Hrča po očkovaní

zuzkalm
12. máj 2016

Ahojte, synček bol pred týždňom zaočkovaný treťou vakcínou, do oboch nožičiek ( hexavakcína a prevenar) Po očkovaní mu v mieste vpichu a okolo navrela tvrdá hrča. Mal dva dni zvýšenú teplotu. Inak nič. Hrču má stále. Na jednej nožičke výrazne a na druhej ma len takú menšiu hrčku. Dala som mu aj studené obklady po očkovaní. Neviem, či to mám masírovať, alebo nechať, nech sa to vstrebe. ...

prevenar
12. máj 2016

neviem co s tym , ale viem ,ze ak by ste neockovali tak tvoje dieta by na 100% nemalo neziaduce ucinky po vakcinacii.

ak mas zaujem , viac info najdes tu - https://www.modrykonik.sk/group/1799/

vsetko dobre

pribinak
12. máj 2016

@zuzkalm zavolaj pediatricke, poraď sa s nou, alebo jej chod ukazat babatko

@prevenar

Jeho rady ber s rezervou, to je šéf antiockovacej party tu na konikovi

seahorse27
12. máj 2016

Môjmu ostali hrcky len po prvej davke, po tych dalsich uz nic. Mal to tam mozno aj mesiac - velke ako hrasok. Ja som mu to postupne rozmasirovala. Jemu to nijak nevadilo, nebolelo ho to, aj dr. povedala, ze je to ok, ze sa to strati....aj sa stratilo 🙂

lalinko2010
12. máj 2016

@zuzkalm nám lekárka hneď po očkovaní dala octanovú masť na miesto vpichu, vyskúšaj. neboj bude to ok.

seahorse27
12. máj 2016

Ano, aj ja som davala octanovu mast 🙂

pribinak
12. máj 2016

Aha, spomenula som si, ja som mala studený Fenistil gél z chladničky a tym som to potierala miesta vpichu

lenkacalikova
12. máj 2016

U nas presne tak isto. Pediatricka povedala,ze urcite nie rozmasirovavat,ani ziadne octanove a ine maste...len studene obklady. Davala som aquagelove naplaste a krasne sa to vstrebalo samo 😉

janinah
12. máj 2016

@prevenar hrča môže ostať po akejkoľvek injekcii a po čase sa vstrebe

prevenar
12. máj 2016

@janinah ..noo, ved ani nikde netvrdim ,ze nie 🙂 . zaroven sa neda spochybnit, ze ak by toto dieta nedostalo tuto vakcinu, tak by na tom mieste nemalo hrcku a predchadzajucu horucku. 😵 ..mozno sa vstrebe a mozno nie ^^

janinah
12. máj 2016

@prevenar prepánakráľa,tak ak sa nevstrebe,tak chudák chalan sa hádam ani neožení.... 😉

aristka
13. máj 2016

Hrcka sa vstrebe pekne postupne .netreba s nou nic robit a hlavne ju nemasiruj
@prevenar kedze poznas princip vzniku protilatok .co je potrebny zapal a kedze vies .ze prejavom zapalu je aj tumor tj.opuch .je uplne ok .ze moze vzniknut hrcka .plus si v zivote popichal mnoho muscularok ...ze ...inak by si vedel .ze aj bez zapalovej reakcie .ktora je potrebna pre vznik protilatok .vznikaju po im inj.pri inych liekoch hrce ...a ak aj dospelak zatne sval .tak riadne hrce ...ale to by si musel nejaku im inj v zivote pichnut ...ze...

sardinka335
13. máj 2016

@janinah no ved to...hrča a teplota - neziaduce učinky ze dovi dopo tralala....minimálne tu nohu odrezat a je klud. Keby prevenar videl aku hrču mam na zadku a to som ani pichnuta nebola.... 😀 😀 😀

anickadusicka13
13. máj 2016

@prevenar presne tak, a my na svk, sme specialni este aj tym, ze u nas sa po ockovani nevyskytuju ani neziaduce ucinky, ktore su uvedene v pribalovom letaku vakciny, no nie sme my na Slovensku uzasní 😎

srdeenko19
13. máj 2016

Sa vám smeje, že len hrca a teplota po očkovaní trala la. Sú aj vážnejšie následky po očkovaní, napr. sa pridala maminka do skupinky mamicky anjelikov, 3 mesačné dvojičky zaockovane, jedno z nich 2 dni po zomrelo. Je mi na grc ako sa všetko zlahcuje a ako sa vysmieva z NU po očkovaní, lebo niekto nemá "len" hrcky a teploty! @prevenar

sardinka335
13. máj 2016

@srdeenko19 a mne je na grc ako sa všetko dramatizuje....tak mozeme grcať spolu.
Mna neoverene informácie od hysterických mamičiek vobec nezaujimaju - bohvie čo tým deckám bolo. Tu kazda druha povie ze aj zarazeny prd je z očkovania. Neziaduce učinky ma aj Brufen...a kto to rieši? Kto koli tomu hysačí? Nikto...

srdeenko19
13. máj 2016

@sardinka335 hej hej, všetky sú hystericke matky, lebo ich deti majú vaznejsie, dokonca fatalne NU po ockovani. Sak ono tie nežiaduce vlastne ani neexistuju, to len hystercime a hysacime, ach jo, končím debatu, pa 😀

anickadusicka13
13. máj 2016

@srdeenko19 vies, ono vies jak sa vravi, ze z cudzieho krv netecie..... tak kym sa to netyka konkretne ich vlastneho dietata, tak je to "len" .... ale niektorí ludia su taki !zatvrdeni, ze ani ak sa im nieco take prihodi, tak si nepriznaju, ze to moze byt dajma tomu z ockovania, hoci aj boli na to upozorneni, lebo by si museli priznat, ze spravili chybu a doplatilo na to ich vlastne dieta... a to sa priznava asi tazko,lebo kazdy urcite chce pre svoje deti len dobre, ale stane sa....

sardinka335
13. máj 2016

@srdeenko19 ja som nepovedala, ze NU neexistuju. Kazde liečivo moze mat potenciálne NU...len zrazu sa s nimi ako vrece roztrhlo a kazda druha tvrdi ako jej dieta a deti jej kamošiek maju NU. Ale škoda reči, maš pravdu - ina ochrana pred niektorymi chorobami neexistuje holt len očkovanie.

anickadusicka13
13. máj 2016

@sardinka335 kazdy si musi zvazit pre a pro, a niest za to svoje rozhodnutie zodpovednost, aj ti co ockovat dali, aj ti co nie .... ale ked mamicka ani nevie co vlastne diatatu dala pichnut, tak to tazko... citaju zlozenie jogurtov v obchode, ale pribalovy letak od vakcin asi citala len malo ktora ...

sardinka335
13. máj 2016

@anickadusicka13 - ja som roky uzivala lieky, kde bolo v príbaláku napísane ze moze pacient spachat samovraždu, priznaky choroby sa mozu rapidne zhoršiť, vracanie, tras...NU na cely ,,hajzlpapír,, ....a čo teraz? Mohla som si vybrat ze bud budem chora alebo zdrava. Vieš kolko liekov ma možné vedlajšie učinky a predsa pomahaju? Mne tie lieky zachranili zivot. Kvapky do nosa (niektore) mozu poškodit obličky, srdce, vela paracetamolu moze odfajčiť pečen ....proste toto tak je a tiez to nikto nerieši. Aj očkovanie iste moze mat nasledky ja nehovorim ze nie, ale dnes je okolo toho uplna hysteria a zahadne kazdý druhy ma NU...

prevenar
14. máj 2016

@sardinka335 pises o povinnych liekoch ? ..ak si zvazis ,ze ho neuzijes tiez tiez ta niekolko krat predvolaju na RUVZ a dostanes pokutu ? ci mozes sa slobodne rozhodnut ci podstupis riziko, alebo nie ? neviem, ale ja v tom vidim "drobny" rozdiel.

silvid
14. máj 2016

nas mal poa kazdej hexa hrce, po tej poslednej skoro 3/4 roka, a po mmr "super" reakciu, som rada ze je nakoniec v poriadku, vela deti take stastie nemalo...on proste znasal kazde ockovanie zle a ja som si myslela ze to bude len max."teplotka" ako u dr. povedali. my uz neockujeme.....uz som to tu pisala, ked si tym niekto prejde, a zazije tak dalsikrat do toho nepojde. ano zaplatili sme pokutu-smiesnu a som presvedcena ze to je najlepsie co som mohla prenho urobit

prevenar
14. máj 2016

@silvid nic lepsie ste spravit nemohli.

silvid
14. máj 2016

@prevenar skoda ze som to vsetko nevedela skor....ale asi az vlastna skusenost presvedci cloveka ze cosi nebude v poriadku...odkedy nechodime k doktorom a liecime sa len bylinkami tak je to uplne vidno, deti ako je rok dlhy chore nie su, soplik a kasel nepocitam ale to max 2x...a to mal Matko po tych ockovaniach uplne rozhadzanu imunitu

aristka
14. máj 2016

@srdeenko19 rada by som o pribehu dvojiciek vedela viac .prosim celu kazuistiku ....inak urcite by tento pribeh nebol medializovany .najme markiza miluje tieto temy....takze cakam...

veronikax
14. máj 2016

Nechapem....citate pribalove letaky? NU : teplota...opuch....hrce...nespavost...neutichajuci plac.
Su to NU? .... su .....
V pripade akychkolvek NU ... sa neodporuca dalsie ockovanie.
Ale kedze Dr.povie....ze je to bezne....tak rodic to automaticky neberie za NU. Potom sa ziadne NU nehlasia na urady. A potom mame tak krasne statistiky.
Citajte pribalove letaciky!! Nie su tam pre srandu.
Kazdu NU je NU !!!

silvid
14. máj 2016

@veronikax asi tak....mna vysmiali dr aj so sestrickou....ze z ockovania??? pritom jeden doktor mi medzi 4 ocami povedal ze jemu 2 deti /ano za celu jeho lekarsku prax/ doslova odchadzali po ockovani....a ze na rukach ich niesol a utekal na jisku...tak asi nebude vsetko s kostolnym poriadkom

aristka
14. máj 2016

@prevenar aj tvoj kolacik skvely odporucany pre potravinovych alergikov .ktory je sladeny medikom .ktory je obrovsky alergen a sam ho alergikom odporucas .ale pritom si vobec neuvedomujes .ze prave ten alergik noze z neho dostat anafyl.sok ...a mamicky ho davaju na tvoje odpurucanie urcite detickam ....a dalo by sa toho popisat viac ...pises a odporucas receptiky pre alergikov .ale nikde neuvadzas .ze to moze mat fatalne nasledky a pritom ide len o med....a pokuta za neocko je len obyc.vysmech voci spolocnosti .kde stat ma chranit jej verejne zdravie ...

sardinka335
14. máj 2016

@silvid tak vieš..kebyze moje dieta kazde očkovanie znaša zle - tak uz po druhom ho zrejme nedam, ...teraz k doktorom nechodite, ale taka angina sa bez ,,,penicilinu,, tazko lieči, obštrukčná bronchitída detto - su to ešte male deti, ktoré ochorenia kolektívu len čakaju. Takze k lekarom časom nacupitate to je kazdy hrdina ked ich nepotrebuje, ako nahle ich bude potrebovat tak uz aj oni budu dobrý lebo zial aj fytoliečba ma svoje limity.

Ja ,,lubim,, takýchto hrdinov ked o nič nejde to sme všetci, ale len čo si dieta rozrazi ,,hnátu,, na 6 štychov tak tetanovečku date..ak uz ju teda nema.

veronikax
14. máj 2016

@silvid su lekari a lekari 🙂 Vacsina sa boji o svoju pracu 🙂 No NU by sa naozaj nemali brat na lahku vahu. A lekari by sa mali drzat svojej prisahy. 🙂 Nasa mala problem z ockovania. MMR som jej uz nedala a novy pediater povedal ze sme urobili spravne....a ze NU nema hlasene na urade. Samozrejme ze to lekari nehlasia. Hlasit budu rodicov...ktori chcu ochranit svoje dieta. Je to na hlavu padnute. Ved nech rodicia ockuju...ale nech si aj vsimaju NU 🙂 Uz len koli drobcom 🙂 Dr.uz nie su bohovia....ako kedysi 🙂