Mamičky, ktoré nedali očkovať

nika898
11. okt 2018

Ahojte mamicky idem si k vam po vase skusenosti. Mam 9.5 mesacneho synceka ktory este nebol ockovany kvoli castym chorobam. Uz sme boli 3x v nemocnici dokonca prekonal aj RSV virus. Nie som zaasadne proti ockovaniu, prveho synceka mam zaockovaneho podla planu, ale teraz mam zly vnutorny pocit ze sa bude mladsi ockovat. Normalne sa toho bojim 😕. Chcem sa spytat mamiciek co neockovali ci ich deti mali nejake vaznejsie zdravotne problemy. Za kazdu vasu skusenost velmi pekne dakujem.

amy12345
16. okt 2018

@zuzka2288 uvedomuej si ze pri 95 % preockovanosti je 2% skratka prilis malo aby to malo nejaky suvis. Hovorite ti nieco slovo statiatika? Doporucovala by som overit si zaklady ak dostane nieco nebezpecne az 95 % populacie tak percento nakazenych musi byt podstatne vyssie ako tie 2%

zuzka2288
16. okt 2018

@amy12345 Autizmus je extremne poskodenie mozgu. % stale stupa so stupajucim poctom ockovani. Ale neziaduce ucinky ma vyse 50% deti po ockovani (oficialne z krajin kde sa to dosledne eviduje). Ja si trufnem povedat, ze pri dnesnych vakcinach je to 100%, lebo ten imunitny system je uz dobabrany a funguje potom nespravne. Uz len z dovodu, ze bezne choroby clovek ziskava cez rozne filtre sliznic, nosa ci koze a nie priamo do krvi (co obchadza tieto filtre).

tinaa64
16. okt 2018

@zuzka2288 uz kasli ma to..je to zbytocne..oni maju svoju pravdu a mi svoju...nikdy nikoho nepresvedcis tak ako oni nepresvedcia nas...kazda ma ine skusenosti a ine nazory...ja citim ze som urobila dobre ze som svoje deti nedala ockovat...kazda matka chce pre svoje dieta to najlepsie ci iz ockocvanim alebo nie..je uplne zbytocne presviedcat jedna druhu aj tak si kazda urobi podla seba...ja by som skor uvitala trochu viac tolerancia aj z tej druhej strany.. hnevaju ma a hlavne MRZIA nadavky na nas neockujucich..tak ako druha skupina ma DOVOD ockovat tak aj mi mame DOVOD neockovat...kto chce nech ockuje kto chce nech neockuje...ziadny rodic kt.neockuje nieje onic horsi ako ten kt.ockuje...ja len dufam ze jedneho dna sa vsetko zmeni a nikto nebude ukazovat prstom na toho druheho len kvoli inemu nazoru a presvedceniu...

matabb73
16. okt 2018

@zuzka2288 Prosím uviesť relevantné zdroje. Toto sú len ničím nepodložené kecy.

fetusik5
16. okt 2018

@zuzka2288 nečítala som celú diskusiu, ale môj otec (nad 60) stále spomína na to že keď bol malý tak bol veľký výskyt deti s infekcnou obrnou, poškodených na celý zivot... A odrazu prišlo očkovanie a prestalo to, akoby zázrak ( ináč, aj on je alergik)..... Ja som tiež milujúca matka a chcem pre svoje deti to najlepšie...a nemám vyhranený názor na túto problematiku, no nič nieje čiernobiele...treba zvážiť všetko ,no myslím že nazývať očkovanie genocidou je už trochu cez.. ked vezmeme do úvahy aké rôzne choroby vymizli vďaka tomu a teraz sa vracajú, pretože sa ľudia rozhodli neockovat ....ja mám už pocit, že očkovanie môže za všetko, za vymieranie populácie, za alergie, za postihy, za neplodnosť, za to že dieťa je plačlivé....moja polrocna dcérka sa za posledný týždeň veľmi zmenila, z kludnejsia bábätká je nervózne dieťa uplakané , nespave ... A čuduj sa svete ona nie je po očkovani, to nás len čaká... No keby bola, tak by sme aspoň mali vinníka 😉 ...ako vo všetkom, tak aj tu platí, že treba si zachovať triezvy rozum a nenechať sa zmanipulovať skupinkou "vedcov" ...ono je to tak, že akákoľvek pravda sa dá nájsť , dá sa vymyslieť nespočetne veľa argumentov aby sme ju obhájili ... Ja osobne však nemám rada extrémizmus v ničom ☹️

zuzka2288
16. okt 2018

Asi dam to tu poslednykrat skutocnu studiu ubytku chorob. To aj moji rodicia 60tnici mali take reci a ked som im povedala, ze oni asi neboli ockovani, mozno len proti tetanu tak si to isli checknut k doktorom a fakt mali len ten tetanus (a ziju). Takze to v mysliach ludi mozno preziva ta propaganda a ked deti v minulosti hynuli na nedostatocnu hygienu pri porodoch ci jednoducho podvyzivu (napr. po 2.sv vojne) tak to pripisuju tymto chorobam. Stavim sa, ze ked by prisla podvyziva a zhorsila sa hygiena (napr. by zlyhalo zasobovanie pitnou vodou) tak by sa tie choroby vratili a ziadne ockovanie by nepomohlo.
http://www.rizikaockovania.sk/dok/Statistiky_in... .pdf

xima
16. okt 2018

Prosím vás neviete mi poradiť? Staršieho syna sme ockovali až po 3. roku.. a mladšieho tiež plánujeme aspoň po 2.roku. Dnes mi prišlo z RÚVZ predvolanie ohľadom mladšieho syna(10 mesačného). Čo sa na takom predvolani deje? Bol niekto?

haanovajana
16. okt 2018

Ja len lutujem ze som dala ockovat ,len dieta mi to narusilo.Toto nemoze byt vrodene.

duun
17. okt 2018

@zuzka2288 "Nejde o znizovanie populacie, ide o jej vyhladenie (tej europskeho povodu). Zvysuju pocet postihnutych jedincov ci jedincov co su odkazani na stat" poprosím štatistický dôkaz? odkiaľ je táto informácia, čím je podložená? Okrem tvojich dojmov..

duun
17. okt 2018

@jani727 V Nigérii antivax rozšíril povery, že očkovanie spôsobuje sterilitu nigérijských žien. Hovadina ako traky a vy šírite dozvuky tejto fámy ako "fakty". Nigérijčania začali následne bojkotovať očkovanie a výsledok? mŕvi a postihnutí, aj deti.. Druhá príčina mýtu tkvela v tom, že ide o sterilizáciu moslimov alebo že vakcinácia je v nesúlade s islamom - výhodný mýtus, ktorým poukazovali niektorí radikáli na to, akí sú moslimi vraj zaostalí a ako bojkotujú pomoc dobrej, kresťanskej Európy. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC18...

Zistite si fakty a nešírte BLUDY!! naviac ešte pokrútené bludy z druhej ruky, ktoré už niekto pred 10 rokmi zneužil na protiočkovaciu kampaň.

duun
17. okt 2018

The Five States in Northern Nigeria That Accounted for 51% of All Polio Cases Worldwide in 2006 - 5 štátov v Severnej Nigérii, v ktorých sa vyskytlo 51% z celkového CELOSVETOVÉHO počtu ochorení na obrnu. Zdroj: Anthony Flores; http://www.polioeradication.org/content/factshe...

Ochorení celosvetovo v 2006 bolo 2002 prípadov, z toho Nigéria 1129. Jediné krajiny, v ktorých je doteraz kontinuálne, nikdy neprerušené šírenie vírusu obrny sú Pakistan, Afganistan, India a Nigéria. https://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/mm561...

Ak niečo tvrdím, mám zdroje, viem svoje tvrdenia podložiť a nie špekulovať, či a kto asi tak môže mať koho na muške a kričať genocída!

zuzka2288
17. okt 2018

@duun Dnes sa rodi cca 50 tisic deti, z toho asi 35 tisic Slovakov x priemerny vek 70 rokov mas populaciu cca 2.5 miliona, cize pokles na polovicu oproti sucasnemu stavu za niekolko desatroci. Ako inak ako genocida to chces nazvat. A bude tych deti este menej ked silne rocniky dnesnych 30tnikov odidu.

mata128
17. okt 2018

@xima my sme pedvolani na utorok. Vobec si z toho tazku hlavu nerobim. Syn nedostal 6rocnu. Jednoznacne budem argumentovat na jeho katastrofalny imunitny vzostup po 15mesacnej,odkedy sme boli dva roky na imunosupresivnej liecbe. Hned im oznamim,ze 15mesacnu nedostane ani mladsi,ma ju dostat v novembri. Nech tam nemusim chodit znova

xima
17. okt 2018

@mata128 jasne, tak to mate naozaj dôvod, aj ked mozno pre nich nepodstatny.. daj potom vedieť ako ste dopadli, držím palce

jani727
17. okt 2018

@duun prosím ťa a ako môžeš vedieť že to čo píšu nie sú bludy? za to že je to podložený článok? a kým? nejakou organizáciou ktorá práve tieto vakcíny podporuje?

duun
17. okt 2018

@zuzka2288 áno, vymierame, ALE má to komplex príčin, páry sa nesobášia, nie je šanca tak rýchlo si zaobstarať bývanie = vyšší vek matky, vyššie pracovné zaťaženia, prostá neochota mať veľa detí.. je toho veľmi veľa. Ukázať prstom na pokles počtu Slovákov a povedať, že je to z očkovania je to isté, ako keby si tvrdila, že ľudia u nás umierajú iba na dopravné nehody a tie sú genocída. Sorry, treba celkový obraz, nie veci vytrhnuté z kontextu.

duun
17. okt 2018

A k tomu likvidovaniu bielej populácie očkovaním tak, že spôsobuje vedome rozsiahle následky v podobe postihnutí a následne nutnosti starostlivosti. Pozri štatistiky ÚPSVARU:

AUGUST 2018 Slovenská republika počty poberateľov
na osobnú asistenciu 10140; na prepravu 2995; na diétne stravovanie 50372; na hygienu alebo ošatenie 83284; na prevádzku OMV 66597; na psa so špeciálnym výscvikom 56; na opatrovanie 53069

https://www.upsvr.gov.sk/statistiky/socialne-ve...
Tu sú aj spracované grafy počtu poberateľov zhruba od r. 2008. Ani za 10 rokov nie je enormný nárast žiadateľov a poberateľov soc. dávok, prirodzený nárast je spôsobený zvyšovaním počtu seniorov, odkázaných na pomoc - logické, lebo starneme, nikde tam nie sú obrovské, narastajúce počty odkázaných postihnutých očkovaných detí.

Ale fajn.. vy nepresvedčíte mňa, ja vás 🙂 dík za diskusiu. Dovlím si len odkaz: https://dennikn.sk/941774/stiahnite-si-prirucku...

mata128
17. okt 2018

Nehovoriac o tom,ze syn je kardiak. Po narodeni operovany na srdce

jani727
17. okt 2018

@duun prosím ťa a čo ako majú dostať, keď už tie tvoje budú zaočkované? ved už imúnne budú no nie? očkovacia látka by ich mala chrániť... či teraz máš pochybnosti? ved si len dajte očkovať svoje deti a do rozhodnutia iných rodičov sa nestarajte. Nebude nikto nikomu diktovať čo má robiť!

duun
17. okt 2018

@jani727 staráš sa iba o svoje deti, ostatné ťa v podstate nezaujímajú. Mňa áno, ak už budem rovnako sebecká, potom v okruhu svojich známych mám kopec mamičiek s príliš malými či chorľavými deťmi, ktoré nemôžu byť ešte ale vôbec očkované. A nie je mi jedno, či epidémia zasiahne aj iných - starších alebo s problematickou imunitou, ako môj kolega, ktorý ma rakovinu. A prosím ťa, čo a ako majú dostať? Očkovanie nespôsobuje doživotnú a vždy 100% istú imunitu - závisí od typu vakcíny atď. T.j. ide aj o moje deti.

a nakoniec: "Nebude nikto nikomu diktovať čo má robiť!" ja ti nič nediktujem, len odpovedám na vaše dezinformácie. Na druhej strane sloboda jednoho končí tam, kde začína sloboda iného = v živote ti diktuje veľmi veľa inštitúcií čo a ako sa máš správať, čo je prípustné a čo nie, hovorí sa tomu žiť v spoločenstve.

zuzanaam
17. okt 2018

@mon1806 myslim ze to bola hexavakcína, cca v 4 mesiacoch, odvtedy uz samozrejme neockujeme

jani727
17. okt 2018

v poriadku @duun , ale pozri sa na to aj takto, to že sa dá človek zaočkovať proti tej a tej chorobe ho neochráni pred tým aby danú chorobu nedostal aj tak, Je jedno či v období keď je zaočkovaný alebo po určitých rokoch. Poznám niekoľko takých ľudí, ktorí boli zaočkovaní a napriek tomu danú chorobu dostali . Tak o čom je to? Keď má človek slabšiu imunitu nie je vhodné očkovať, a keď je zdraví tak mu to očkovanie nie je potrebné pretože sa s danou chorobou vysporiada svojpomocne. A potom nastáva ďalšia situácia že síce je zaočkovaní ale ochorieť taktiež môže. Nevidím v tom zmysel.

prevenar
17. okt 2018

@jani727 ked bola na SK posledna "epidemia" mumpsu v niektorych ohniskach bolo 100% nakazenych zaroven aj plne ockovanych proti mumpsu 😀 ..cize zmysel to urcite ma ..specialne pre predajcov vakcin .

prevenar
17. okt 2018

@duun v nigerii maju prestat jest nedostatocne tepelne spracovane nakazene opice, netopiere, zebry a pod .. + museli by prestat kakat do vody z ktorej piju a to zial uz presahuje moznosti tych ludi. (priemerne IQ 65-70 )

to je zial - – ľahká MR (debilita) – IQ 50-69

1. Ľahká MR (debilita) – IQ 50 – 69
– uvažovanie na úrovni dieťaťa mladšieho školského veku
– neschopnosť uvažovať abstraktne
– aj vo verbálnom prejave sú použité iba konkrétne pojmy
– čiastočná vzdelávateľnosť – v špeciálnej škole
– úplná vychovateľnosť

http://psychologia.studentske.eu/2008/09/stupne...

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
duun
18. okt 2018

@taskataska Zdroj je tu, prevenar "zabudol" uviesť.. ale nájdeš ho aj na všetkých rasistických stránkach v rôznych jazykoch - niekto vybral túto knihu a z nej skompiloval uvedený graf/mapu. Richard Lynn and Tatu Vanhanen (2006). IQ and Global Inequality. Washington Summit Publishers: Augusta, GA. ISBN 1-59368-025-2 Túto prácu kritizovalo veľmi veľa vedeckých kapacít - pochybná metodika (nerovnaká vo všetkých krajinách), nereprezentatívne vzorky populácie atď. Nehovoriac o tom, že autori navrhli napr. automatické prisudzovanie IQ podľa rasy. Skvelé, nie? aspoň, že sa nemusia "obťažovať" s meraním lebiek ako Mengele, takto môžu ľudí segregovať rovno okom podľa farby a čŕt tváre ;)

These national Iqs are calculated in relation to British mean of 100.. and are designated "British IQs" .. These IQs are significantly associated with number of social and economic phenomena including educational attainment, per capita income, infant mortality and democratic institutions.

T.j. tieto IQ merania a celá štúdia je kontroverzná preto, lebo takí ako prevenar vytrhnú veci z kontextu - toto nie je o posúdení inteligencie JEDINCA, ale celá metodika výpočtu "britského IQ" je výrazne spájaná s fenoménmi ako je dostupnosť vzdelania, príjem na hlavu, detská úmrtnosť a demokratické inštitúcie (ako uvádza sám autor štúdie Richard Lynn https://www.researchgate.net/publication/321527...).

Aký rozvoj asi môžu tie merané deti dosiahnuť, keďže všetko uvedené nemajú - štúdia v Keni sa uskutočnila 2015 medzi deťmi, utečencami zo Somálskej vojny (skúste si predstaviť podmienky a potom si do nich predstavte svoje dieťa..)

Jups, prevenar, prajem ti, aby tvoje deti nemuseli ísť nikdy do utečeneckého tábora za otrasných podmienok, za ktoré nemôžu a aby sa nad nimi NIKDY blahosklonne nepovyšovali takí ako ty, zabezpečení, pracujúci muži, sediac najedení za počítačom v teplej, bezpečnej a čistej miestnosti, tešiac sa zo sociálneho zabezpečenia, zdravotnej starostlivosti a pripravujúc sa na demokratické slobodné voľby samosprávy.
Ako ti to @mircalla svojho času napísala že si?.. xenofóbny a celkovo zlý človek? Má pravdu.

tinaa64
18. okt 2018

Ze vas to tu vobec este bavi..jeden druheho presviedcat o svojej pravde...zaujimalo by ma .na co je to dobre....a tie urazky..ach...

duun
18. okt 2018

@tinaa64 nech nezavádza a nemanipuluje neúplnými alebo rovno nepravdivými údajmi. Ak takých necháš, bude sa to len šíriť a budú sa navzájom čičíkať v tom, že to, čo si myslia je úplne ok.

Len na dokreslenie kvality teórií pána profesora - Lynn uvádza ako jeden z významných dôvodov vyššieho IQ v Európe aj nižšiu teplotu a väčší objem mozgu : ".. gives a figure of 1282 cc for the average brain size of sub-Saharan Africans, as compared with 1367 cc for Europeans and 1416 cc for East Asians." https://www.sciencedirect.com/science/article/p... Na základe uvedenej teórie prof. Lynna by ale najväčším mysliteľom mal potom byť vývojovo archaický a vyhynutý Neandertálec s objemom mozgu 1600 cm3 (muži) a 1300 cm3 (ženy). A skôr než prevenar skonštatuje, že ženy sú teda celkovo sprostejšie (menší mozog), potom ho sklamem, záleží na hustote a počte prepojení neurónovej siete ;) nie na objeme.

zuzka2288
18. okt 2018

@duun Ano Neandertalec bol o dost inteligentnejsi ako sucasny clovek. Preto asi aj Europania a Aziati su inteligentnejsi (Neandertalci su nasimi predkami, ale nie predkami Africanov). Nemyslim si, ze chcu Europanov vykantrit, aby ich nahradili farebnymi. Myslim, ze chcu ludi vykantrit komplet (a do buducna sa nechat obsluhovat len robotmi a AI-umelou inteligenciou), ale idu podla hesla najchytrejsich najskor. Lebo vedia napr., ze sa moze objavit nejaky genius, ktory sa rozhodne ich znicit napr. pomocou noveho virusu ci s Umelou Inteligenciou ci napr. nanorobotmi. A takyto genius sa najskor objavi medzi Inteligentnymi Europanmi, mozno napr. Putin je jednym z takych genioua uspesne im vzdoruje. Asi by som upriamila pozornost na Ruskeho analitika Pjakina, ten celkom dobre odhaluje panov tohto sveta (tzv. GP - Globalny prediktor) a jeho strategie a ciele.