Je očkovanie detí nebezpečné?

otrivinkajanka
18. jún 2008

Ahojte baby v pondelok som na markize pozerala palbu a davali tam reportaz o ockovani deti ake je to nebezpecne som z toho v pomykove a v soku co sa vsetko moze detom stat ked ho zaockuju hovorili tam matky deti co im ockovali deti,ze dostali z toho cukrovku a podobne a hovorili tam lekari a odbornici,ze je to riziko a ze kazdym ockovanim nastava v tele reakcia a opuch mozgu ze je to len trik na rodicov vytiahnut nam z penazeniek peniaze aj proti pneumokokom,ze to tu nikdy nebolo a ze to je dosledok ockovania 8 jula idem s dcerkou na ockovanie v druhom roku,ale mam z toho zmiesane pocity 😒 co si o tom myslite vy?

7katka
16. nov 2013

@aristka lekar si respekt musi ziskat, takze ak sa mamicka nieco spyta a on jej odpovie nezaujate a zrozumitelne bez povysovania, tak sa mamicka si spravi nazor o korekktnosti daneho lekara a jeho charaktere a tym aj dovery voci nemu

7katka
16. nov 2013

@aristka no ja som v chorakoch videla internistov pisat DM typ I al. II, bez PAD na PAD, na inzulíne...., mala to tak aj teta

sirinka
16. nov 2013

@7katka 😉 jasne, ze sa to pouziva... Len madam sa pomylila, tak nejako to chce obkecat...

aristka
16. nov 2013

@7katka u nás sa používa celé diabetes mellitus a duplom aj v správe je celé písaní celým slovom ,ale ak by bolo písané DM typ I a II to by som pochopila 😉 a som za to aby sa tu používali celé diagnózy ....,ale čo už nae sa asi slabo predáva homeo očko ...no držkaj sa a ak študuješ nech ti to ide ... 🙂

aristka
16. nov 2013

@sirinka diagnózu DM nemáš písané nikde a môžeš si to overiť u svojho dr. a v správe sa píše celá diagnóza a v choráku môže byť tak ako píše
@7katka ,ale treba to doplniť typ...samotné DM neznamená nič ....

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aristka
16. nov 2013

@sirinka inak nemám pocit ,že my dve máme spolu problém ,to oslovenie madam je čo ...

aristka
16. nov 2013

@demo takže truhlík ,prosím si celé kliniku diabetes mellitus I typu a II typu a potom mi tu niečo hovor ...

aristka
16. nov 2013

a ešte niečo ak si mamička zadá do googlu DM vyhodí jej dm drogériu ,takže prosím písať tak ako sa má....

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aristka
16. nov 2013

@demo čo je trápne čo je diabetes melittus od anatómie až po kliniku ..smeješ sa niečomu a pritom nerozumieš ...

sirinka
16. nov 2013

@aristka lebo sa tak spravas, prehliadla si jedno pismeno, stava sa, zbytocne to rozmazavas 😉

7katka
16. nov 2013

Skuste si precitat tento clanok, ktory sa ku mne dostal -k teme

Staráme sa > Starostlivosť o babetko > OČKOVANIE - naša slobodná voľba?

aristka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
7katka
16. nov 2013

@aristka na nete sa fajn vzdelava

aristka
16. nov 2013

@sirinka neoslovuj ma madam ,s tebou sa mi dobre diskutuje a neurážam ťa ...a DM bez ničoho sa nepíše a tým pádom som vydedukoval DMO aj neni dávno tu niektorá maminka písala o DMO i samotná postihnutíá maminka ľahkou formou DMO ,čo jasne viem o čo ide...

aristka
16. nov 2013

@7katka ,keď porovnám ten stoh kníh ,ktorý mám a roky školy ,plus rôzne okolo toho špecializácie a pod,som zistila ,že na čo som sa učila ,keď stačí net a hlavne koník ...

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aristka
16. nov 2013

@demo tak to mi stačí.....

7katka
16. nov 2013

@aristka zivot je najlepsia skola, aj ked niekedy kruta

aristka
16. nov 2013

@7katka šup k nám na KAIM , interné je oproti tomu malina ... 😉a tam človek vidí tú krutosť a nespravodlivosť...

7katka
16. nov 2013

@aristka ja inklinujem k biochemii

bubulka722
16. nov 2013

Baby majte srdce. Znižujete sa AŽ na jej úroveň.

aristka
16. nov 2013

@7katka to je tiež zaujímavé a pre nás dôležité ...tak nech sa darí...

7katka
16. nov 2013

@aristka ked znamy lezal na ARE v kome, lekari boliv podstate mili, na 2.den zomrel

demo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aristka
16. nov 2013

@7katka to mi je ľúto ,to je tá irónia osudu a častý jav u nás bohužiaľ ....

sirinka
16. nov 2013

@aristka dobre, takze vadi ti skratka DM, lebo sa to tak v odbornej literature nepouziva... Madam je zdvorile oslovenie vydatej zeny... Co z tohota konkretne uraza? Ked chces byt taka precizna?

aristka
16. nov 2013

@sirinka ty sa mi fakt ľúbiš a to vážne ,máš argumenty na svoje odpovede .... 😉

nae
17. nov 2013

ABy sme sa držali témy: DM, čiže v pojatí tejto diskusie diabetes mellitus, ako vačšina správne pochopila, je uvedená ako nežiadúci účinok očkovania proti MMR (u nás Priorix). Akurát na Slovensku netreba túto skutočnosť uvádzať v príbalovom letáku. V USA treba:
http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/m...

citácia z príbalového letáku:
ADVERSE REACTIONS
The following adverse reactions are listed in decreasing order of severity, without regard to causality,
within each body system category and have been reported during clinical trials, with use of the marketed
vaccine, or with use of monovalent or bivalent vaccine containing measles, mumps, or rubella:
(...)
Endocrine System
Diabetes mellitus.
(...)

Skratka DM sa používa bežne a z kontextu ďalšieho textu ju vačšinou pochopí každý, nie je to žiadna výnimka, napr.. http://sk.wikipedia.org/wiki/Diabetes_mellitus
http://dia.hnonline.sk/index.php?option=com_con... Samozrejme že odborná verejnosť rozlišuje viacero typov, ale označovanie tohto upresnenia záleží na autorovi, v zahraničí sa bežne používajú skratky typu T2DM, a nie DM2 a podobne. Ale to už sú detaily, tu vačšina pochopila hneď.
Každopádne ešte uvediem, že na Slovensku nie sú prípady dg. cukrovky ako nú po očkovaní výnimočné (http://www.slobodavockovani.sk/search/?text=cuk..., a viď tiež téma tu na MK Aké nú malo vaše dieťa po očkovaní? https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ake-neziaduce-ucinky-malo-vase-dieta-po-ockovani/ )