Hrozné nočné plače po MMR očkovaní

4. dec 2022

Ahojte,

chcela by som poprosit mamicky, ktore s tym maju skusenost, aby sa s nou podelili - resp. ci odzneli vedlajsie ucinky MMR vakciny u ich dietatka a po akej dobe.
Mame 3 deti, starsie 2 absolvovali vsetky ockovania aj napriek tomu, ze MMR ockovania som sa vzdy velmi bala - nastastie mali po nom max trosku zvysenu teplotu, nic vazne. Najmladsie dieta MMR ockovanie absolvovalo teraz, v 19 mes, lebo sme boli dlho chori a chcela som sa uistit, ze v case ockovania budeme cela rodina 100% zdrava. Pred ockovanim bola mala vysetrena, vsetko bolo ok. Aj napriek zlemu pocitu z tejto vakciny som aj ju dala zaockovat. Na 8my den dostala vysoke horucky (aj cez 40°C), ktore sa nam nedarilo zrazat a trvali 2.5 dna. Navyse sa vysypala po tvarucke aj telicku slaboruzovymi vyrazkami. Do toho nam zacala v noci mat strasne zachvaty placu, pritom od narodenia v noci krasne spala ako jedina z deti - budila sa po pol roku zvycajne len 1x za noc, pricom starsie deti byvali hore doslovne kazdu pol hodinu. Tie place su velmi divne, velmi intenzivne, dcerka sa neda utisit. Citala som skusenost asi 2 mamiciek, ze toto iste zazili po MMR ockovani, no k viac detailom som sa nedostala.

Prosim,ak ma niekto rovnaku skusenost, po akej dlhej dobe place odozneli? Zistili ste, s cim suviseli?

Vo vacsine pripadov pediatri popieraju suvislost s ockovanim - v podstate aj u nas bohuzial.

Vela sa hovori o zavaznych vedl.ucinkoch - ze dieta sa velmi zmenilo, prestalo trebars rozpravat, napredovat atd.

Samozrejme sa popiera suvislost - desim sa takeho niecoho u nas, dufam, ze k takymto vedl.ucinkom nedojde.
No nechcem si predstavit, co ta vakcina obsahuje :(

autor
4. dec 2022

@kleopatra114 tak to je fajn, lebo pri najstarsom dietati sme museli podpisovat, ze ma vsetky povinne ockovania, inak by ju vtedy myslim nevzali, ale som rada, ze sa odvtedy toto uz zmenilo

gelifil
4. dec 2022

preco by ju nevzali?nie je na to ziadna zakonna norma....a kde vam neocko kovid robi problemy?

autor
4. dec 2022

@gelifil ked sme davali najstarsie dieta, vyzadovali potvrdenie, ze ma vsetky povinne ockovania, ale to uz bolo asi pred 3 rokmi, tak som rada, ze sa to teda zmenilo - aj ine maminy pisali, ze uz to neplati...no a u doktorov rovno ine spravanie, ked zistia, ze nie sme zaockovani

gelifil
4. dec 2022

vyzadovala to nezakonne, nikdy to neplatilo, mohli ste ju akurat tak udat!

mimi16
5. dec 2022

Autorka, tak ako písala heidy, tvoje dieťa mohlo mať úplne iné ochorenie. Po očkovaní je organizmus oslabený a veľmi ľahko schytá akékoľvek ochorenie. Neviem prečo stále táto hystéria kvôli očkovaniu. Aj naša generácia bola očkovaná povinne proti týmto ochoreniam, či je lepšie keď sa opäť rozšíria po krajine? Len teraz sú strašne múdre všetky mamičky hlavne tie neskôr narodené.

mimi16
5. dec 2022

Potvrdenie o očkovaní je dôležité ak je dieťa v kolektíve. Ani môj syn nebol zaočkovaný vtedy keď mal byť kvôli zdravotným problémom, ale v prvom roku sme začali postupne s očkovaním. Nezaočkované dieťa nemá medzi ostatnými čo robiť. Teraz je strašne IN vzdelávať dieťa doma, tak nech sa páči.

gelifil
5. dec 2022

@mimi16 ešte že o tom nerozhoduješ ty😉

mimi16
5. dec 2022

@gelifil jasnačka, nemám toľko zákonov naštudovaných ako ty tak nemôžem. Riadim sa zdravým rozumom a nie bio eko fanatizmom.

gelifil
5. dec 2022

@mimi16 to sotva🙄

evica17
5. dec 2022

@gelifil úprimne,tiež by som zaviedla že ak chce ísť dieťa do škôlky, tak musí byť zaočkované povinnými vakcinami. Alebo potom súkromné škôlky pre neockovane deti. Teraz sa mamičky v pohode neboja n očkovať, však čo, ich dieťa chráni kolektívna imunita.

autor
5. dec 2022

@evica17 myslim, ze pravda je skor taka, ze mamicky sa BOJA OCKOVAT a nie NEBOJA NEOCKOVAT...a to je obrovsky rozdiel....neockuju nie z hrdinstva, ale zo strachu z vacsieho zla pre ich deti vo forme ockovania

mimi16
6. dec 2022

@gelifil zbytočná diskusia, mudrlantka múdra.

gelifil
6. dec 2022

@mimi16 jasné, keď dôjdu argumenty, treba útočiť😉....to je také...provax

mimi16
7. dec 2022

@gelifil a aké ďalšie argumenty potrebuješ? Očkovanie je dôležité pokiaľ sa nechceme vrátiť do stredoveku. Ty si od detstva ochorela na nejaké detské choroby proti ktorým si bola očkovaná? Ja nie a nepoznám nikoho ani v mojom okolí. Sú to vakcíny, ktoré fungujú celé roky. Nie nedaj zaočkovať dieťa a nech to spraví aj xy dalších rodičov a čakajme na následky do budúcna. Ja tu nepotrebujem argumentovať a ani sa dohadovať. Tvoji rodičia tiež riešili očkovanie? Moji to brali ako potrebnú a hlavne normálnu vec, ktorá dieťa chráni a nie zabíja. To len posledné roky sa matky radia medzi sebou a s pánom googlom a všetko čo fungovalo je už trápne a zastaralé však?

dada13288
7. dec 2022

@mimi16 nehadaj sa nevysvetlis. Ja nepoznam nikoho z mojho okolia co vobec mali nejaky vedlajsi ucinok. Ale ok ak nechcu nechcu, bude to ako s covidom, ze medzi ockovanymi a neockovanymi detmi budu vznikat take mutacie osypok a dalsich chorob, ze uz nam nikto nepomoze. Ale ok my sme ti, ktori nemiluju svoje deti a pichaju im sracky. Pri tom prd o tom vedia co taka vakcina obsahuje ale budu sa obhajovat, ze su tam tazke kovy a neviem co este. Hlavne, ze citali pribalovy letak. Stale splietaju o autizme aj ked je potvrdene, ze sa jedna o geneticku vadu. Znama nedala ockovat lebo sa bala ockovani a mala jen tak ci tak ma autizmus. Teraz v 21.storoci sa dokazu este novorodeniatku urobit testy (trec/krec) kedy sa vie ci to babo vzladne vakcinaciu. Su deticky, ktorym to imunitny system neda a to objavi tento test.

mimi16
7. dec 2022

@dada13288 nechápem čo je to za novú éru matiek. Aj ja som bola úzkostlivá pri prvom dieťati, ale aby som takto vystrájala? Stačí zopár sektárskych matiek, ktoré ovplyvnia ďalšie a už to pekne ide.

lucka20111
2. aug 2023

Ahoj, prosím ťa ako dlho vám trval ten plač? Malá je 10. deň po MMR a posledné 3 noci sa budí často s nárekom alebo plačom až sa zajakava. Neviem ju utíšiť. A denný spánok to isté, ani poriadne nespí. Nie je chorá, ani žiadny veľký vývojový míľnik akurát nemá. Ja to vidím na to vakcínu jedine. Ďakujem

autor
2. aug 2023

@lucka20111 ahoj, viesco, take najhorsie place trvali asi 1 tyzden, nastastie to potom postupne odoznelo a nic ine sa uz nepridalo, no vzhladom na ten vysyp spojeny s horuckami realne uvazujem, ze druhu davku pri tejto dcerke odmietnem, lebo sa naozaj dost bojim

autor
2. aug 2023

@lucka20111 a napriek tomu, ze prve dve deti mam plne zaockovane a vlastne aj tuto tretiu (zatial), momentalne sa chystam nacitat si viac o ockovani, lebo mame cerstve babatko a uvazujem, ci vobec ockovat...vzdy som mala mierne pochybnosti, ale napriek tomu som deti ockovat dala, no po tejto covidovej vakcinacii uz mam strach aj z tychto ockovacich latok, ked vselico vyslo na povrch

lucka20111
7. aug 2023

Ďakujem krásne za odpísanie. Nám to po 6 dňoch prešlo. A ako píšeš nič iné sa nepridružilo našťastie 🍀 a čo sa týka očkovania je to na každom, ja len že sa nedá porovnať vakcina kt. je na trhu od 80 rokov a covidova kt. vyvinuli za pár mesiacov. Ale držím prsty nech sa správne rozhodnete 😊

autor
7. aug 2023

@lucka20111 ano, to je pravda, preto nie som hned uplne proti, len ma to nastrbilo...som rada, ze aj vam to preslo, vsetko dobre ❤