Je očkovanie proti kiahňam bezpečné pre syna, ktorý mal po MMR očkovaní petéchie?

Zodpovedané
22. feb 2021

Dobrý deň,

môj dvojročný syn je atopik a v 15. mesiacoch dostal prvú dávku MMR vakcíny. Na desiaty deň od očkovania sa vysypal a dostal petéchie. Boli sme aj v nemocnici, nič závažné sa nepotvrdilo. Ja to pripisujem živej vakcíne.

Teraz zvažujem očkovanie proti kiahňam ako ste sama radila na IG pre atopikov. Zároveň mám z toho strach po poslednej skúsenosti.

Bude očkovanie proti kiahňam pre môjho syna bezpečné, keď už mal takú závažnú reakciu predtým?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri takejto reakcii až s nutnosťou hospitalizácie by som navrhovala očkovať synčeka po dohovore na rizikovej ambulancii.

Neviem odkiaľ ste, prikladám link na kontakty v celej SR.

http://www.ockovanieinfo.sk/clanok-sk-1-77-Cent...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas