Je v poriadku mať opuch a modrinu na predlaktí po očkovaní?

Zodpovedané
14. nov 2021

Dobrý deň,

syn bol na očkovaní proti Covid-19 - prvá vakcína. Na druhý deň sa mu urobila modrina na predlaktí. Vakcínu dostal do ramena. Opuch a modrinu má na predlaktí.

Je to normálna reakcia?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa modrina nezväčšuje a nepribudli ďalšie, tak môže ísť o reláciu po očkovaní. Lokálne môžete použiť Heparoid.

Ak sa ale nález zväčšuje a po tele je viac modrín, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára. Ten pravdepodobne skontroluje krvné testy.

Heparoid Léčiva

Heparoid Léčiva je liek určený len na dermálne použitie. Obsahuje liečivo heparinoid.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková