Hrozné nočné plače po MMR očkovaní

4. dec 2022

Ahojte,

chcela by som poprosit mamicky, ktore s tym maju skusenost, aby sa s nou podelili - resp. ci odzneli vedlajsie ucinky MMR vakciny u ich dietatka a po akej dobe.
Mame 3 deti, starsie 2 absolvovali vsetky ockovania aj napriek tomu, ze MMR ockovania som sa vzdy velmi bala - nastastie mali po nom max trosku zvysenu teplotu, nic vazne. Najmladsie dieta MMR ockovanie absolvovalo teraz, v 19 mes, lebo sme boli dlho chori a chcela som sa uistit, ze v case ockovania budeme cela rodina 100% zdrava. Pred ockovanim bola mala vysetrena, vsetko bolo ok. Aj napriek zlemu pocitu z tejto vakciny som aj ju dala zaockovat. Na 8my den dostala vysoke horucky (aj cez 40°C), ktore sa nam nedarilo zrazat a trvali 2.5 dna. Navyse sa vysypala po tvarucke aj telicku slaboruzovymi vyrazkami. Do toho nam zacala v noci mat strasne zachvaty placu, pritom od narodenia v noci krasne spala ako jedina z deti - budila sa po pol roku zvycajne len 1x za noc, pricom starsie deti byvali hore doslovne kazdu pol hodinu. Tie place su velmi divne, velmi intenzivne, dcerka sa neda utisit. Citala som skusenost asi 2 mamiciek, ze toto iste zazili po MMR ockovani, no k viac detailom som sa nedostala.

Prosim,ak ma niekto rovnaku skusenost, po akej dlhej dobe place odozneli? Zistili ste, s cim suviseli?

Vo vacsine pripadov pediatri popieraju suvislost s ockovanim - v podstate aj u nas bohuzial.

Vela sa hovori o zavaznych vedl.ucinkoch - ze dieta sa velmi zmenilo, prestalo trebars rozpravat, napredovat atd.

Samozrejme sa popiera suvislost - desim sa takeho niecoho u nas, dufam, ze k takymto vedl.ucinkom nedojde.
No nechcem si predstavit, co ta vakcina obsahuje :(

gelifil
4. dec 2022

tak teraz uz je neskoro predstavovat si obsah toho chemickeho koktejlu...to sa ma pred ukonom....odporucam skupinu Mame nasledky po ockovani

autor
4. dec 2022

@gelifil to sme robili aj pred ukonom, ale vzhladom na to, ze bez MMR ockovania by ju nevzali ani do MS a ktovie ci casom nezakazu nezaockovanym detom aj ZS/SS, rozhodli sme sa ju dat zaockovat - aj kvoli tomu, ze starsie deti boli po vakcine ok...uz len to, ze ani jeden clen rodiny nie je zaockovany proti covidu nam robi problemy...

heidy222
4. dec 2022

Tvoje dieťa malo 5. Chorobu

evica17
4. dec 2022

Horúci môže byť následok očkovania,pri tomto očkovaní sa prejavia negatívne príznaky po cca 10 dňoch. Čiže aj vaša teplota je toho asi nasledkom.
V tejto vakcíne sa podávajú oslabene vírusy a možno preto spôsobili slabší vysyp, keďže sa očkuje aj proti ruzienke. Keby nedáš zaockovat, tak tie následky tých chorôb by boli horšie ako toto čo máte ako negatívnu reakciu. Nebuduu vaše nočné plače len následok tých teplot?telo dieťatka je vysilene a tak.
Inak aj nás v cca Tom období mal akoby tie nočné šesť,že plakal a nedal sa utíšiť. Ale očkovať sme ho dali tri mesiace predtým, v 15 mesiacoch. Čiže toto by som nespájala s tým,nakoľko spánok dieťaťa sa vyvíja vekom a všetko je to rôzne, počet videní,plač a iné a zas to prejde. Nie je to vedecký dokázané

kristinka92
4. dec 2022

8my deň po ockovani….veď to s tým už nemalo nič spoločne. 40tky horúčky sú pri akútnom infekte, pravdepodobne krpec niečo akurát chytil a prekonal. my sme toto mali pri covide, tri noci to bol katastrofa

dada13288
4. dec 2022

Neboj za chvilu bude ok 🙂 daj mu den. Nas mal take, bol ockovany ako tvoje. Rozpravat ani nevedel a ani nevie :D ale vobec mu to neublizilo, nespomalilo. Odporucam ditiadem/diazepam pol tabletky. Babo to upokoji a pomoze aj na horucky. A po dalsie tie revy ... Moj takto reve ked idu zubky aj hodinu a inak spi celu noc ? Nemozu ist ?

lucia147852
4. dec 2022

@heidy222
@kristinka92 dámy, NU MMR vakcíny sa prejavujú 8-10 deň po podaní, presne príznakmi ako opísala autorka

lucia147852
4. dec 2022

No čakať a dúfať že bude ok. Kamošky mala prestala chodiť, neurologicky problém, plus rozpad imunity. Tri roky ju dávala do kopy. Niektoré telo sa s tým vyrovna,iné nie. Btw, normálne berú neocko deti do škôlky. U nás nemôže byť neockovanie dôvodom na neprijatie

kleopatra114
4. dec 2022

Moja mala horúčky na 5/6 deň , vysypala sa tiež drobnými vyrážkami . Osobne som jej už potom preočkovanie touto živou vakcínou nedala.

renatka100
4. dec 2022

Odporucam vyhladat homeopata co sa odborne zaobera neziaducimi ucinkami po vakcine

autor
4. dec 2022

@heidy222 rozmyslala som nad tym, len neviem, kde by ju chytila, ked mam druhe dieta stiahnute 2 mesiace zo skolky, aby nenosila choroby a mohli sme dat malu "bezpecne" zaockovat

autor
4. dec 2022

@kristinka92 praveze reakcia pri mmr vakcine je bezne po 1-2 tyzdnoch

autor
4. dec 2022

@dada13288 uz mame vsetky vonku a malá ako jedina z deti sa ani na zubky velmi nebudila, bola len nekludna...toto su fakt hororove revy na cely dom...este som to nezazila

matullienka
4. dec 2022

A nemôže to mať nočný des? Pri staršej sme to zažili cca v 18 mesiacoch a teda ten rev čo dávala v noci z ničoho nič 3-4 x za noc bol hrozný. Mali sme obrovský problém ju utíšiť, potom to nejak odznelo ale bolo to fakt hrozné

autor
4. dec 2022

@lucia147852 uf, chudatko...verim tomu...nie som provaxer ani antivaxer, vzdy sa snazime vsetko hodnotit individualne...pre a proti...proti covidu sme sa nikto nedali, ale tieto klasicke sme detom dali...ale neviem veru, ci by som uz mala odvahu dat dalsie po takej skusenosti

A prosim, ako dali dcerku dokopy? Co jej pomohlo? Nasla bola tie 3 dni ako vymenena, ale teraz uz je ako predtym, rozprava aj chodi krasne, je extremne ziva ako vzdy, len samozrejme to, co je v jej telicku odtial uz nedostanem, tak dufam, ze sa s tym popasuje...

evica17
4. dec 2022

@renatka100 aby z nej vytiahol zbytcone peniaze extra riedenym roztokom, co akoze pomahaa tym ju akoze vylieci ? naco by to robila

autor
4. dec 2022

@kleopatra114 a doktorka aj v skolke s tym boli ok? Lebo presne nad tymto uvazujem aj ja, ze v tych 3 ci 4 rokov by som ju uz mozno nedala...starsi surodenci napr po druhej davke nemali ani len zvysenu teplotu

autor
4. dec 2022

@renatka100 vdaka, len homeo ja neuznavam

autor
4. dec 2022

@matullienka neviem, prostredne dieta sa s placom budieva od 2 rokov uz vyse 2 rokov a neviem to s nicim spojit...u najmladsej to zacalo vyslovene po reakcii na ockovanie

lucia147852
4. dec 2022

Môžem sa opýtať. Viem že sa veľa nechodili na neuro, cvičenia, aby sa rozhýbala, či detox robili to už neviem. Do škôlky šla až ako predškolacka kvôli tej imunite. Ona má aj v karte, že už neockovat.
Veď práve, že všetci urážajú tých čo neockuju, ale kopec ľudí je takých práve po zlej skúsenosti. Lebo keď majú veľmi zlu s prvým dieťaťom, na ďalšom už nerobí pokus, či u neho to bude tiež alebo nie. Myslím na vás, nech je to čím skôr v poriadku.

matullienka
4. dec 2022

A nezmenili ste jej nejak režim, nejaké nové podnety, vnemy čo by mohli pôsobiť rušivo a môže mať potom rozum v noci spracovať?

danielahamar
4. dec 2022

Teplota a "falošné osýpky" sú z MMR, čo sa týka toho plaču, môj mal po nej záchvaty hnevu/plaču, vždy do mesiaca odznelo. Môj nespáva v noci od narodenia, ale čo predvádzal aj cez deň aj v noci v tých časoch, to bolo na mašlu a nie, nemal separačnú, ani nič podobné.

autor
4. dec 2022

@lucia147852 dakujem krasne...myslim, ze hlavne v dnesnej dobe je tazko rozoznat, kde je pravda...velmi som znechutena najma po tomto covid sialenstve, ktore len ukazalo, ze sa nicomu neda verit, co sa prezentuje ako "pravda" a ze vsetko, co je co i len trosku proti je hned hoax...my sme sa preto ani proti covidu nedali zaockovat, lebo sme zazili viacere pripady medzi blizkymi s neskutocnymi vedl.ucinkami, pri 2 dokonca nahla smrt - 40/50 rocni - tak clovek sa zacne viac zamyslat nad tymi vakcinami :(

autor
4. dec 2022

@matullienka praveze vobec

autor
4. dec 2022

@danielahamar dakujem pekne za skusenost, cize po mesiaci to odznelo, ano? Tak dufam, ze aj u nas a ze nic horsie uz nebude 🙏

danielahamar
4. dec 2022

áno, vždy mesiac to trvalo, ja som to spomínala aj mudr., len mykla plecami

juliet86
4. dec 2022

tie vysoke horucky a vysyp su uplne normalna klasicka reakcia popisana aj v pribalovom letaku. to co ta naozaj vydesilo su tie nocne place. ci uplne chapem. ja by som na to isla takto: skus vecer podat jeden vecer dcerke cipok nurofen. dalsi vecer cipok panadol. a dalsi vecer kvapky fenistil podla vahy. uvidis ci sa nieco zmeni. ak ano je mozne ze ma este fyzicke bolesti (citlivost bolest svalov a podobne z vedlajsich ucinkov ) a teda to pomoze. existuje aj samca ze ma nocne desy a ze je to zhoda nahod. vtedy poatupuj ako pri nocnom dese. zasvieilt svetlo. ovlhci jej tvaricku vodou a proste ju skus prebrat. prajem vela stastia

kleopatra114
4. dec 2022

Autorka- jasne, že škôlka je s tým ok, to vôbec nie je podmienka prijatia / odmietnutia/vyhodenia . Doktorka je s tým tiež ok, chápe ma, v karte ma dieťa napísané, že som odmietla preočkovať MMR, nikde s tým nikto nerobil žiadne problémy

autor
4. dec 2022

@danielahamar vsak to, ze aj u nas v podstate skor tendencia nepripisat to ockovaniu, nic z tych ucinkov, pritom suvislost je jasna