MMR vakcína. Musí byť absolvovaná v 15. - 18. mesiaci?

sisiska
27. jún 2011

Mamicky, ako je to s ockovanim MMR vakcinou, ak toto ockovanie nestihneme do 18. mesiaca zivota, uz sa potom zaockovat neda proti osypkam, mumpsu a rubeole? Neviete preco je to tak? neviem, ci to s dcerkou stihneme, a nechapem, preco by sme to nemohli absolvvat aj neskor. Dakujem za info, prip. osobnu skusenost.

sisiska
autor
27. jún 2011

nikto nema skusenost s tymto ockovanim neskor ako v 18-tich mesiacoch?

jonas17
27. jún 2011

@sisiska neboj, zaočkujú ťa aj neskôr a radi....

boise
27. jún 2011

@sisiska mozes kludne aj neskor...ked teda ockovat chces...

susik77
28. jún 2011

My sme v CR, tu nie je defin. horna hranica, ja som to u Veru po dohode s Dr. posunula na 26.mesiac a Teri by som chcela nechat ockovat teraz v 22.mes. kvoli tomu ze idem od sept. do prace, inak tiez by som dala az po 2 rokoch. Nasa pediatricka mi sama hovorila ze ma aj tak v tom 15.mesiaci kopec neziaducich ucinkov po tom ockovani...

sweetsuzi
28. jún 2011

My ideme o dva tyzdne na poradnu, maly bude mat 16 mesiacov, ale uz minule som povedala doktorke ze ockovat nechcem, az ked maly bude mat dva roky - tak povedala ze v pohode, nie je problem 😉 Takze urcite sa da aj neskor, bud kludna. Tiez som sa tak rozhodla prave kvoli mnozstvu neziaducich ucinkov. Je lepsie ak ma dieta uz vyvinuty nervovy system - co je priblizne v 2 rokoch.

sisiska
autor
29. jún 2011

dakujem vsetkym za info 🙂

carmen86
29. jún 2011

nasa mala bude mat za par dni 20 mesiacov a este nie sme zaockovani,momentalne je este chora tak to znova odlozime o take dva tyzdne 😉

babulka123
29. jún 2011

nasa ninka ma o chvilku 23 mesiacov, teda o tyzden .. a estet tiez nieje zaockovana.. chcela som to riesit na jar, ale bola chorlava, prehcladnuta, do toho zuby horucky, potom zas nieco , potom zas ine.. a tak som si povedala ze teraz to uz nebudem silit... na dovolenku aj tak nejdeme nikam do zahranicia { cechy nepocitam } kde by mohla take nieco dostat, viac menej budemu u babky na zahrade, tak ockovat budeme po 2 narodeninach.. aj v ramci toho ze ked budu nejake neziaduce ucinky { co dufam ze nebudu} tak to nemusim kombinovat s horucavami vonku a tak .. uvidime...

sisiska
autor
29. jún 2011

super, tak som rada, ze to nemusime surit 🙂

lilliaan
13. apr 2012

baby, ktore ste odmietli dat zaockovat vase deticky MMR vakcinou... davali ste ich ockovat individualne proti tymto 3 chorobam?

jerryjanka
13. apr 2012

@lilliaan taká vakcína nie je u nás registrovaná, teda ak chceš musíš dať mmr, nedá sa zvlášť proti osýpkam, a tak. my sme to odmietli uplne

terina25
13. apr 2012

@lilliaan my sme tiež odmietli a nedali sme individuálne očkovať.tu na SVK taká možnosť nie je.

lilliaan
13. apr 2012

@jerryjanka Dakujem, presne to som chcela vediet 😉 Ci mozem zvolit individualne ockovanie, ktore by SNAD nemalo take obrovske neziaduce ucinky ako MMR. To odmietneme. Citam, ze mate 15mesiacov (blahozelam 🙂 )... budete ockovat MMR?

jerryjanka
13. apr 2012

@lilliaan my sme odmietli aj mmr, aj tretiu dávku hexavakcíny a synflorixu, a vlastne všetky dalšie očkovania ktoré prídu, vrátane očkovania druhého prípadne každého dalšieho dieťaťa

stvura
13. apr 2012

no moju malu ockovali tesne tyzden pred 18m (ukoncenym) a to mi lekarka povedala ze je to posledna hranica, ze potom by ju uz neockovali...takze zalezi zrejme od lekara

lilliaan
13. apr 2012

@jerryjanka Hexu mame uz vsetky 3. Preco ste odmietli tu tretiu davku? Ochrania predchadzajuce 2 davky tvoje babo dostatocne, ze si to tretie odmietla? Ja som ospravedlnujem, skutocne som nevenovala dost casu studiom informacii o Hexe.. my sme mali aj pneumokoky... no snad som urobila dobre 😒 Uz som si na to sadla, precitala diskusie i viacere clanky a rozhodle sa MMR odmietnut. Ak teda neexistuju individualne ockovania, nedame nic

jerryjanka
13. apr 2012

@lilliaan my sme mali neurologické problémy po hexe, ak by sme predpokladali že očkovanie aspon trocha chráni tak dve dávky stačia, ja však už očkovaniu neverím takže u mna je to jasné, druhé dieťa nedostane nič 😉

jerryjanka
13. apr 2012

@lilliaan ak by si chcela o očkovaní vedieť viac odporučam pozrieť si toto
http://blip.tv/durino/impfung-sinn-oder-unsinn-...

lilliaan
13. apr 2012

@jerryjanka dakujeeem, skvely link, uz som pozrela polovicu, druhu necham na zajtra, uz nevladzem drzat oci otvorene😝

monika15
13. apr 2012

@sisiska
u nas je to uplne v norme ked sa dieta ockuje neskor...
ked je chore alebo lekarovi sa nieco nepaci tak sa to posuva .. automaticky....

nasi znamy maju 3 rocneho chlapca a este len teraz dostal ockovanie na 18 mesiacov.
v kuse im je chory :(

moon1979
13. apr 2012

@jerryjanka aké neurologické problémy ste mali?

jerryjanka
14. apr 2012

@moon1979 prestala hybať rukou napriklad, bola asi tyžden uplne iná, namiesto živeho usmiateho dieťaťa sme mali handrovu babiku. a tak no, škoda rozoberať.
@lilliaan je to super dokument

moon1979
14. apr 2012

@jerryjanka jaj az mi mraz presiel po chrbate :( ... nastastie je vsetko ok, ze?

jerryjanka
14. apr 2012

@moon1979 dufam že ano, zatial to vyzera dobre, dalšie očkovania ale nedostane ani ona ani žiadny další člen našej rodiny vrátane mna

moon1979
14. apr 2012

@jerryjanka a ako sa k tomu postavil pediater?

jerryjanka
14. apr 2012

@moon1979 skusila presvedčiť, ked videla že nehrozí tak povedala že ok presviedčať nás nebude. ja mam našťastie pediatru v pohode dokonca ked som sa jej spytala či mi vezme aj druhe dieťa tak sa ma spytala či očkujeme a ked som povedala že nie, tak bola v pohode aj tak že kludne nam ho vezme

omnia23
14. apr 2012

Podla Imunizacneho programu a Ockovacieho kalendara nastaveneho aj na tento rok podla platnej legislativy je "povinny" pediater zaockovat na MMR dojca od 15.mesiaca najneskor do 18.mesiaca.Avsak ako uz bolo povedane,radi to urobia aj neskor...

moon1979
14. apr 2012

@jerryjanka chapem, ale pytala som sa na to, ako riesila ten stav dietata? a ci pripustala, ze je z MMR?

jerryjanka
14. apr 2012

@moon1979 my sme mmr nedostali len hexu
poslala nas na neurologiu, v podstate potichu pripustila

moon1979
14. apr 2012

@jerryjanka jaj to zle aj cita nieto este prezit ... uf ... drzim paste nech vsetko dobre dopadne bez nasledkov