Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

monika111111
25. nov 2013

@kvieta nie iba moje úvahy

pectore
25. nov 2013

@monika111111 . to ze ty a tvoji surodenci to zvladli bez ujmy neznamena ze je to banalne a bezrizikove ochorenie.....proti mumpsu sa na SR ockuje od roku 1987 ...a MMR vtedy skutocne nebola...a aj tak sa ockovalo... nieje to o MMR a bububu

takže lekarovi ktoremu zoberu licenciu veris ..?? a este to oznacis ako logicke,,, 😀 .. nieje to skor pretoze jeho tvrdenia boli klamlive, zavadzajuce a neoverene a tym padom nebezpecne az neodborne...??? taka moznost tu nieje kedze bol vyradeny s lekarskej asociace....??...podla mna to je skor tak... a kto z nas ma pravdu?? ....

a to s tou petek ako "nepohodlnou".. uvahy niesu fakty ani dokazy..ockovanie je veda a veda sa riadi faktami a dokazmi.... domnenky matiek niesu rozhodujuce....ani nesmu byt.... pretoze táto tema neni o uvahach, dojmoch , pocitoch....

monika111111
25. nov 2013

@pectore ktoré ochorenie je bezrizikové? aj na bežnú chrípku sa zomiera, keď sa spojí viacero rizikových faktorov. Ja a moji súrodenci a tiež rovesníci sme neboli očkovaní, nič sa z mumpsu nikomu nestalo a máme doživotnú imunitu, bez hliníku a zvyšku škodlivín, moju mamu nik nestrašil, načo, taká vakcína vtedy nebola, bolo to bežné detské ochorenie, dnes keď je vakcína je to životu nebezpečné ochorenie, jedno z mnohých, ktoré sa zneužíva v prospech farmafiriem.
áno, verím lekárovi, ktorému zoberú licenciu, aby mu nik neveril, keďže šíril pravdu, vedia prečo to urobili a okrem toho je viacero takých lekárov, ktorí šíria pravdu, bohužiaľ sú označovaní za šarlatánov, homeopatov, alternatívcov a pod. Pravda však pomaly vychádza na povrch, budia sa lekári, vedci, rodičia. Konečne. Už iba zrušiť povinné očkovanie, aby sa každý rodič mohol rozhodnúť sám, bez trestov.

demo
25. nov 2013

@monika111111 ja si naozaj nespomeniem na ziadny priklad, kedy by osypky ci mumps noekto bez problemov neprekonal. Ziadne nasledky. Konkretne mumps som mala az dva krat a mam na to pekne spomienky: telka,polezkavanie v posteli... Preto sa mi konkretne toto ockovanie zda trocha navyse.

monika111111
25. nov 2013

@demo presne tak, stačí si zaspomínať na detstvo, žiadne obete, žiadne strašenie, iba bežné detské ochorenia.

aristka
25. nov 2013

@monika111111 no vtedy nebol internet a googl alebo nebol tak dostupný ,telefón tiež nemal každý a poznali sme len svojich susedov ,takže ste sa sotva dozvedeli ,či nejaké komplikácie boli .... 😝

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika111111
25. nov 2013

@aristka si ma dobre pobavila, že sme poznali len svojich susedov. chodili sme do škôl, rodičia do práce, navštevovali sme príbuzných, známych aj v iných mestách, mali sme množstvo rovesníkov, kamarátov, nielen z našej veľkej dediny, ale v okolitých dedinách a mestách, azda mi tu chceš ísť rozprávať o masívnych úmrtiach na mumps, či zvyšok detských chorôb a ja som prežila detstvo iba v detskej izbe, tak som sa o tom nemala ako dozvedieť? Fakt smiešne. Smiešna alebo skôr smutná celá táto riskantná prevencia pred chorobami, ktoré dobre poznám z detstva, ale vtedy nás nik nestrašil, lebo na to neboli vakcíny.

Inak poprosím ťa o jednu radu - v rodine sme mali rakovinu prsníkov, a keďže je to aj dedičná choroba, mám si podľa teba dať preventívne odstrániť oba prsníky? čo ak náhodou to dostanem, vieš prevencia, veď rakovina je oveľa vážnejšia choroba ako mumps, osýpky, kiahne, rubeola, čierny kašeľ. Alebo žeby rakovina prsníkov bola bezpečnejšia ako tieto detské choroby, keďže na ňu nie je vakcína?

monika111111
25. nov 2013

@fidka79 vy ste prekonali mumps s očkovaním, my bez očkovania bez problémov, z toho vyplýva - zbytočná vakcína, zbytočný jed v tele, ktorého sa človek len tak ľahko nezbaví, zbytočné oslabenie imunity, zbytočné riziko trvalého poškodenia, zbytočne vyhodené peniaze na farmafirmy

aristka
26. nov 2013

@monika111111 a to si poznala každého zdravotnú kartu ,ako decko si chodila po dedine a riešila si mums ...prosím ťa ....a na prevenciu rakoviny prsníka ,no av odporúča genetické testy ak ,to dostaneš ,aby si to zvalila na následok po očku ,po rokoch a preventívne si pýtaj od petota vit.C a malo by ťa to dosť detoxikovať....ale samozrejme ti ju neprajem ...

demo
26. nov 2013

@aristka tak to si mala smutny zivot, ked si poznala iba svojich susedov.

aristka
26. nov 2013

@demo vždy lepší ako ty ,prežila som ho v šťastnej slušnej rodine bez Péčka....,ktoré ty tak dobre ovládaš...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristka
26. nov 2013

@fidka79 s akými liekmi behala tvoja mama ....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristka
26. nov 2013

@fidka79 av píše vit.C aj na teplotu...inak som len chcela ,aby si to doplnila ,keďže liečba je len symptomatická a žiadny liek na túto chorobu nie je ...

demo
26. nov 2013

@aristka nehovor? este ze tu ordinuje taka expertka, inak by sme nevedeli, ze liecba takychto chorob je vzdy len symptomaticka. tvoja pripravenost radit bez vyziadania je taka enormna, ze si pripravena poucit aj @fidka79 a jej mamu o tom, co bolo treba robit v 89 🙂. a pre tvoju informaciu, vitamin C zohrava dost dolezitu ulohu, skoro az nenahraditelnu, v boli organizmu proti virusovemu ochoreniu. ale tak chapem, ze si chces v kazdom druhom prispevku vrtnut do kazdeho, kto sa pri kazdej prilezitosti netlaci paralenmi.

pectore
26. nov 2013

@fidka79 mozno bol ucinok taky ze ste tie choroby prekonali bez komplikacii....ci trvaleho poskodenia.

demo
26. nov 2013

@pectore to slovicko "mozno" je velmi dolezite. nikto nikdy jasne nedokaze, ako by u konkretneho cloveka prebehlo ochorenie keby bol resp. nebol zaockovany. Taketo vedecke studie nie je mozne urobit. Este by sa dala spravit statistika, ci konkretne mumps prebieha lahsie u ockovanych alebo u neockovanych osob. Existuje taka?

pectore
26. nov 2013

@monika111111 🙂 podla mna siri klamstva aby mu slapala homeopaticka klinika a alternativny sposob liecby...ako inak by mohol zaujat ak nie ociernovanim klasickej mediciny?.... takze ludia co pisu zle skusenosti s tymito chorobami...si ich vymyslaju a ty co pisu ze su to lahke ochorenia maju pravdu?... nehovorim teraz o vyklade basic mediciny..ale o pribehoch radovych ludich....a cintoriny s detskymi hrobmi ci prijmove karty z nemocnic z tych rokov pred ockovanim su tiez fake....fotografie, zaznami... to vsetko je lobby ...len ti co hovoria nie ockovaniu hlasaju pravdu..... maju pravdu...skoda len ze ju dodnes nedokazali preukazat na odbornej urovni..... uz takmer 200 rokov.... vkuse do toho musi kecat niekto kto sice je lekarom ale pracuje v inom odbore... a nie s danou problematikou... alebo niekto uplne iny kto videl vakcinu z vlaku.... lekari vedci a ludia sa budia akurat tak teraz vo "vychodnej" europe... v zapadnej sa uz zobudili a napriek dobrovolnemu ockovaniu je tam miera zaockovanosti vysoka... pretoze ich s krasneho sna budia lokalne epidemie chorob z "afriky a azie"

pectore
26. nov 2013

@demo to ta potesim..pretoze na stranke sloboda v ockovani je taka jedna pekna veticka ktora o tom hovori...aby ste to mali z "doverihodneho zdroja"

Orchitída (zápal semenníkov) bol najbežnejšou komplikáciou (120 prípadov, 7% z mužských pacientov vo veku 12 alebo viac rokov), pričom výskyt orchitídy bol významne vyšší u neočkovaných osôb než u osôb, ktoré dostali 2 dávky očkovacej látky.

Viac tu: http://www.slobodavockovani.sk/news/epidemia-pr...

demo
26. nov 2013

@pectore ja nie som proti ockovaniu 🙂. dakujem

pectore
26. nov 2013

@demo ja len tak...neviem kto je kto nieje... ale zvecsa keruje do mna antivax...tak som asi zbytocne- preventivne cynicka.... tiez si nesledujem kazdy nick co kto napise... zvacsa reagujem na konkretnu reakciu... tak sorry ak som zareagovala nevhodne.

demo
26. nov 2013

@pectore tomu sa hovori predpojatost. na neutralnu otazku k veci ustipacna odpoved 😉

pectore
26. nov 2013

@demo ale aspon k veci.. 🙂

monika111111
26. nov 2013

@aristka nemusela som poznať každého zdravotnú kartu, na to aby som vedela, že nik v mojom širokom okolí na mumps nezomrel a nemá z neho žiadne následky.

monika111111
26. nov 2013

@pectore to som celkom nepochopila, to pre zápal semeníkov u 120 chlapcov máme dať očkovať všetky deti? Z tej vakcíny je oveľa viac detí, ktoré majú teraz problémy, a oveľa väčšie problémy ako je zápal semeníkov a prípadná neplodnosť.

aristka
26. nov 2013

@monika111111 a koľký prekonali mums v tvojom okolí ........vieš je mi to smiešne ,ja ako dieťa som nejaký mums ani neriešila a neriešila ani na čo kto bol chorý ,ale ty si to stopovala od decka ....u mňa sú toto úplne nesmerodajné info a hovorenie do vetra ....a to bez urážky...

aristka
26. nov 2013

@monika111111 inak buď rada ,že si zápal semeníkov nemala česť vidieť na vlastnej koži a tí dotyčný chlapi by ti aj povedali čo je to za bolesť pri akejkoľvek dg.čo sa semeníkov týka ,vyznievaz teba feminizmus ...a mums má aj iné komplikácie a keďže ide o vírusové ochor ,pri ,ktorm je len symptomatická liečba a nepomôže ani vyležanie ako u chrípky ,je len na zdatnosti org.dieťaťa ako to zvládne a neviem či risk komplikácií je lepší ...to je na usúdení....,ale mňa si nepresvedčila a duplom ak mám známeho ,ktorý mal komplikáciu a následok neplodnosť ....