Môže dieťa absolvovať ďalšie očkovanie, ak má ešte opuch z predchádzajúceho?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

boli sme na prvej dávke hexavakcíny a synčekovi sa na mieste vpichu vytvorila hrčka. Plánujem ho dať teraz zaočkovať Prevenarom. Očkovanie sme rozdelili, lebo starší mal silnú reakciu, keď mu dali obe očkovania naraz. Pri rozdelenom očkovaní mu skoro nič nebolo, tak som nechcela riskovať vedľajšie účinky.

Je bezpečné ísť na očkovanie Prevenarom o týždeň, ak tam hrčka ešte stále bude?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to v poriadku ísť na očkovanie. Hrčka tam môže byť aj mesiace.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas