Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
norulakp
8. mar 2017

@peter952 https://dennikn.sk/698962/aj-slovensko-je-ohroz...

Prosim, vysvetli mi, ako je mozne ze, podla prilozeneho grafu osypky vymizli po zavedeni povinneho ockovania? Vytiahnes konspiracnu teoriu, ze je to podplateny graf farma-firmami? Ci proste tie osypky akurat tak nahodne same od seba vydochli a je len zhoda nahodo, ze to bolo v case, ked zaviedli ockovanie. Ci ako to vlastne je?

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majdalenka23
8. mar 2017

Osýpky sa znovu vyskytli a hrozí epidémia aj na Sk. A to kvôli neočkovancom. Farma-firmy je total blud, štít. Za propagandu antivax stoja homeo firmy. Dnes je moderné načítať 😘

hankaop
8. mar 2017

@peter952 bullshit

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hankaop
8. mar 2017

@peter952 Ved vy vobec nerozumiete tomu, ako funguje ockovanie! a za osypky, ja moje dieta mozem dat ockovat na osypky az ked bude mat 15 mesiacov (v aprili). Dovtedy to nie je pre dieta bezpecne. Dovtedy je aj velmi nebezpecne, keby dostalo osypky. Maju byt vsetky deti do jedneho ci dvoch rokov na zadku doma a neprichadzat do styku s nikym?? Este si viem predstavit jedinacika, ktoreho matka s nim vydrzi dva roky doma izolovat ho od spolocnosti, ale co ked ma dieta starsieho surodenca, ktori dostane osypky v skole?

Vy mate nejaku osobnu radost z predstavy, ze by boli na Slovensku epidemie tychto chorob? Viete, mne je to prakticky jedno, ja zijem aj s detmi v Rakusku, tu sice ockovanie povinne nie je, ale deti ockujem a do aprila snad vydrzime. Aj keby vsak ochorenie dostali, pojdu do slusnej cistej nemocnice, kde sa o nich personal dobre postara.
Pokial dieta dostane osypky na Slovensku a bude mat komplikovany priebeh, co je u deti do 15mesiacov vysoko pravdepodobne, pojde kam?? Snad tu nemusim opisovat uroven slovenskych nemocnic a starostlivosti v nich.

Vela stastia a najma zdrave deti vam prajem.

majdalenka23
8. mar 2017

@peter952 keď neviem čo tak urazážam? A ešte priezvisko s Y 😂 ja odpadnem
Súhlasím s @hankoap

hankaop
8. mar 2017

@peter952 ukecavat matky,aby riskovali zdravie svojich deti,ved vy musite byt uchylak! Ked je dieta zdrave,treba ockovat. Ked je dieta nezdrave,slabe alebo priliz male,neockovat a bude v poriadku vdaka kolektivnej imunite. Hadam to musi matka vediet! A nie ze vy sabotujete celu zachrannu siet a hadam to to dieta dako prezije aj bez ockovania. Silne zdrave batola SNAD ano.

meluela
8. mar 2017
norulakp
8. mar 2017

@peter952 teda nie som nejaky expert level z anglictiny, ale podla mna miesas jablka s hruskami. Ty tvrdis, ze vyskyt osypok klesa od roku 1900. Aj si prilozil graf. Dokonca sa chvalis, ze ty vies perfektne po anglicky. Tak mi prosim vysvetli, preco si dal graf, ktory dokumentuje nie VYSKYT osypok od r. 1900 ale UMRTNOST na osypky od r. 1900 co je sakramenstky rozdiel. Umrtnost sa znizila prave kvoli zlepsenej medicinskej starostlivosti, kvoli liekom a nasledne aj kvoli ockovanosti. Vyskyt osypok by bol bez ockovania vysoky, kedze sa jedna o infekcnu chorobu, ktora nema s hygienou ani s kanalizaciou nic spolocne. To nie je zltacka, ze to dostanes zo spinavych ruk.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
norulakp
8. mar 2017

@peter952 ty si uz len kvalitny mesuge. Kristove rany, to je nieco neskutocne. Vyskyt choroby a umrtnost su dve uplne odlisne veci. Raz trepes jedno, raz trepes druhe. A ked ti dojdu argumenty, tak napises, aby som ti viac nepisal. Naslovvzaty odbornik si mi ty. Cituje z WHO: In 1980, before widespread vaccination, measles caused an estimated 2.6 million deaths each year. Viem, ze pre teba WHO je urcite farma mafiou zaplatena organizacia. Ale, ked som ti pisal, ze ockovanie zapricinilo cca 5000 poskodeni zdravia v USA, tak si mi napisal, ze to je strasne vela. WHO pise, ze len osypky sposobili 2,6 miliona umrti rocne. Ale to je v poriadku pre teba. Radsej risknes chorobu, na ktoru umieralo rocne 2,6 miliona ludi ako ockovanie, ktore poskodilo zdravie 5 tisicom ludi v USA od roku 1980. Sorry, ale si totalny blazon. Osobne by som ti vzal aj dieta aj obciansky preukaz.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hankaop
8. mar 2017

@peter952 a ako doslo k poklesu vyskytu ochorenia? Clovek evolvoval? 😀 Samozrejme. Samo sa to. Mimochodom,chripkove ochorenia nechodia vo vlnach?

hankaop
8. mar 2017

Vakcinacia nesposobuje autizmus halooo

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hankaop
8. mar 2017

@peter952 sarlach vymizol?? tutozimu poznam dvoch ludi,co ho mali

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hankaop
8. mar 2017

@peter952
tyfus - bakterialne ochorenie - antibiotika
cholera - bakterialne ochorenie - antibiotika
mor - bakterialne ochorenie - antibiotika

ten sarlach sa vyskytuje malo, ale tiez - bakterialne ochorenie - antibiotika. A tuto zimu poznamdvoch dospelych ludi, co ho mali (Bratislava, ziadna osada)

osypky - virusove ochorenie
mumps - virusove ochorenie
rubeola - virusove ochorenie

to znamena, ze na ne NEFUNGUJU antibiotika. Teda sa liecia iba PRIZNAKY OCHORENIA a caka sa, kym virus ustupi. Existuju aj antivirotika, ale tie nie su take ucinne, ako antibiotika.

Prosim nastudujte si stredoskolsku biologiu, toto su uplne zaklady, ze rozdiel medzi bakterialnym a virusovym ochorenim, pche

hankaop
8. mar 2017

Ale ved aj tak, tu meleme hubami, ved neockujte svoje deti. Ale co presviedcate ine matky falosnymi argumentami, aby neockovali tie svoje, ked su zdrave? Aj vase deti budu vystavene vacsiemu riziku, kvoli vasej hluposti, sebe skodite

norulakp
8. mar 2017

@hankaop 100 bodov. On nechodil na strednu skolu, preto nevie. On sa doma vsetko ucil z youtube. ved to je predsa studnica mudrosti, len sa treba nastavit na spravny kanal. Tam kde ludia piju SAVO, tam kde beru lieky proti parazitom urcene zvieratam, tam kde matky beru domperidon, hoci si tym nicia svoje zdravie, tam kde jedia predrazene cukrikove gulicky (homeo) a pod. Proste svet je vdaka internetu, googlu, youtube plny blaznov. Peter sa pyta, preco sa my zacokovani bojime. My sa nebojime o seba. My sa bojime o deti, ktore z roznych dovodov nemohli byt zaockovane, ci uz kvoli zdravotnym komplikaciam, ci uz kvoli nizkemu veku. Ak dobre viem, ockovanie proti osypkam sa robi po 1. roku. Takze tieto deti nie su v podstate chranene. Kvoli takym cvokom, ako je Peter, su tieto deti vystavene riziku.

mirkaaa80
8. mar 2017

@norulakp deti sa proti osypkam ockuju po roku preto, lebo vraj do 1 r. majú ešte protilátky od matky. To tvrdia lekári, ale či to tak aj je ( nepoznám nikoho komu by v dospelosti robili testy na protilátky).

hankaop
8. mar 2017

@peter952 ale ved aky treti den po porode, co trepete za extremy. Ved nemoze sa treti den po porode, lebo to UBLIZI tomu dietatu. Lebo je to NA SKODU. Tak isto, ako uplne neockovat je NA SKODU. Aj ockovat kazdeho bez rozdielu je NA SKODU. Mate zdrave dieta vo vhodnom veku - je lepsie zaockovat, vyhody oskovania jednoznacne prevazuju. Mate chorlave, slabe, priliz mlade dieta - je lepsie neockovat, vyhody neockovania jednoznacne prevazuju a vdaka kolektivnej imunite bude aj tak vase dieta chranene. Ja neviem, ved hadam je ten system jasny. Z mojho pohladu budte rad, ze na Slovensku to preplaca zdravotka, ti, co chcu ockovat, budu ockovat aj keby to bolo platene, ti, co nechcu, si najdu sposob aj teraz. Ale ked si nebudu moct ludia dovolit niekolko sto eurove ockovanie, co si na Slovensku moze dovolit fakt malokto, co budete robit? A vase deti? Mozete si dovolit ochoriet na mesiac dva? Alebo byt s dietatom na OCR mesiac dva? Tesite sa do slovenskej nemocnice? Budete sediet na rozheganej stolicke pri vasom dietati hadat sa so sestrickami, co tri noci nespali? Drzim palce, dufam, ze vas to nestretne

karollka21
8. mar 2017

@peter952 k tomu sarlachu....prave nas prepustili z nemocnice s touto diagnozou. Nevymizol...

norulakp
8. mar 2017

@mirkaaa80
Dojčatá matiek, ktoré sú imúnne, čiže matky, ktoré ochorenie na osýpky buď prekonali, alebo boli proti nemu zaočkované, sú až do 6. mesiaca života pred infekciou osýpok diaplacentárne chránené, čiže sú chránené protilátkami prenášanými cez maternicu. zdroj: primar.sme.sk Co v pripade, ak matka neprekonala osypky ani nebola zaockovana? Tak zrejme ani dieta nema protilatky v sebe.

shmoulinka1
8. mar 2017

@peter952 omg, na co tu plytvat energiou? :D nech si rodicia napichaju rad radom aj sebe vakciny uplne najlepsie aj do svojich zadnic a dvojite davky :D ja uz taketo bludy ani necitam, nebyt toho, ze to tu vyskoci ako zhava diskusia. Mam uplne neockovane 2 deti a nie som ziadne homeo ani nepijem savo ani neriesim biofeedback apod. Nech si kazdy ockuje, zraza teploty koktejlikmi ibuprofenom, paracetamolom a kupujem deckam pribinacikov a brumikov.. bohuzial rodicov si deti nevyberaju