Musí byť dieťa zaočkované, aby ho zobrali do škôlky v Amerike?

veroni87
17. máj 2013

Chcem sa spýtať nejakých tam žijúcich mamičiek, či je podmienené zobratie dieťaťa do škôlky iba ak je zaočkované alebo ich to nezaujíma. Váhame nad očkovaním MMR a plánujeme tam dať malého potom do škôlky. Ďakujem za rady.

mariuskaa
1. aug 2013

@sylviabab kde presne sa budete sťahovať?
Ja som NY/NJ areá. Takze viem o tejto.
V každom meste je public School čo je zadarmo ale !! Zavisi od úrovne mesta a obyvateľov od dani atd na akej sú úrovni. Väčšinou sú hrozne (Slovensko je v tomto perfektne. Všetky štátne školy majú väčšinou rovnaku a dobru úroveň)
Súkromne (to nás bohužiaľ čaká ak nevybuduju nejakú novú kde bývame, alebo nás čaká sťahovanie do roka hlavne kvôli lepšiemu vzdelaniu pre syna, hroza. Bývame v dobrej arei ale skoly public zadarmo nie us dobre, stavaju V okoli dalších 5.000 bytov nových. Rozmyslame ísť do vedlajsieho mesta 1 mila od nás! ) súkromne stoja od $800 mesačne do $5000?)
Teraz jeho školka stojí $1300 mesačne. Čo nie je ani horibilna suma ale skôr priemer kde žijem.

mariuskaa
1. aug 2013

@sarlotta77 aj mne dosiaľ papier mal v ruksaciku že do týždňa potvrdenie od lekára že bol očkovan proti chrípke. Išla som do kancelárii na druhý deň a že chcete tu nabozensku výnimku ešte raz alebo stačí čo už máte v jeho files. A oni že stačí o už mame. Ďakujem.

tova
2. aug 2013

@sylviabab od 5r. sa v usa povinne ide do kindergarden (zadarmo v statnej skole) obycajne je to na 4-5hod. denne zalezi od mesta. Kde je viac emigrantov maju aj extra vyucovanie pre deti co nerozpravaju anj, ked to za ten rok v kindergarden nedobehne tak bude opakovat a pojde do 1 triedy ako 7r. V usa dost vela ludi dava deti do 1 triedy o rok neskor, takze sama by nebola v triede 7r. Kamaratke dcera nastupila do skolky len 3 krat tyzdenne 3 hod, a za rok sa naucila anglicky tak, ze rozprava plynule a s takou anj by tvoju dceru vzali do 1 triedy v 6r. V usa sa pocitaju roky podla kalendara cize od 1 januara nie od 1 septembra. Tu 4rocnu das do sukromnej skolky je ich plno, nie su lacne ale aj 3-4hod 3/tyzdenne jej pomoze a jazyk sa do roka nauci. cca $700 podla mesta. (plati sa mesacne aj ked su prazdniny, dieta je chore doma, alebo ked je zle pocasie a skolka je zatvorena) V kazdej mestskej kniznici maju program pre deti podla veku, je to zadarmo niekde sa treba zapisovat niekde Rovno prist. Tiez knihokupectvo ako Barns and Nobles ma dobre programy pre deti zadarmo. Vacsie organizacie ako YMCA, muzea, centra ktore ponukaju preschool program davaju aj stipendia ked ma niekto mensi prijem.

tova
2. aug 2013

@sylviabab tu 5 rocnu mozes aj pocas skolskeho roka okt, November... prihlasit do kindergarden v meste kde budes byvat. Alebo nemusis ju nahlasovat nikde, das jej 1r. odklad, a do leta 2014 ju das podobne ako tu 3r. do sukromnej preschool aby dobehla anj. Potom od 1 sept. 2014 pojde do kindergarden a I sept.2015 do 1 triedy. Mesto ked si mozes vybrat, hladaj take kde su dobre ZS, len tam moze chodit zadramo, sukromne a cirkevne mozes vybrat v ktoromkolvek meste ale za to sa plati okolo $17000 rocne. tu pozri ake su skoly a vysledky v meste kde by ste byvali http://www.greatschools.org/

mariuskaa
3. aug 2013

A je to tu!
Americký sud potvrdil ze MMR vakcínu spôsobuje autizmus.

http://www.whiteoutpress.com/timeless/courts-qu...

luciask
3. aug 2013

@sylviabab To ci je Kindergarten povinna alebo nie, zavisi od toho, v ktorom state budete byvat( u nas povinna nie je)- vela ich je uz v ramci zakladnej skoly, niektore su full-time, niektore part-time. Takiez cut off date sa rozni od statu ku statu. Cize nie je pravda, ako hovorili dievcata vyssie- v nasom state(Indiana) je ten datum, aby dieta prijali do skoly(kindergarten), ze do 1.augusta musi mat dovrseny vek 5 rokov, viem, ze v susednych statoch je to rozne Ohio je 1.september, v Californii to je tusim az december, i ked aj tam sa to uz ma menit.
Cena skolok a sukromnych skol zavisi ozaj od oblasti, kde budete zit- vela zavisi od toho, kolko su ludia ochotni platit v danej oblasti- kde sa viac zaraba, tam su obycajne drahsie.

tova
4. aug 2013

@luciask ma nenapadlo pozerat ake su datumy pre ine staty ale tu je zoznam http://users.stargate.net/~cokids/kindergarten_...

briketa
4. aug 2013

@mariuskaa aj si citala ten clanok? nechcem aby to tu vyzeralo , ze ta prenasledujem, ale mam akurat dve mladsie deti co ich caka mmr preto dosledne sledujem co sa deje...
v tom clanku nic vlastne nie je okrem toho, ze sud vyplatil miliony dvom rodinam. ale to sa vie uz davnejsie, to nie je nic nove (mam starsie deti ako ty a sledujem uz davnejsie)
A praveze naopak, sud verejne vyhlasil, ze autizmus MMR vakcina nesposobila a bodka. Pripady su zapecatene a nesmie sa do nich rypat, to znamena, ze ziadne oficialne zmeny sa (zatial) nekonaju.
V jednom pripade sud potvrdil,ze vakcina spustila encefalitidu.
Jediny pripad kde sud verejne potvrdil o linku medzi MMR a autizmom je Taliansko.
Ale koli tomu sa v USA este ziadne zmeny robit nejdu.
Mna nezaujima co napise nejaky novinar, alebo o com sa dohaduje na mamckovsom fore, mna zajimaju ozajstne realne zmeny legislativy a oficialne vyhlasenia Superior Court. Nic take sa teraz ani v najblizsej dobe bohuzial nedeje, takze nikto nam zatial tu v Statoch nepomaha.
Stale sa ohanaju tym, ze v Japonsku MMR vakcinu zrusili a autizmus narasta stale rovnako.

mariuskaa
4. aug 2013

@briketa medzi riadadkami čítam v tv príspevku že si proti ockovqniu? Alebo sa mýlim? lebo ak si v USA však nemusíš ockovat vôbec a uznaju ti nabozensku výnimku a musia zobrať aj do štátnej aj do súkromnej.

briketa
4. aug 2013

@mariuskaa ano mam vynimku nie nabozensku ale normalne z osobnych dovodov uz zalozenu. Dcera ma vybrane ockovania.
Ja nie som kompletne proti ockovaniu, ale spustanie autizmu MMR ma desi.
Mna zaujima pravda, ale podlozena pravda. Nie som slepo za ani proti. Preto pisem, ze o com sa krakori na konovi ma nezaujima, zaujimaju ma fakty. To ze zvyknu byt vedlajsie ucinky, to sa stane s hociktorym liekom (zazila som si hospitalizaciu pre uzitie PNC) ale aby nieco bolo spustacim faktorom celozivotneho postihutia, to uz nie je sranda.
ALe zatial ziadny konkrenty vedecky dokaz.
Pretoze z tych pripadov v USA boli aj dedicne faktory autizmu,co zase je uplne o inom.

mariuskaa
4. aug 2013

@briketa aj ja Som vyberala vaccines a maly ma 4! Myslela som si že podľa selective vaccine schedule podľa Dr. Sears že PC je veľmi dôležitá vakcina. (Pre zaujimavost Na SK nie je ani povinná) a maly dostal silnú pneumoniu!!! A mal viackrát nábeh znovu od kedy bol vskcinovany. Takze môj názor sa zmenil od Selective to None!

briketa
4. aug 2013

@mariuskaa tu v Santa Barbare bol pred dvoma rokmi outbreak TBC, donesene pacientom z Mexica. Ziadna sranda.
Ja som pracovala v coop skolke a TBC protilatky som musela mat potvrdene.
Aj to naprklad do v buducnosti ako dospely clovek bude riesit.
Chces pracu a ziadaju ockovanie bez neho Ta neprijmu. Ale ja som deti nedala vobec zaockovat (v reale - najstarsieho mam zaockovaneho na plny ockovaci preukaz, prostredna ma vybrane a najmladsi zatial nic)
Tu je to ine ako na SVK kde sa zije v bublinke, tu su ludia z celeho sveta, su sukromne skoly kde ta bez ockovania nezoberu. Oni Ta nenutia dat zaockovat, ale maju slobodnu volbu Ta neprijat, lebo su skola v sukromnom vlastnictve.
A zijes v malom meste, kde tolko skol na vyber nie je ako vo velkomestach...
to su vsetko pripady stretnutia sa s realitou. Nie je to vobec jednoduche

mariuskaa
4. aug 2013

@briketa tu kde žijem všade berú. Do všetkých škôl aj školok. Je to v zákone. Ja sa už ani nepytam dopredu či beru RE (rel.exep. ) ja už rovno idem a ked dajú papiere na vyplneníe na strane o vaccinach pricvaknem RE a je.
Okrem P nedostal žiadne choroby.
Kamoskami maly ma febriozfever stale po ockovani. Ďalšej dcéra dostala silnu astmu. :(
Ak chces fakty kuknisi toto: profesionálne video od lekárov, neurologia......
shots in the dark

https://www.youtube.com/watch?v=pnxAsrAK2hw
briketa
4. aug 2013

@mariuskaa ked si bola na emigracnom , tiez si musela potvrdzovat ockovania, nie? to je v zakone.

briketa
4. aug 2013

@mariuskaa si v NYC? Ja som ako uz spominane v Santa Barbare, v 90-tisicovom mestecku na pobrezi juznej Cali.
Ale napriklad co sa spominala chripkova vakcina, tu mi tu v Kalifornii nikto nikdy nenutil. Pytala sa lekarka ci ano alebo nie, ale absolutne k nicomu ma nepresviecala. Chripkovu som nedala nikdy nikomu. To mi este aj z domu volali (mam lekarsku rodinu) aby som nedavala.

tova
6. aug 2013

@briketa tie studia ci vakciny skodia alebo nie su platene samotnymi farmaceutickymi spolocnostami, ktore nikdy nepovedia ze vakcina sposobuje autizmus, prisli by o biliony dolarov. Mozno raz sa najdne niekto podobny ako Snowden a povie pravdu co sa tam deje. doveryhodne je napr. www.naturalnews.com

veroni87
autor
20. jan 2014

@briketa Ahoj, prosím ťa nevieš či je nejaká súkromka o maminkách v Amerike, niekde som počula že je a verejnú som nenašla. Došlo k tomu prečo som zakladala túto diskusiu a možno tam bude niektorá z oblasti do ktorej ideme. Ak ste tam len uzavretý kruh maminiek tak to potom netreba, vďaka za odpoveď.

briketa
24. jan 2014

@veroni87 usa mamy su malicka uzavreta sukromna skupinka. do akeho statu idete?

veroni87
autor
24. jan 2014

@briketa ahoj, už ma tam pridala siravka. Ideme do Arizony. Aj sa mi ozvala kočka z vašej súkromky čo tam je, takže pomohlo 😉