Mamičky, ktoré nedali očkovať

nika898
11. okt 2018

Ahojte mamicky idem si k vam po vase skusenosti. Mam 9.5 mesacneho synceka ktory este nebol ockovany kvoli castym chorobam. Uz sme boli 3x v nemocnici dokonca prekonal aj RSV virus. Nie som zaasadne proti ockovaniu, prveho synceka mam zaockovaneho podla planu, ale teraz mam zly vnutorny pocit ze sa bude mladsi ockovat. Normalne sa toho bojim 😕. Chcem sa spytat mamiciek co neockovali ci ich deti mali nejake vaznejsie zdravotne problemy. Za kazdu vasu skusenost velmi pekne dakujem.

lubik87
11. okt 2018

@tinaa64 ja nemám guľu ale ty asi áno . 🙂

janinah
11. okt 2018

@zuzka2288 za alergie dnešných detí sa môžeme poďakovať sebe a tomu čo vystrájame /počnúc pchaním chémie do malých škôlkarov,len aby imunitu sme "vybudovali" okamžite a končiac svinstvom,kttoré páchame na životnom prostredí...tvoje neočkované dieťa s azrejme celý život nepohne z Európy..a možno pohne,ale chztí kdesi v tramtárii dáku choleru /ak v dospelosti nezmení svoj/tvoj názor
autorka- počkaj,kým dieťa nebude celkom zdravé a zaočkuj,nemusí to byť presne podľa kalendára,ten platí pre zdravé deti

tinaa64
11. okt 2018

@duun tie NASE bolo myslene nase ako moje a mm nakolko sme sa rozhodli spolocne....

VIDIM ZE JE TU PAR NECHAPAVyCH JEDINCOV..A ZREJME NEVEDIA PORIADNE CITAT..O nieco som prosila ale asi to nema zmysel..mamicka sa pytala tak som odpovedala...a prispievat si mozem kde chcem.je demomracia...ci sa mylim?

lubik87
11. okt 2018

@zuzka2288 prečo prosím ťa autista dieťa mať nebude ? 😨

lmml
11. okt 2018

Očkovať sa majú 100% zdravé deti! Čo podľa toho čo píšete vase nie je keďže už toho toľko stihol.. nebojte nikto Vás preto nezavrie..😂😂 síce budú sprosté poznámky že sme novodobí vrahovia atď ale ja sa vždy len zasmejem a idem ďalej..😂 keď doplatia na NU.. čo nikomu samozrejme neprajem tiež sa len usmejem ale ironickým úsmevom..😊 môj prvý dostal hexu a wuala poruchy dýchania s epi kŕčmi.. a ano ma to aj potvrdené z nemocnice.. chce o tom niekto papier? Mám ho v telefóne prefotený ak by sa raz tie špiny na ruvz chceli hádať..😂 odvtedy prvý nemal ďaľšie očkovania a druhý nemá žiadne a ani nedostane!..😊 a mamičky za očkovanie do mňa..😂

lubik87
11. okt 2018

@lmml aj si to dala na súd keď to máš papierovo podložené ? Alebo riešiš to nejak .? Chudiatko malé :/

tinaa64
11. okt 2018

@lubik87 nemam..a preto si nedovolim niekomu odporucit ci ma dat alebo nema dat ockovat...kazde doeta ke ine kazde ma iny organizmus ci imunitu.. .a nikdy som si nedovolila s istotou tvrdit ze aky priebeh choroby bude mat dieta..ja vzdy pisem IBA za seba ...a rozhodnut sa musi uz kazdy sam...nikto nepreberie zodpovednost za dieta (ockovane alebo nie)..LEN RODIC...a ten sa ma rozhodnut a nie niekto cudzi

lmml
11. okt 2018

@lubik87 tieto stavy mal iba 2x.. ak potom nerátamr že kým sa zas rozbľabotal a roxpohyboval trvalo dva mesiace z hľadiska toho že aj to mu očkovanie spôsobilo.. len ležal a kukal ako puk do steny.. bohu vďaka sa spamätal.. nemá zmysel súdiť sa s niekým ak tieto stavy mal iba 2x.. aj keď rátam s tým že v budúcnosti sa to ešte ukáže..

nika898
autor
11. okt 2018

@zuzka2288 najma kvoli tomi autizmu sa bojim. Mam doma starsieho synceka 2 a pol roka a ma podozrenie na autizmus aj ked nasa dr si mysli ze to bude len onesnekoreny vyvin co si zaviname mysliet aj my lebo teraz sa nam zacal spravat ako rocne dieta zacal sa zaujimat o svet a zvieratka a uz aj ocny kontakt udrzuje. Mladsi s nami krasne komunijuje je sikovny ale stale mam vykricnik nad hlavou.

sissi2183
11. okt 2018

@zuzka2288 pokial by sa jednalo o umyselne znizovanie populacie, zacalo by sa pri tych, na ktorych su vydaje vysoke a neprispievaju do rozpoctu = dochodcovia. Pretoze, kto by asi financoval verejne vydavky, ked sa nebudu rodit deti?
Ludia su neplodni preto ako ziju. Co cakas od chlapa, ktory cely den sedi v kamione, vecer si da aspon dve piva, za den vyfajci krabicku cigariet?
Obezita je dalsi velky problem doby, ktory prinasa problemy s otehotnenim. Myslis, ze za pazravost a lenivost zdvihnut zadok a trochu sa rozhybat moze ockovanie?
Su aj vynimky, tie vsak vzdy boli. Moji stari rodicia nemohli mat 10rokov deti.

6699333
11. okt 2018

Ale je veľa detí ktoré boli očkované a aj tak dostali chorobu voči ktorej by mali byť "imúnne "

nika898
autor
11. okt 2018

@lubik87 jej super dakujem 😊

jerryjanka
11. okt 2018

Prvá očkovaná čiastočne, po vážnejších nežiaducich učinkoch sme stopli očkovanie, druhá tretia neočkované. Imunita dvoch menších uplne super, staršia troška horšie ale nič vážne, obvykle raz za rok nejaka brušná viroza v škole či skolke, den teploty, a koniec, 4 ročná ešte atb nebrala, 6 ročná brala ked mala pol roka odvtedy nie. dve staršie prekonali 6tu, aj kiahne, inak všetko v poriadku. Neverím už velmi očkovaniu, respektíve, viac sa bojím očkovať ako neočkovať.

lubik87
11. okt 2018

@nika898 a reaguje ti na meno otočí sa hneď alebo musíš po ňom hucat ?

lubik87
11. okt 2018

@6699333 imúnny nieje ockovany len ma lepší priebeh choroby ..

asia83
11. okt 2018

@sissi2183 👍👏

jersey87
11. okt 2018

@nika898 prepac, odbocim trosku od temy... Ako sa u vas prejavil rsv virus? Nasej zistili, ze ho prekonala na hematologii, kde bola sledovana kvoli neutropenii. Tiez ju doktorka nechcela zaockovat. Potom sa jej KO zlepsil a dali sme mmr a uplne v pohode. Ale o tom rsv viruse sme namali ani ponatia.

asia83
11. okt 2018

@lmml Nie "mamičky za očkovanie", ale život, osud, karma, pôjde "do vás". Chúďatá vaše deti...

nata18
11. okt 2018

@nika898 nedavaj ockovat casto chore babatko a este ak aj casto navstevujete nemocnicu .. kazdy len hovori mohlo by sa to a mohlo by sa tamto .. jedno je vsak iste, ockovanie oslabi imunitu a ak teraz telicko bojuje a vynaklada namahu, aby bojoval s chorobami, tak ked ho nainfikujes dalsimi chorobami (ockovanim), len ho oslabis. A na to nepotrebujes ani clanky, ani vyskum, to ti povie aj sedliacky rozum. Nedala by som v ziadnom pripade. Ak stale vahas, tak si precitaj pribalove letaky vakcin, a budes si na istom :D Ak bude v pohode, bez navstevy lekarov a dlhodobo zdravy, tak potom by som zacala opat rozmyslat a prehodnocovat, momentalne by som to nacas uplne vypustila z hlavy ...

len dovetok k tym ortodoxnym proockovacim mamickam .. je neuveritelne, ako ste opatovne agresivne a vnucujuce svoje jedine spravne ockovacie nazory, a to sa stale vyhovarate na antivax, ale prave vy ste tie, ktore vzdy rozputaju agresivnu diskusiu .. btw ak by vas napadlo nahodou, ze som radikalne proti ockovaniu, tak nie :D len proste na rozdiel od niektorych viem pouzit aj svoju hlavu, nielen to, co mi nadiktuju

asia83
11. okt 2018

@zuzka2288 Ach. 😵 Komu nie je zhora dané, v lekárni nekúpi, že?

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pebu
11. okt 2018

Ja mam neocko syna, 4r..a vsetko ok..obcas sopel ktory chyti od starsej sestry ale vzdy mal ovela jednoduchsi priebeh ako dcera. Ja som vnutorne citila ze ho nemam ockovat. Tym nechcem nikoho presviedcat, ja som sa riadila sama sebou. To aj odporucam..day na svoj vnutorny hlas. Lebo tak isto niekto moze vnutorne citit, ze potrebuje dat ockovat..

zuzka2288
11. okt 2018

@nika898 A ty este vahas ked mas doma jedno take dieta? Nieco ako zastatie vyvoja u dietata neexistuje, nas ma sokuje skoro kazdy den s novymi vecami. Sa pametam ako mi padla sanka ked ako 6 mesacny prelozil celu miestnost zobral si na okraji podlozky polozenu svoju flasticku s vodou do ruk a napil sa. Som myslela ze odpadnem. 🙂 Bohuzial v susedctve mame 2 deti kde vydim jasne nasledky ockovania (jedna silne exemy a druhy slabsi autista), v sirsej rodine tiez jedno dieta autizmus ci ako im povedal doktor spomaleny vyvoj. Zaujimave, ze vyvoj bol ok, len sa spomalil po mmr. Druhe uz nedali ockovat a je ok.

beky1813
11. okt 2018

@zuzka2288 cize ockovanie moze zato, ze klesa porodnost? 😂😂😂😂😂😂😂😂😂

sissi2183
11. okt 2018

@zuzka2288 po precitani tvojich prispevkov mam pocit, ze znacne spomalenie vyvoja nastalo u teba, nie u deti v susedstve.

beky1813
11. okt 2018

@zuzka2288 moja ockovana 6 mesacna prva dcera si v 6 mesiacoch sama sadla, postavila sa o tycky postielky a presla cely obvod 😂

lubik87
11. okt 2018

@beky1813 to vieš čo sa na MK nedozvies 😃 ja som sa.aj to že autisti nemôžu mať deti ...😎 A moja tiež očkovana sama chodí od 8 a pol mesiaca...:D máme divné deti

beky1813
11. okt 2018

@lubik87 mna s tou genocidou strasne rozosmiala

zuzka2288
11. okt 2018

@sissi2183 Nejde o znizovanie populacie, ide o jej vyhladenie (tej europskeho povodu). Zvysuju pocet postihnutych jedincov ci jedincov co su odkazani na stat, aby neumerne zatazili zdravych a produktivnych jedincov a ti mali potom malo penazi/sil/casu na vlastne deti. A nejedna sa len o postihnutych, ale aj o skupiny zijuce zo socialneho systemu, ci zamestnancov statneho a verejneho sektora, dochodcov atd. Ved v sukromnom sektore robi necela stvrtina ludi.

zuzka2288
11. okt 2018

@fefe123 V soc. vakcinach nebol hlinik, ortut a formaldehyd a ktovie este ake svinstvo.