedno

alja20
14. máj 2016

@silvid ahoj vyssie si spominala ze tetuse za dverami povedali ze niektorym detickam ockovanie neurobi dobre ,nespomenuli ktorym?ci tym co su casto chore,kt.maju ekzem alebo co su alergici na nieco...ja len pre info do buducnosti...my sme nastastie obysli v ockovani nadmieru dobre maly to blavurne zvladol az na ten jeden krat ked sa mu urobili hrcky z vpichu to ho zozky boleli pri dotyku ale s obkladmi sme to zvladli,dakujem za odpoved

aristka
14. máj 2016

@silvid ale ved vo vasom okoli musite mat same pripady nasledkov ocka .ved mu pripisujete vsetko .aj neodchadzajuce prdy.....inak my sme boli obrovska partia mamiciek a vonku sme sa venovali detom a ake maju napr.pekne bodicka a neriesili sme nejak kedy .ktore malo koliku a bolo mesiac po ocku tj.zvalili to na ocko ....to je ako cuky luky....vieeees moja malaaaaa v noci taaaak vrestalaaa az hruuuuza .nesli jej prdky....luky....anooooo a nebolaaaa ockovanaaa....a luky....anoooo .pred mesiacooooom ...cuky .tak to mas nuuuuu.nesmies ockovaaat....luky .no dobreeee.....cuky ..inak co si vcera varila ....luky ...sosovicny privarok a tak som sa navaaaalala ....cuky a stale kojiiiis ...luky noooo.....co vam mam povedat .tieto ocko temy su jedna parodia ....

veronikax
14. máj 2016

@aristka pisem o NU z pribal.letacika. O ktorych Dr.povie...ze to nic nie je ....a na ktore iny lekar povie....preco ich nenahlasila ???
Pisala som len o tom ABY SI RODICIA PRECITALI PRIBAL.LETACIK AK IDU OCKOVAT DETURENCE .... o ziadnej inej veci o ktorej pisete som nepisala....

silvid
14. máj 2016

@veronikax nechaj ju, potrebuje sa znova vyrozpravat...nasla vdacna temu...opat...najlepsie je na nu nereagovat

veronikax
14. máj 2016

@silvid pisat si s aristkou nema vyznam 🙂 Je tu uz dlho...a rovnake spravanie v kazdej teme o ocko 🙂 Asi nechape...ze su ludia...ktori sa nechcu haaaadat...natahovat... 🙂

veronikax
14. máj 2016

@silvid hehehe rovnaka reakcia 🙂))) Tak som rada ze nie som sama...co aom si to vsimla 🙂)))

aristka
14. máj 2016

@silvid no vidis .ja som zazila odchdzanie po jahodach ...laicky napisane .plus reakcie na vselico mozne a neboli to len lieky ...a inak s liekov to boli prave atb .ktore vam ab .pise vsak neockujte pri kokovi vam daju aj tak atb ...

silvid
14. máj 2016

@alja20 nie oni to mysleli tak, ze pripustili vazne neziaduce ucinky z ockovania, trvale následky, co som normalne skoro odpadla...boli strasne zlate nakoniec, ja som tam sla vyklepana, pripravena zaplatit max. pokutu

silvid
14. máj 2016

@veronikax s nou mat len pokoj

silvid
14. máj 2016

@aristka ze ta to este bavi...

sardinka335
14. máj 2016

@veronikax ty vieš o čom je pribalový letak? Lebo zjavne nie...je to nielen informačný text pre pacienta a uzivatela, ale aj zicher pre farmaceutické firmy. Ak by čo i len jeden človek z 1000 nahlásil, ze po užívaní lieku videl ufonov tak tí, ktorí pracuju na vyskume a testovaní daného liečiva su povinný tento udaj uzivatelovi oznámit v opačnom prípade sudy firmu roznesu na kopytách laicky povedane - ved v USA sa budu sudit ze si ,,hubu,, opalia kavou z MC Donalda....a firmy to vedia.
Dufam ze si prečítaš aj príbalový leták od Panadolu ked ideš deťom zražat teplotu - poruchy krvotvroby a petéchie vobec nie su take zriedkave ,poškodenie pečene, obličiek....niekomu sa to moze stať....

veronikax
14. máj 2016

@sardinka335 nechapem...a o com pisem ?? Aby si rodicia citali...a informovali sa. Ine som pisala ? A ze lekar ma hlasit akukolvek zle zistenie. Neviem co zle som pisala ?? To iste...len menej agresivne 🙂
P.S.: panadol nedavam svojmu dietatu.

veronikax
14. máj 2016

@sardinka335 pre info... Mc donald prehral sud...ohladne stravy. A co sa stane ? Zaplati pokutu a dalej budu vyrabat svinstvo. To iste je aj s vakcinami... 🙂

sardinka335
14. máj 2016

@veronikax zjavne nerozumieš - niektore NU ktore su tam spomenute su spomenute skor pre zicher farma firmy ako pre to, ze sa aj realne stanu, ale jeden z 10 000 to uviedol tak preto to tam museli zo zakona dat. Mamička ktora si to bude čítať nema ani šajnu ako to vyhodnotiť. A to je na tom to smutné, ze dnes si ,,google matky,, myslia ze zastupia aj chirurga pri operacii.....A ten Panadol bol pre ilustráciu - akykolvek liek alebo fytoprodukt ma NU.

aristka
14. máj 2016

@silvid no a stale nepises ake malo tvoje dieta vazne .nu a tie jahody dietatku davas ...kedze ja pisem .ze som zazila anafylaxiu na ne a nielen ja...a medik kupujes kde ....

papricka33
14. máj 2016

@silvid zavidim ti tvoju najivitu 🙂 S chemiou zijes, aj keby si nechcela🙂 pokial nemas vlastne biohospodarstvo na upati Mont Everestu 😉